Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Zwykle robię pryzmę na polu, na którym są buraki albo niedaleko. Wożę więc najpierw wywrotką i kipruję na tył a później wysypuję prosto z kombajnu. W ten sposób mam ładnie usypaną pryzmę bez zbędnej pracy. Kiprując na tył też miałbym ładną pryzmę, ale trochę niższą. Poza tym widziałem jak ludzi kiprują na bok i strasznie dużo buraków rozjeżdżają kołami przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakurat musze odwozic. a buraków nie rozjedziesz przy bocznym wysypie, gdy podjezdzajac pod pryzme przy koncu parkowania skrecisz o 90ciagnikiem, w ten sposób po wywróceniu przyczepy. odciagasz ja w bok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piootr jaki samochód wynajełeś i za jaką kase Ci będzie woził? Kurcze ja bym chętnie woził ale Kleinem swoim nie nasypie na 30tonowy samochód:/ Tylko Jelcz albo taki niski ale w Krasnymstawie niechca takiego:/ kurde i lipa w tym roku:/ W tamtym na Lublin nei bło problemu z Jelczem:-D to był najcieższy jelcz w historii Cukrowni:P hehe Dobrze ze masz stolla :/ A co do wyciągania ja mam 7211 to samemu sam samochód albo samaprzyczepe dawałem rade ale całość to 8011 + 7211 blokada i ledwo i zwielkim dymem:/ a jak będzie tak mokro to bez szans:/ nie to żebym Cię straszył ale wszystko ma swoje + i minusy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pogody nie boje jka wykopiento i wywioze

 

samochód jeszcze nie wiem dokładnie za ile ale wozili mi 2 lata temu do lublina

 

 

@maskin jeżeli masz usypać na ogrniczonym dł działki 500t to trzeba podpychać a czy te 20-30l paliwa na usypanie pryzy to wiele ja nawet przyczepy nie odczepiam po wykiprowaniu

 

2 sprawa nawet skręcisz ostro to i tak pod koła na leci i troche połupie przy kiprowaniu na bok , ja w tamtym roku woziłem tylko brandyską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszeliście że w tą kampanie sidzuker ma płacić po 10zł za buraki a KSC po 8zł PANOWIE PROTESTUJEMY!! NIECH ROBIĄ ANEKS CZY COŚ!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszeliście że w tą kampanie sidzuker ma płacić po 10zł za buraki a KSC po 8zł PANOWIE PROTESTUJEMY!! NIECH ROBIĄ ANEKS CZY COŚ!!

 

sie obudziles... aneks mogles robic ale z miesiac wczesniej dwa a nie jak za chwile kampania rusza.... poprostu znowu was w hu... zrobili. tak to jest ze nawet wlasne polskie zaklady z polskiego rolnika niewolnika robia. Wstyd i hanba. precz z unia precz z kaczkami z rzadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszeliście że w tą kampanie sidzuker ma płacić po 10zł za buraki a KSC po 8zł PANOWIE PROTESTUJEMY!! NIECH ROBIĄ ANEKS CZY COŚ!!

 

sie obudziles... aneks mogles robic ale z miesiac wczesniej dwa a nie jak za chwile kampania rusza.... poprostu znowu was w hu... zrobili. tak to jest ze nawet wlasne polskie zaklady z polskiego rolnika niewolnika robia. Wstyd i hanba. precz z unia precz z kaczkami z rzadu.

 

ty tez sie obudz... kaczek nie ma w rzadzie, a sudzuker placi po 10 ale przy wiekszej polaryzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze pójdzie: plon 70t/ha i polaryzacja powyżej 17% to może wystarczy dopłaty by wyjść na zero tylko durno się tłukłem w traktorze przez cala wiosnę i jeszcze wykopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszeliście że w tą kampanie sidzuker ma płacić po 10zł za buraki a KSC po 8zł PANOWIE PROTESTUJEMY!! NIECH ROBIĄ ANEKS CZY COŚ!!

 

sie obudziles... aneks mogles robic ale z miesiac wczesniej dwa a nie jak za chwile kampania rusza.... poprostu znowu was w hu... zrobili. tak to jest ze nawet wlasne polskie zaklady z polskiego rolnika niewolnika robia. Wstyd i hanba. precz z unia precz z kaczkami z rzadu.

