Skocz do zawartości
tadek0507

36 h pastwisk-co lepsze bydło mięsne czy daniele?

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

mam do znawców tematu pytanie.Interesuje sie zakupem 36 h pastwisk i łąk.teren znajduje sie zdala od zabudowan i jest dobrze nawodniony-co stanowi swego rodzaju chyba plus bo trawa jest zawsze zielona! zastanawiam sie tylko w jaką hodowle uderzyc! myslałem nad hodowlom danieli ale nie wiem jak to wyglada z opłacalnością? hodowle owszem bardzo chetnie odsprzedadza młode ale co potem? jak ze zbytem na mięso? moze ktoś jest z branży co moze sie wypowiedziec!

drugi pomysł to hodowla bydła mięsnego trzymanego cały rok na pastwisku! wiadomo jakies wiaty dokarmianie zimą to swoją drogą! jak to sie u nas sprawdza? ile sztuk około moze byc na 1h? jakie koszta i jakie zyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja choduję highlandy i żadna pogoda im nie straszna. Daniele to bałem się że przy przerwaniu ogrodzenia więcej ich nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja choduję highlandy i żadna pogoda im nie straszna. Daniele to bałem się że przy przerwaniu ogrodzenia więcej ich nie zobaczysz.

kolego a mam pytanie trzymasz je cały rok na pastwisku? koszt stada? wiecej konkretów jesli by mozna było prosic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o daniele to musisz mieś cały teren ogrodzony siatką wysoka na 2 m, podzielony na sektory. Ostatnio interesowałem się tą hodowla i rozmawiałem z kolesiem który zajmuje danielami.

z moich kalkulacji wynikało ze przygotowanie ok 10 ha pastwisk to koszt ok 50 tyś licząc siatkę na ogrodzenie słupki betonowe kilometry drutu i pastuch a do tego ok 1300zł za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...