Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedź do Krasnegostawu tam na wadze chyba nr 3 dogadujesz sie z gościem lub panienkami zależy kto jest i zostawiasz kluczyk , a oni szukaja chętnych lub popytaj kierowców TIRów oni równiez kupują. Ja sprzedałem po 20zł/t ale później goscio mówił ze spadły na 16zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cukrownia sprzedaje po 75 zł za t. Z innych cukrowni dowożą na miejsce po 60-65 zł za t oczywiście 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile sprzedajecie hektar liści buraczanych????

Przedostatni numer topagrar(bodajże 10) wyliczono wartość nawozową liści buraczanych czyli N-P-K-Ca-Mg ,okazało się że to tylko 1700 zł ,więc tyle są warte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w cukrowni Lublin i plac fajnie wygląda

 

Detki 2 sa do sprzedania jeden ze spychem za 10000 a bez za 8000 zł przetarg jakoś pod koniec listopada

 

Polaryzacja średnia w krasnymstawie na dzień wychodzi w granicach 16,5%

 

Ile mają sm. wytłoki w Krasnymstawie , u mnie co brali z rozruchu cukrowni to lipa strasznie się psuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje buraczki już w cukrowni. Plon ok.63t/ha przy polaryzacji ok.16%. Myślę, ze nie jest najgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że Cukrownia Krasnystaw ma opóźnienie z odbiorem buraków 10 dni i się wydłuża ponieważ jedna z firm doczyszczających buraki zrezygnowała. Ciekawe czy będą płacić kary umowne czy się wyłgają i przeniosą straty na rolników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich no to moje buraczki też już są w cukrowni:-D wczoraj miałem Cięzką noc i dziś do ołudnia tez hardcor:P Ploń średni to 55ton z h ale spokojnie były kawałki co dawało ponad 60 ton:-D a teraz uwaga uwaga:-D POLARYZACJA = 17,6 hehe pozdrawiam i życze udanych plonów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polowe tez odprawilem sugar 17,56. plon 65 q

sprzedam wytloki 100 t. 18 zl za 1q. piszemy na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi średni plon Netto 2 wyszedł 56t/ha przy średnim zanieczyszczeniu 7,5% i polaryzacji 17,9%. Jak na taki rok to super nawet cukrownia brała wszystkie buraki jak leciało. Mi przy tej polaryzacji zapłacili prawie 110zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jak wyglada w tym roku dostawa wysłodków przez cukrownie krasnystaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 870 m2 włókniny i z 200 - cie worków z piachem, no i pryzma okryta!

Pozostaje cierpliwie czekać do 21 grudnia na odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wysłodków suchych za 650zł. Jeśli pszenica paszowa jest poniżej 400 i reszta zbóż zgodnie z tendencją, to po co to kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w tym roku przebieło odwóz buraków z pola, u mnie nawet dobrze nie musiałem ciągać zadnego tira same wyjechały, bo w zeszłym roku t ciągaliśmy na 3 ciągniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Krasnymstawie napisać oświadczenie że przeszedłem na VAT

 

Mam takie wrażenia do cukrowni trzeba jechać w "Gumofcach " nawet żeby do biura dojść nie mówiąc na wage w Lublinie to była kulturka

 

 

Brał ktoś wytłok z Krasnegostawu (mokry) ile wołają kierowcy za przewóz bo podobno sporo , u mnie będą kiprować koło pryzmy buraków

 

Biorą buraki z sąsiedniej miejscowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie jak przywozili to 100zł krzyczei ale im na dobra sprawwe to nic sie nie powinno dawac:-D hehe no bo taka prawda.

 

No kierowcy mówili ze w Krasnymstawie to na placu można koło od Tora urwac:-D hehe no zostawili nam takie dziadostwo...i co zrobic... a dzis jak parkowałem pod politechniką to słyszałem tylko odgłosy jak by coś się waliło po cukrowni... szkoda... naprawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdyby miał jechać od pryzmy do gosp pare kilometry to widziałbym sens płacenia u mnie będą wywalać prosto z szosy

 

kiedyś jak na składzie zwalali to nic kasy nie dostawali

 

jak byłem w cukrowni krasnystaw to ktoś zażartował co to za błoto że w Lublinie było lepiej a Dyr. mówi ze jest co poprawiać

 

podejście do rolników jest jak dla mnie takie że raczej nie zachęca mnie do siania buraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna pryzma i będą brali chyba u mnie jak będzie taka kolejność ja w tamtym roku

 

Ja więcej jak 50 zł to im nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje buraki poszły do cukrowni tydzień temu ,a efekty były takie plon 61t/ha,zawartość cukru 16,9% która wydaje mi się wielce nieprawdopodobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...