Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wygląda u was kontraktacja buraka na 2009 r.

Należę do ksc i inspektor mówił mi dziś że w przyszłym tygodniu kończą kontraktację (może tylko straszył) na przyszły rok i ma to być podobno rok referencyjny na dopłaty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cukrownia werbkowice zacheca do kontraktacji poprzez lokalną prasę, siac buraki moze kazdy nawet bez limitu i jakos sie nikt nie rwie, bo co bedzie za darmo tyrał...

 

adam69 masz czas na kontraktację do końca kwietnia, nie bądz glupim chlopem i nie daj sie omamic inspektorowi, tylko go jeszce op...l ze robi z ciebie wariata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu w krasnymstawie powiedzieli mi zebym szybko kontraktował bo na zachodzie polski cukrownie maja juz zakontraktowane 80% limitów i tylko czekaja żeby przejac limity z Krasnegostawu Ja mam gdzieś ich buraki lata referencyjne i dopłaty........nie mam zamiaru dłużej utrzymywać tej bandy złodziei i nierobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zachodzie polski jesze nikt nei myśli o kontraktacji dopiero w marcu u P&L kontraktują. niektórzy jeszcze mają buraki n a polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te marnotrastwo majątku niech sami sieja!! zobaczą jak to łatwo wchodowac za te pieniadze!! Barany!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncernie BSO (Cukrownia Glinojeck) jak na razie ani widu ani słychu o kontraktacji na 2009 rok. Podejrzewam, że się nic nie zmieni i miesiącem kontraktacji będzie jak zwykle marzec.

P.S. Dzisiaj otrzymałem decyzję z Agencji odnośnie płatności cukrowej na 2008 rok - 39,45 zł do tony buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi w Agencji powiedzieli ze ten rok jest referencyjny, a z podpisywaniem umow czekam i tak do marca bo nie wiem co z krowkami bedzie jak bede powiekszal stado to wiecej kuku bede musial wsiac.

 

czytalem artykul ze w tym roku jest za malo burakow i nie starczy na zapotrzebowanie wewnetrzne w panstwie, ciekawe co zrobili z tym nadmiarem co mieli zeby nam odcinac limity haha.. i dobrze beda sobie kupywac z brazylii cukier a jak nie to ze swoich orzechow laskowych beda wytwarzac cukier.....

 

powiedzcie mi jak tam wyslodki ze strzyzowa? bo u mnie to chyba pojdzie na wiosne na pole .... za duzo formaliny a wogole zadnych cukrow ani skladnikow nie maja z krasnystawu elegansio:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie polaryzacja 16,7 % zanieczyszczenie 7,8 % i z 1,72ha wyszło 119 ton czyli z ha 69 t , także myśle , że przy tym plonie to polaryzacja w miare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moje gratulacje:-D ale wspominając twoje wiosenne dawki obornika to nie ma dziwów:-D hehe ja w tym roku miałem 2 h burak po buraku i to mi średnia zaniżyło bo trochę nie wyszły:/ Ale na pewno z innych kawałków nie było gożej:-D chyba ten nadmiar azotu Ci zaniżył cukier co ? Pozdrawiam:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obornika spor dałem ale pogłównie nie było dane za wiele N i buraki nie miły ciemnych liści

 

żeby jeszcze cena była lepsza

 

 

Dzisiaj byłem po wytłok w Krasnymstawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś dwa tygodnie temu w krasnymstawie powiedzieli mi zebym szybko kontraktował bo na zachodzie polski cukrownie maja juz zakontraktowane 80% limitów i tylko czekaja żeby przejac limity z Krasnegostawu Ja mam gdzieś ich buraki lata referencyjne i dopłaty........nie mam zamiaru dłużej utrzymywać tej bandy złodziei i nierobów

 

no a jak jest w Polskim cukrze po lewej stronie wisly, bo u nas jutro kontraktacja, podobno tylko krasnystaw i werbkowice nie maja kontraktacji, ze w pozostalych cukrowniach juz pokontraktowane, a jak jest naprawde...??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w cukrowni i gadałem z Panem pewnym i podobno chłopy poszaleli i połowę już zakontraktowali. Normalnie szook żeby było lepiej to podobno z okolic Komarówki Lubelskiej chłopy jak mieli po 100ton dopłaty to w tym roku pokontraktowali nawet po 300ton szook podobno tam teraz jest zagłębia nasze buraczane:D no to nieźle... ja sam się jeszcze wacham:/ Piootrze a u Ciebie jak mówią? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar siac buraka cukrowego. moglibyście mi pomóc jaką odmaine mam zasiać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś byłem w cukrowni i gadałem z Panem pewnym i podobno chłopy poszaleli i połowę już zakontraktowali. Normalnie szook żeby było lepiej to podobno z okolic Komarówki Lubelskiej chłopy jak mieli po 100ton dopłaty to w tym roku pokontraktowali nawet po 300ton szook podobno tam teraz jest zagłębia nasze buraczane:D no to nieźle... ja sam się jeszcze wacham:/ Piootrze a u Ciebie jak mówią? pozdro