 

ty tez sie obudz... kaczek nie ma w rzadzie, a sudzuker placi po 10 ale przy wiekszej polaryzacji

 

nie martw sie obudzilem sie.. a im tez przy wiekszej polaryzacji placa 8-9zl ... tak jest na dzisiejsza sytuacje w Krasnystawie... i zeby nie bylo ze niemca trzymam strone ale szkoda cokolwiek robic zeby tylko dokladac kazdemu na stolku...

a Donald Tusk to nie kaczka?? Lech to nie kaczka?? a Jaroslaw sie nie udziela?? szkoda slow... ja jestem mlody i mam dosc unii.. miala byc Irlandia a mamy?? szkoda gadac... wczoraj sie dowiedzialem ze Bruksela ma nam obciac doplaty bezposrednie i cukrowe (tzn mniejsza pule pieniedzy przeznaczyc na to, a mniejsze panstwa i reszta panstw ktora weszla razem z nami do unii maja wieksze garze... i po co?? kopia nas po tylkach jak moga, ci co w rzadzie pracuja to oni dostaja kase a nie my.... i jak rolnik ma sie dorobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem na wiosne nie siać

 

Termin mam 10-13-XI po 30 t/dzień

 

u mnie już 50 osób podpisało umowy na przyszły rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak narazie kilku miłośników!! ale oni im napewno surowca nie dadzą na kampanie:P Ja nawet po te ich 120zł nie zakontraktuje na drugi rok!! niech nierobią z nas "dziadów" na chleb mamy!! Pozatym za te inwestycje poronioną w Krasnymstawie toną w długach. To co miało byc zdemontowane po lublinie i przejść do Krasnegostawu nie przeszło tam tylko na złom!! i Kase lewą zrobili... A my siejmy... a oni niech tak się prowadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2h temu dzwonił do mnie Z Cukrowni żebym kopał buraki i jutro i we wtorek woził do Krasnegostawu ile i jak mi się podoba , bo nie maja buraków na przerób niech jeszcze troche popada

 

 

Kurcze wywlekli DT 75 na złom a ja chętnie w cenie złomu bym sobie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja w takim rzie morze też zadzwonie czy niechcą buraków:/ bo u mnie to przewalone na całej lini.... Ciezki semestr mam w tym roku i samochod by się zdał ze hoho

 

No ja tez bym tkaiego sobie psrawiłw cenie żłomu... jak by nie patrzeć obaj na niego pracowaliśmy ciezko przez te lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz szukaj w punktach skupu złomu po 1,5 zł za kg, bo tak sprzedaja rury i szyny na zlomie ktore pochodza z cukrowni lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz szukaj w punktach skupu złomu po 1,5 zł za kg, bo tak sprzedaja rury i szyny na zlomie ktore pochodza z cukrowni lublin

 

Nie trzeba szukać stoją po 2 stronie cukrowni na złomie

 

@center wczoraj widziałem jak na krasnystaw jechał 7211 + 2 D47 maks to 10 ton buraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej no to spoko mówili że ciagniki z przyczepami nie mogą a jednak mogą!! A piootr powiedz mają tam elfa? albo cos do sztywnych samochodów ciezarowych wiesz takich niskich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was sypią buraczki. Ja zaczołem kopać i całkiem całkiem. Nie tyle co rok temu ale jak na taką suszę to nieźle. Wstępnie liczę około 50t/ha +- 5 t pomyłki może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to szacyję plony na 55-60t/ha. W sobotę wykopałbym 0,9ha ale mi się kombajn rozsypał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas jeżeli chodzi o masę korzeni to jest bardzo dobrze ponad 60t/ha ,ale polaryzacja pewnie będzie kiepska ,bo dużo opadów i mało słońca było we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja kiepska poniżej normy trafiało się się nawet 12% !! na początku października (wiadomość od pracownika Cukrowni Krasnystaw) Ja kopać zaczynam w listopadzie odbiór po mikołaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj była odstawa plon około 50t/ha a polaryzacja jeszcze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowa polaryzacja w Cukrowni Glinojeck (Grupa BSO) 15,9%.

Z każdym dniem zawartość cukru w dostarczanych burakach wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...