Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zbierał ktoś z forumowiczów Nelsona F1 ? w te żniwa ,jak sie udał ?

Tak ja wykosiłem, zasiałem jednostkę na 2,5 ha jak to wykosiłem to wyszło mi 10,5t na czysto po odciągnięciu wilgotności 9,2% więc plon jakieś 4,2t/ha. Obok miałem kacifornię plon podobny w ziarnie i słomie(dziś balotowałem to wychodziło podobnie na rządku). Nie wiem czy posieję w tym roku. Nasiona znacznie droższe(ponad 200zł/ha) a żadnej rewelacji może poza tym że był wyższy i bardziej wyległ przez co gorzej się kosiło. Kaliforni robiłem 1ha w godzinę a 2,5 ha nelsona kosiłem ponad 3,5 h. A te 2 odmiany były na IIIa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Grześ,a posiałeś w tym samym terminie te obie odmiany i taki sam przedplon był ,takie same zasobności pola w makro elementy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ,Nelsona mam jednostkę 1,5mln nasion za 600zł w Progress-Chemie czyli równe 200zł/ha ,i jest to chyba najtańszy mieszaniec.są inne odmiany ,min:Visby F1 ale za 780zł za jednostkę,jeszcze posieję NK petrol F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małopolsce od 2 tygodni deszcz co dzień.Jak tak dalej będzie to zanosi się na to że nic nie będzie zebrane mam tu na myśli rzepak.Jest tak dostany ze większy wiatr jak przyjdzie to wszystko się wysypie z łyszczyn nie wspomne juz o gradzie(właśnie idzie deszcz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kosiłem w czwartek tez mieszańca F1 odmiana olano miałem go w 2 kawałkach po hektarze to z jednego w większości na czwartej i kawałek na 5 klasie miałem 3.7 tony z hektara a na 2 polu na 3b i 4a miałem 4.1 tony z hektara wiec jestem zadowolony jak na ten rok gdzie w Wielkopolsce prawie cały czerwiec nie. Wilgotność 9,2 a cena wyjściowa 1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kosiłem w czwartek tez mieszańca F1 odmiana olano miałem go w 2 kawałkach po hektarze to z jednego w większości na czwartej i kawałek na 5 klasie miałem 3.7 tony z hektara a na 2 polu na 3b i 4a miałem 4.1 tony z hektara wiec jestem zadowolony jak na ten rok gdzie w Wielkopolsce prawie cały czerwiec nie. Wilgotność 9,2 a cena wyjściowa 1410

ta cena to z Vatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem w mojej okolicy że szpaki rzepak wpierniczaja siadają na łodydze na górze i go wytrząsają i bardzo duzo sie osypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wróble pszenżyto wyłuskują

ale zastanawiam się czy ne jest zasadne zorganozowanie się i postawienie suszarni na słomę i przechowanie rzepaku kukurydzy(chyba trzeba myśleć przyszłościowo) ja rozważam jaką suszarnie kupić czy daszkowa czy bębnowa porcjowa czy o ruchu ciągłym i jaki - za ile piec do tego dostawić (grupa Majchrzaka produkuje piece na mokrą słomę i ponoć lepsze moce w wodoru powstają muszę się wybrać pod Poznań)

 

kiedyś na allegro widziałęm piec nadmuchowy na słomę za 12000zł ale teraz nie widzę i nie mam kontaktu kto produkował oczywiście piec był do suszarni na okrągłe baloty

 

przy takiej pogodzie to szklak może trafić człowieka wczoraj lało dziś wieje

co sądzicie o Avisto albo Cadeli czy są porównywalne z Californium

i czy niejaki butrex ? dobry środek doglebowo ma kosztować ~180zł /ha wstępna orientacja (rok nie siałem rzepaku )

 

 

 

http://www.darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/woda.html

 

"Mimo takich zalet piece te nie zyskały rozgłosu, choć sporo już ich pracuje. Ponad 100 pieców tego typu znalazło zastosowanie w suszarniach do drzewa, również pomysłu pana Majchrzaka, który konstruował swój piec z myślą o spalaniu mokrych trocin tartacznych.

 

Na nowe źródło energii zdecydował się właściciel dużego gospodarstwa koło Augustowa. Zagregatował on piec o mocy 2000 kW, kupiony od inż. Majchrzaka, ze starą suszarnią produkcji Rofamy Rogoźno. Paliwem były baloty słomy (o masie ok. 200 kg) i karpy drzewa nagromadzone z czyszczenia pól, wrzucane do pieca bez żadnej obróbki. Pan Radziński wysuszył tym agregatem 950 ton kukurydzy, 700 ton pszenicy i 400 ton rzepaku. Spalał przy tym na godzinę jeden balot słomy (ok. 200 kg) zamiast węgla lub oleju opałowego. Pieniądze, które wydałby na konwencjonalne paliwa, pozostały więc w gospodarstwie. Fakt, że piec pracuje na materiale zawilgoconym, powoduje, że do suszenia kukurydzy można również używać słomy kukurydzianej, jeśli się ma możliwości jej sprasowania. Tanie, w gospodarstwach niemal bezpłatne paliwo (słoma, odpadki drzewne) może sprawić, że w najbliższych latach tego typu piece zastosują inne suszarnie ziarna.