 

gdzie byłeś w cukrowni w Krasnymstawie kluczyk może można w Lublinie oddać

u mnie najwięksi pokontraktowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w cukrowni w lublinie:-D a nie wiem mój kluczyk leży sobie:-D hehe podobno nasz inspektor skończy u was w mełgwi odbiór buraków i ma jeździć kontraktowac i zbierąc kluczyki:-D pozdrawiam PS ja mam dylemat kontraktacyjny:/

 

Odmiana każda dobra:-D tylko wypadało by się zastanowić czy warto jaką kolwiek wysiewać:P hehe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 mają chyba zakończyć , odnośnie tego inspektora to mi się nie podoba telefonu nie odbiera , nie byłem poinformowany że będą brane burki poprostu porażka w tamtym roku jak była inna osoba to było lepiej

 

Odnośnie kontarktacji to ja mam naszykowane 2 kawałki 1,65 i 0,63 ha te najprawdopodobniej posieje na samym oborniku i troche N

 

powinni dziękować za taką pogode powinno napakować konkretnie śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z tą kontraktacją podobno można siać więcej buraków a w cukrowni P&L inspektor mówi że wszyscy co pozostali przy burakach chcą więcej i dlatego maksymalnie o ok 30% powiększą limity orientuje się ktoś jak jest? W sobote oDebra1li buraki plon 45 t/ha po odliczeniu zanieczyszczeń polaryzacja średnio 19,32 maxymalna 19,85 to z ziemi 3 klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u nas tzn w P&L już zrobili kontraktacje i można dokontraktować ale bez prawa do dopłat unijnych i nie wiadomo czy później będą te tony wliczone do limitu produkcji. Jest tylko pewna cena trochę ponad 26 E za t. Ja dokontraktowałem 50 t, akurat mi został 1 ha wolny po poplonie i zastanawiałem się co tam posiać myślałem o kukurydzy na kiszonkę a pójdą buraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piootr tamta Pani co była u was w Mełgwi i odeszła to super osoba ona dopilnowała wam na pewno wszystkiego. No ten Pan jest akurat z Komarówki fakt trudno się dodzwonić ale on ma naprawdę spory rejon i chyba nic nam nie pozostaje jak traktować go ulgowo podczas kampanii a dalej się zobaczy:-D

 

No ja chyba znowu zasieje to samo no bo co innego mam siac:/ ale jeszcze szukam alternatywy ale nie jest lekko po tylu latach zmagań:/

 

Nie wiem czy warto brać dodatkowe limity za te pieniądze 26E to i KSC nam daje i wg mnie to nie jest zadowalająca cena za tą prace... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie będe napewno dobierał limitu i tak mam ponad 500 t

 

Dzisiaj wieczorem widziłęm jak śmigała myszka w kierunku łęczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM wysłodki, odbiór w Cukrowni Krasnystaw: mokre10-15% (zostało około 100t) lub brykiet(około 2,5t)

cena przy 10% 15zł/t tel 502037327

Nareszcie zabrali buraki plon 66t/ha przy (16,5-17,5%) 16,9% cukru skąd takie różnice, zanieczyszczenia (9-12%) 9,5% To nieźle patrząc na to co przeżyły na wiosnę i latem. Po przeliczeniu cukru daje to ponad 70t/ha i około 6000zł/ha więc może dopłata zostanie w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ansu pogratulować wyników

 

u mnie gro ludzi polaryzacja poniżej 16% i plon do 60 ton chyba że jacyś bajko pisarze

 

kontraktujesz na 2 rok

 

Odnosnie dopłat dzisiaj się wk.... na maksa sąsiad wpisał mąją działke w dopłaty co za debil zamaist nr 35 napisał moje 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajkopisarze? trzeba bylo od chwoscika pilnowac... a nie grilowac i piwsko złopac lipiec/sierpień i byloby min 65 q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maskin gdybym prysnoł chwościkam wcześniej to 70t sokojnie bym przekroczył

 

a odnośnie bajko pisarzy to chodziło mi głównie o polaryzacje wysoką

przyt cenie ponieżej 10 zł to jest ch.... nie interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiór buraków zakończony dzisiaj.

Mała statystyka:

- plon 61 t/ha,

- cukier 16,5 % (15,53 % - 16,78 %),

- zanieczyszczenia 5 % - 8 %.

Satysfakcja z wyników produkcyjnych: bardzo duża.

Współpraca z ekipą odbierającą buraki: bardzo dobra.

Satysfakcja z wyników finansowych: bywało o wiele lepiej.

Co mnie zdziwiło cena za buraki ponadplanowe 100 zł/t netto, znaczy nieco droższe od kontraktowych.

 

 

ansu!

U mnie różnica w zawartości cukru jest jeszcze większa niż u Ciebie, bo wynosi 1,25%. Dla mnie wydaje się to dość naturalne. Gleba na plantacji buraków przecież jest również zróżnicowana, nawożenie nie jest idealnie równomierne, przechowanie na pryzmie również zróznicowane (część buraków porośnięta, w przypadku nieokrycia część buraków mogła namarznąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...