Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za te powtórki ale jak chciałem wysłać to wyskakiwał błąd więc powtarzałem a jednak wszystkie posty poszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CENTRALA NASIENNA SC. SKUP ZBÓŻ, HANDEL NAWOZAMI I MATERIAŁAMI SIEWNYMI

 

NASIENNA 11

37-630 OLESZYCE , PODKARPACKIE

 

GEO : 50.167508 , 23.036336

Telefon : 16 631 50 77

Fax : 16 631 50 77

 

cena 1980+VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o taki poziom rozmowy chodzi, wygląda na to że najniższe ceny są tam gdzie jest rzepak, podkarpacie, śląsk, lubelszczyzna, na północ i zachód ceny rosną;

żniwa rzepakowe na dobre jeszcze się jeszcze nie rozpoczęły (przynajmniej w moich stronach, skupujący tez jeszcze nie wszyscy), nie wiem jak z jakością rzepaku i ilością, te pilnowane wyglądają nieźle w okolicy ale widać będzie dopiero na przyczepie ile i czego sie nasypało. U mnie po 20-stym koszenie, zobaczymy co z ceną będzie się działo. Extra plonów i wysokich cen życze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemirol siennica różana na lubelszczyźnie wczoraj 2200 dziś 2180 u mnie koszenie na całego w regionie zacznie się po niedzieli niektóre uprawy już można kosić i się przeciągnie bo inne rzepaki jeszcze zielone i z desykacją dopiero wjeżdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie rzepak o wilgotności 11% może spokojnie z tydzień na przyczepach leżeć czy trzeba by go przesypać albo dosuszyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może leżeć,ale co jakiś czas możesz włożyć rękę i sprawdzić czy się nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczepa 8 ton, wysokość burt to bodajże 90 cm, dziś właśnie wkładałem rękę ile można było, temp powietrza to około 15 stopni a w środku było czuć że z 5 więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wrzucić adres na matif bo rzepaczek chyba ostro pójdzie do góry w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie rzepak o wilgotności 11% może spokojnie z tydzień na przyczepach leżeć czy trzeba by go przesypać albo dosuszyć??

 

11% mial jak kosiles czy juz stoi troche i ma tyle? bo jak kosiles i mial 11 to za 2 dni jak bedzie taka pogoda bedzie mial ze 14 na pewno i dlugo ci nie postoi a jak zacznie bielec to juz po ptokach zaraz zacznie smierdziec i po temacie. ja jednego roku jak kosilem mial 9 przy koszeniu pogoda sie pogoryszla zimno i wigotno i za 3 dni jak na skup pojechalem mial juz 13 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo ,za dużo ten interes kosztuje aby go ……………. Proponuje przeładować wentylatorem na druga przyczepę bo rzepak tak jak to kolega wcześniej napisał ma tendencje do pocenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może leżeć,ale co jakiś czas możesz włożyć rękę i sprawdzić czy się nie grzeje
Ja dwa lata temu ukosiłem na oko był suchy dwa dni stał na przyczepie jak sprawdzałem ręką to był ciepły zawiozłem na skup to miał6,5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hgca.com/content.template/16/0/Markets/Markets/Markets%20Home%20Page.mspx

 

tu macie stronę z kontraktami, rzepak to rapeseed trzeci z prawej strony i odpowiednio kontrakty sierpień 2012, listopad, luty 2013, maj i sierpień

 

rzepaku nie proponuję przechowywać ani chwili jeśli ma ponad 9%, jeśli jest to konieczne to powinien być przesypywany (najlepiej cienko rozsypać go na płasko i przesypywać łopatą) jeśli nie ma takiej możliwości to koniecznie należy monitorować temperaturę przy pomocy sondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko rzepak ale każde zboże po skoszeniu powinno być przewietrzone i wychłodzone. nawet suche w silosie może się zagrzać bez wychłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dosuszcie rzepak razem ze sklejaczem to jakie dawki dajecie? i czy do glifosatu + sklejacz dajecie jeszcze siarczan amonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wczoraj zaczolem kosilem swoj rzepak plon z wymluconych 4 ha na poziomie 2,6 t /ha odmiana populacyjna Bosman. Wilgotny byl mial cale 12% ale juz musialem kosic bo sie obsypuje i codzienie przelotnie pada .Dzis znow deszcz przeszkodzil w zniwach , cena 2020 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj sprzedałem rzepak w Obszy po 2020 netto.

wyszło troszkę ponad 4 z ha, tylko ta wilgotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zamieżam posiac rzepak ozimy w tym roku i mam dylemat czy w siewniku amazone d7 standard morzliwy jest wysiew rzepaku jeśli tak to prosze o jakąś instrukcje ustawienia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d7 w standardzie bodajże nie miały możliwości wysiewu drobnych ziaren, ja mam d7 specjal II i mam tą możliwość ale bodajążee też to nie było to tak oryginalnie. musisz zajrzeć do siewnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj co 2 rządek na minimalnym wysiewie ile wyjdzie ci na próbie kręconej. Zwróć uwagę czy przypadkiem nie sieje ci takimi kupkami bo powinien ciągle a na szerokim wałku wysiewającym może tak się zdarzyć.

Dziś jechałem w okolicach Strzelina tam mają piękne rzepaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...