 

Wieloletnie badania nad ekogeneratorami były i są prowadzone przy udziale konsultacyjnym naukowców politechnik: Poznańskiej, Warszawskiej, Gliwickiej, Akademii Górniczo - Hutniczej, Akademii Rolniczej i wielu instytutów naukowych.

 

Ekogeneratory produkowane są o mocach od 500 do 1000 kW (1MW) lub więcej. Czyli nie nadają się do zasilania jednego domku jednorodzinnego, ale raczej całej np. kilkudziesięciu domów czy kompleksu budynków zakładów produkcyjnych. Ceny zależnie od wielkości i wyposażenia wahają się od 90 do 250 tys. zł.

 

Kontakt z wynalazcą, jak i więcej szczegółów co do wymiarów, zdjęcia itp. można znaleźć na stronie producenta: www.ekogenerator.pl. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj zmłuciłem rzepak i dał mi nieco ponad 3t/ha czyli nie zaciekawie(klasa ziemi 4a,4b);/ Wkurzyłem sie bo cała górna czesc rzepaku mi sie wysypała(patrząc z kombajnu, całe pole było białe) i teraz sie głowie co mogło byc tego przyczyną????Jakis robak?choroba?Pierwszy rok miałem rzepak wiec jestem nowicjuszem w tych sprawach ale starałem sie pryskać na wszystkie "paskudztwa" które w nim siedziały....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąmiełeś odmianę? Dante. Mi w zeszłym roku też tak zrobił mimo zabiegów na pryszczarka. Może poprostu szybciej dojrzały te pierwsze i wypadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiozłem rzepak do skupu wydajność z ha 3.4t zanieczyszczenia 1,8 wilgotność 7.7 ena 1350zł za tone co chwila obniżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakąmiełeś odmianę? Dante. Mi w zeszłym roku też tak zrobił mimo zabiegów na pryszczarka. Może poprostu szybciej dojrzały te pierwsze i wypadły.

 

Zasiałem Remy i Californie....obydwa prawie po równo sie wysypały...Normalnym jest zeby zdrowy rzepak sie sam wysypał?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj odwiozłem rzepak do skupu wydajność z ha 3.4t zanieczyszczenia 1,8 wilgotność 7.7 ena 1350zł za tone co chwila obniżka

 

U nas od tygodnia sie cena utrzymuje: dla szamotuł 1345zł/t a dla kruszwicy 1330zł/t (wyjsciowa,bez vatu) kto wie pewnie jeszcze spadnie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

 

Nasza firma zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań. Prawie każdy ma ubezpieczenie dotowane. W związku z wiosennymi burzami, gradami, ostatnimi wichurami, deszczami nawalnymi, a przede wszystkim suszą Wasze plony drastycznie spadły.

 

Jeżeli macie dotowane ubezpieczenie upraw rolnych, to możemy Wam pomóc.

Jeżeli wypłata świadczenia już nastąpiła z polisy zawartej po 15 sierpnia 2007 roku, to takie odszkodowanie możemy zwiększyć.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt na maila; biuro@blsz.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakąmiełeś odmianę? Dante. Mi w zeszłym roku też tak zrobił mimo zabiegów na pryszczarka. Może poprostu szybciej dojrzały te pierwsze i wypadły.

 

Zasiałem Remy i Californie....obydwa prawie po równo sie wysypały...Normalnym jest zeby zdrowy rzepak sie sam wysypał?????

Jechałeś na pryszczarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie w 2007 ale to wina była troszkę za późno brat wszedł z opryskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku, po raz pierwszy, razem z desykacją dałem FLEXI (0,6 l/ha) na sklejenie łuszczyn i rzepak się nie otwierał. Jedyne osypania były na ścieżkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zacząłem żniwa rzepakowe ,wilgotność na razie nie znana ,wydajność przybliżona to 3 niepełne zbiorniki rekorda za powierzchni 1,17 ha czyli jakieś 6 kubików ,jak odwiozę do skupu to powiem więcej,u nas większość rzepaków stoi i moknie na polach .:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pilną sprawę, kolega wykosił mi rzepak 4,3 ha naliczył 6 godzin, ile powinno być bizon super ze stołem i sieczkarnią, wydaje mi sie ze powinien wyrobić sie za 4,5 godzinki, ile kosztuje u was godzina?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wydajność mam nienajgorszą pod 3,7t, wilgotność ok 10% zanieczyszczeń- nie wiem cena 1350 wyjściowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszym rejonie juz zaczeli kosic i jak jest plon 3,5t to juz jest bardzo dobrze tylko w jednym przypadku słyszałem ze było ponad 4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie są ceny za godzinke ze stołem i sieczkarnią, plotki u mnie chodzą ze pod 300 zł, mam nadzieje ze skasuje nie więcej niz 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakąmiełeś odmianę? Dante. Mi w zeszłym roku też tak zrobił mimo zabiegów na pryszczarka. Może poprostu szybciej dojrzały te pierwsze i wypadły.

 

Zasiałem Remy i Californie....obydwa prawie po równo sie wysypały...Normalnym jest zeby zdrowy rzepak sie sam wysypał?????

Jechałeś na pryszczarka?

 

 

 

Jechałem....Callipso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...