Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

sól kuchenna NaCl jak wiadomo Cl -chloru buraki nie lubią a Na sód aż takich braków chyba nie masz?lepiej coś z sodem dolistnie podać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas dajemy sol kuchenna od 2 do 3q nic sie nie dzieje buraki rosna jaka macie polaryzacje bo zamierzam troche buraki przetrzymac moze sie podniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko tak zastosuje:-D tylko muszę znaleźć gdzieś w lublinie jakąś tanią hurtownie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jedz na mełgiewską tam za woką(odczynniki kiedys tam były) sol kiedyś konfekcjonowali i mozna bylo kupic bardzo tanio a nawet takie brudne zmiotki tam pewnie kupisz na pole ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po co ta sól?
Pewnie jak zakisi liście to kiszonka smaczniejsza. .Może warto by tak z 10 kg pieprzu do kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znacie zasady agrotechniki??? przeciez sol zakwasza glebe to tyle zachodu o utrzymanie stuktury gleby a wy sobie solicie do smaku...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki są tanie,to napędzimy bimbru.Musisz przyznać że doprawiona kiszonka będzie wyśmienita na zakąskę,a w momencie degustacji nikt nie będzie sobie zaprzątał głowy jakaś strukturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center pytaj o sol u drogowcow oni maja po jekies 340 zl za tne moze taniej . Zakwasza a niech tam zakwasza mam ph pow 7 tak wiec wolalbym aby bylo obojetne.Na drugi rok kto bedzie sial buraki??Wystarczy ze w tym dalismy dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jest u was zainteresownie na wyslodki? bo u mnie zgroza nikt nawet nie zapyta.... przyjdzie chyba samemu w...ć, i jak jest z ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krasnymstawie sprzedałem po 20zł/t kupił gościo który jeździ tirem z burakami. Cokrownia sprzedaje po 13zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy jest u was zainteresownie na wyslodki? bo u mnie zgroza nikt nawet nie zapyta.... przyjdzie chyba samemu w...ć, i jak jest z ceną?
HETNIE KUPIE ALE DO LODZKIEGO POWIAT PODDEBICKI ZA TAKA CENE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z was sieje buraki po burakach? jaką stosujecie agrotechnikę i nawożenie w takich przypadkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś z was sieje buraki po burakach? jaką stosujecie agrotechnikę i nawożenie w takich przypadkach ?

 

 

 

Nie ma sensu siać buraki po burakach ,po prostu to się nie opłaca , aczkolwiek pierwszy raz ziemia to daruje , ale w pózniejszych latach ziemia odpłaca się pięknym za nadobne , spadkiem jakiego kolwiek plonu , i muru tu głową nie przebijesz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem będzie chwościk tego nie przeskoczysz. Widziałem już kilka razy gdzie buraki trafiły po burakach tylko ze 2 siewniki bo rok wsześniej były obok to tam liści nie było a i burak mniejszy. Lepiej zamień się z jakimś sąsiadem. Oboje dobrze na tym wyjdziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@center miałeś nie siać buraków ???

 

Jak na polu nie było pare lat buraków to można powtórke zrobić a jak buraki były siane co 2 lata to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Miałem nie siać i jak narazie nic nie podpisuje dpiero może na wiosne się zdecyduje jeśli się zdecyduje:/ ale planować już trzeba co pod co będzie. Myślę że nie macie racji buraki po burakach bywały lata że lepiej plonują na drugi rok a czasami tak samo:/ no i są mniejsze problemy z chwastami a co do chwościka wystarczy przypilnowąc go i nie stosować tych samych środków. Pisząc to chciałem się dowiedzieć czy ktoś takie coś praktykuje i jak przy nawożeniu uwzględnia plon lisci. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraki oddawałem 14 X plon 48t/ha polaryzacja 17,4%, jeszcze nie tak źle przy minimalnej dawce nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile w Krasnymstawie chodzą wytłoki mokre? Chce ktoś kupić?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...