Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak tak to ty zacznij od analizy gleby i staw się tu z wynikami bo od tego trzeba zacząć

 

Jak i gdzie można zrobić analizę gleby w Hrubieszowie i ile takie coś kosztuje? Wszędzie o tym słyszę a nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie weź się w garść i poszukaj wystarczy wpisać badanie gleby ,analiza gleby w wyszukiwarce odległość ma Male znaczenie bo grube można przesłać poczta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego szyna dam Ci dobrą radę --sprzedaj te trzy ha bo w gminie Hrubieszów czwartego hektara nie kupisz, a to trochę mało ,życia Ci zbraknie na dorabianie się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można te zasadzić 1,5 ha truskawek a na reszcie maliny lub jakieś warzywa i jakiś dochód z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja daję klaister w dawce 0,6l/ha według instrukcji stosowani a na dwa tygodnie przed koszeniem 0,3 klaistra + 4l glifosadu to załatwia temat.
Dzieki Piotr za podpowiedź ale dwa razy to chyba dużo jak na desykacje 3 tygodnie przed raz a dobrze powinno wystarczyć co do wody to też wleję w tysiączki i nie wiem czy dodać zmiękczacza słyszałem że płyn Ludwik pomaga na zmiejszenie napięcia powierzchniowego i lepiej się klei do rośliny czy to prawda czy ściema ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklejacz wedlug instrukcji na randapie tez mozna zaoszczedzic wystarczy dodac siarczan amonu i poleciec z mniejsza iloscia wody powodzenia w wydawaniu pieniedzy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sklejał ktoś flexi? u kuczynskiej na dniach rzepaku twierdzili że to najlepszy srodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego szyna dam Ci dobrą radę --sprzedaj te trzy ha bo w gminie Hrubieszów czwartego hektara nie kupisz, a to trochę mało ,życia Ci zbraknie na dorabianie się !

 

Napisałem, że NA POCZĄTEK mam 3h do dyspozycji, poza tym jest to zajęcie dodatkowe, a jak coś robię to staram się to robić dokładnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sobote przeszedł u nas grad, łuszczyny w rzepaku są obite i maja białe punkty od gradu, niektórzy w okolicy pryskają jakiemiś sklejaczami i fungicydami, czy wrto w to jeszcze inwestować? I czy po takim gradzie zgłaszać sie do ubezpiecalni?

no skoro masz ubezpieczony to nawet sie nie zastanawiaj tylko zgłaszaj bo jak pieniadze wzieli to teraz beda mieli okazje oddac

ja przez trzy lata z rzedu mialem gradobicie ale szkoda to tylko centki na łuszczynach ale z tego jakis procent wyliczaja

ja nie mialem problemu bo trzymam zie pzu ale nie wiem jak inne ubezpieczalnie

jak mozesz to napisz jak to u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyliczyli 2% i jak czytam to teraz tylko tyle wyliczają, na 10 łuszczyn tylko w jednej było jedno ziarko uszkodzone w tym miejscu gdzie obił grad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyliczyli 2% i jak czytam to teraz tylko tyle wyliczają, na 10 łuszczyn tylko w jednej było jedno ziarko uszkodzone w tym miejscu gdzie obił grad.
Od 5 jeśli masz zniesiony udział własny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyliczyli 2% i jak czytam to teraz tylko tyle wyliczają, na 10 łuszczyn tylko w jednej było jedno ziarko uszkodzone w tym miejscu gdzie obił grad.
Od 5 jeśli masz zniesiony udział własny

tzn. ? o co chodzi z tym udziałem własnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w umowie zapis że zniesiono udział własny to płacą od 5 do 95%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak uwas rzepaki kiedy randap

 

 

rzepaki średnie kupiłem glifocyd i nufilm i czekam aż przestanie lać a pozostali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi mam rzepak jary który zakończył kwitnienie nie był pryskany na opadanie od grzyba niestety teraz wchodzi i tu rodzi się pytanie czy jest jeszcze sens pryskać jeśli tak to czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas pewnie jak zwykle kolo 12 lipca moze 15 zobaczymy jak bedzie wygladal ale poki co jeszcze daleko chyba ze zacznie ostro grzac to pewnie szybciej zacznie dojrzewac. kto nie pryskal od grzyba rzepak za tydzien do randapowania roznice widac golym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie w sobotę pojade z randapem, w dolnych łuszczynach nasiona już czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś ciekawie ci ten rzepak dojrzewa od spodu ,to nie musisz desykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...