Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pyrinex można stosować tylko do fazy pojedynczych zakwitów rzepaku bo jest toksyczny dla pszczół ja pierwszym razem zastosowałem pyrinex a drugim calypso wyszło trochę drożej jak mospilan ale efekt bardzo dobry a tera ma już spokój ze słodyszkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calypso hmmm a ile na hektar wychodzi??? On nie jest do rzepaku zarejestrowany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Calypso wyszło bardzo dobrze to efekt dobrych warunków, ogólnie bez pyretroidu nie wychodzi tak rewelacyjnie. Skuteczność w Niemczech na poziomie 70%. Ale już wolę Calypso niż Mospilan

Jeżeli chodzi o Talstar rzeczywiście z pyretroidów trzyma się najlepiej lub na równi z mavrikem.

W tym roku po talstarze był spokój około 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedno pytanie jak jest faktyczna róznica między działaniem systemicznym a powierzchniowym?? A co do Calypso to jak tego używać wieczorkiem poelcieć czy jak ?? Jak sprawa z pszczołami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"róznica między działaniem systemicznym a powierzchniowym"

dam ci przykład sąsiad użył karate na słodyszka i wszystko spadło a ze na drugi dzień był drugi nalot o pojechał znowu po środek jeśli chodzi o calypso to jest bezpieczny dla pszczół a temp chyba od 0 do 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czylu tak jak myślałem pryskam i tylko to co jest na rzepaku dostaje po dupie a jezlei np na drugi dzien coś przyleci to już srodek nie działa i to jest ból. czyli wniosek trzebabyło by pryskac praktycznie cały czas powierzchniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Mospilan za 800 g dałem około 340 zł jutro pryskam już folie pod traktorem i opryskiwaczem zamonotowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad robi taki oprysk na rzepak i wydaje mi sie że to bardzo dobre i optymalne rozwiązanie;

 

Wisna na chowacza daje 1.5 litra Bi na hektar

 

pożniej w wazie żółtego pąka daje nurelle tak ze 5 dni przed kwitnięciem

 

a po 10 dniach daje mospilana i ma załątwione wszystko bardzo dobre rozwiazanie według mnie i nawet ekonomiczne i efekty ma dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to może być niektóre rośliny rzepaku kwitna w troche jaśniejszym kolorze reszta jest mocno żółta a zdarzaają sie jasniejsze ale tylko z jednej strony pola, to jakaś choroba czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokłądni wygląda ale ta blado zółte to już poprostu będą opadać na ziemie płątki?? A może to niedobór siarki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to dokłądni wygląda ale ta blado zółte to już poprostu będą opadać na ziemie płątki?? A może to niedobór siarki ????

raczej napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siarczan magnezu daj sie szybciej a nie jak już kwitnie. Jak kwitenie to możan dać Bor ale to na lepszych ziemiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siarczan dawaliśmy wcześniej ale trochę nam zostało i na niektórych polach widać niedobory magnezu więc daliśmy 2 dawkę. 2kg na hektar nie zaszkodzą.

Napisałem o środkach na robale (chowacz) i odżywki ale zapomniałem dopisać na grzyba a więc:

 

-Alert 0,7l/ha

-Caramba 0,5l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zrobic zabieg grzybobójczy z chwila opadania 1 platków... tylko jak rozpoznac ta faze? moj rzepak zaczal kwitnać... wchodzi w faze pelni kwitnienia i gdzie niegdzie lezy platek... wiec pryskac? czy czekac az bedzie wiecej platków? i czy jak dodam fastac to bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż więcej płatków spadnie ale bez przesady!!!! , a co do Fastaca to nie wiem na co go chcesz zastosować na pryszczak to proponował bym coś w co działa systemicznie może być Mospilan może być Pirimor Zolone itp. BO JAK STOSUJESZ Fastac to jego zastosowanie jest opisane że ma być na początku fazy opadania płatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie na robakach nie znam tylko czytam tu i jade.... zastanawiam sie czy by tak moze ubezpieczyc go od gradobicia.... ... i batem go i batem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od gradobicia to wiesz jest loteria ubezpieczysz kase wywalisz i może być nic wiadomo może tez być tak zę skorzystasz zależy ile masz hektarów i jak gruby masz portfel Ja tam nic nie ubezpieczam a jeżeli chcesz coś zrobić żeby sie nasiona nie sypały to polecam PICTOR jest on i na grzyba i na skeljanie i nie osypywanie sie rzepaku ale Cene tez ma odpowiednią Wybór należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj pictor na sklejenie mamy maj a ty chcesz aby łuszczyny były sklejone jak ich nie ma jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pictor na sklejanie tak 2 dni temu mi powiedzieli u Osadkowskiego że na to jest ale właśnie dzisiaj na ten tamat poczytałem i jutro z rana do nich pojade i powiem im co za pierdoły opawiadają !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyczytałem że jest na osypywanie sie rzepaku więc może coś w tym jest dokładniejszych informacji nie ma ale coś tam można wyczytać ze niby na osypywanie stosują Pictor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba chodzi o to ze po piktorze nie bedzie czerni krzyzowych i bedzie sie mniej obsypywal ale trzeba go dawac juz w krzdym badz razie ja juz dalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje z tym ale nie wiem jutro sie dowiem ... Jak dla mnie i tak Pictor za drogi jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basf chwali sie że pictor daje efekt strobi w postaci 2,5 q /ha dodatkowego plonu ,co przy cenie przy skupie 1300zł za tonę daje 325 zł ,a koszt zabiegu 150-170zł,przy braku infekcji daje .A jak będzie infekcja suchą zgnilizną i czernią krzyżowych to sobie sam podlicz,jak tam wyskość łanu rzepaku bo mi sie bujnoł koło 190-200cm a jeszcze nie jest w pełni kwitnienia,Zawsze możesz prysnąć amistarem coś koło 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...