Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega ma tym że jakaś substancja czynna używana w zaprawach dostałe się do cukru(nie ulega rozkładowi) i jak dostają to pszczoły to padają. Sprawa wypłyneła w zeszłym roku i najpierw posądzali sorgo i inne rośliny tego typu. Ale jak zrobili badania to wyszło że pszczoły truje zaprawa nasienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym pryskacie powschodowo na dwuliscienne i jednoliscienne szczegolnie perz i w jakich dawkach? co by bylo najtansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My dziś na drugi zabieg na buraki dawaliśmy:

-Torrero 2l/ha

-Safari 12g/ha

-Buracyl 200g/ha

-Trend

 

 

A na jednoliścienne to z czystym sumieniem polecam Fusilade Forte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My dziś na drugi zabieg na buraki dawaliśmy:

-Torrero 2l/ha

-Safari 12g/ha

-Buracyl 200g/ha

-Trend

 

 

A na jednoliścienne to z czystym sumieniem polecam Fusilade Forte

 

A buraczki juz na wierzchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podawać koszty całego programu jak i pojedynczych zabiegów na hektar:

Ja z powodzeniem od lat stosowałem program Betanal Elite +jakiś metamitron

1l/ha +700g/ha

w tym roku Kemiron 0,2+Kemifam 1l +Sisko 1kg/ha w zabiegach cena tego programu to 153zł jeden zabieg razy 3 co daje nam 460 zł ,na jednoliścienne dodajemy do 3 zbiegu gramann w dawce 1l/ha także całość wychodzi ,ok 500zł

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie na 3 zabieg (ostatni na chwasty).

 

 

Ja myślę żeby dać Betanal + metamitron.

Ew. Torrero + ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie? co polecicie na samosiewy rzepaku? buraki sa juz na wierzchu, myslalem o betanalu z wenzarem, co myslicie o takiej mieszance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie? co polecicie na samosiewy rzepaku? buraki sa juz na wierzchu, myslalem o betanalu z wenzarem, co myslicie o takiej mieszance?

Safari im wcześniej tym skuteczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 15l kontaktwinu 1 l kemironu 5l kemifamu i 10l goltixu chciałbym to podzielić na 2 zabiegi od czego zacząć , co z czym pomieszać i w jakich proporcjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam 15l kontaktwinu 1 l kemironu 5l kemifamu i 10l goltixu chciałbym to podzielić na 2 zabiegi od czego zacząć , co z czym pomieszać i w jakich proporcjach?
aj na pierwszy zabieg daje 2l kontaktiwu na drugi metafol 1,5l razem z 15g safari i 0,4 pantery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku raczej produkcja buraka przyniesie mi straty, chyba ze uda się wyrwać jakieś odszkodowanie za przesiewy spowodowane toksyczną zaprawą. Buraki posiane 4kwietnia nasionami pochodzącymi z ubiegłego roku mają już 2/4liście, te przesiewane 24kwietnia nawet otoczka nie pękła. Jak nie spadnie deszcz to masakra Nie zwrócą nawet za zabiegi herbicydowe ponieważ faktury są z ubiegłego roku. Ciekawe dlaczego tylko w Cukrowni Krasnystaw chyba już ostatniej na wschodzie POlski takie numery, może do likwidacji?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w Cukrowni Krasnystaw chyba już ostatniej na wschodzie POlski takie numery, może do likwidacji?????

 

Jeszcze nie ostaniej bo została Werbkowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co polecacie na buraka w trakcie tej suszy bo pierwszy zabieg torero 2l/h + olej nie przyniusł rezultatów? i nie wiem czy jest sens 2 dawać tym samym moze odłozyć go na puźniej a teraz czymś innym ? albo go wzmocnić np beetup extra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.... normalnie coś mnie dzis trafiło.... w południe dowiedziałem się że moja odmiana z whbc którą dostałem na doświadcenie jest źle zaprawiona dokładnie osłonka polimerowa jest toksyczna... szook i dziś przesiałem.... nie wiem co to będzie dobże że nie dużo jej miałem bo to test... ale puźno troche i straszna susza.. współczuje tym co mieli wiecej... i naprawde szkoda mi tej firmy...

 

A co powiecie o beetup extra + metamitron 2l + 1kg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam 15l kontaktwinu 1 l kemironu 5l kemifamu i 10l goltixu chciałbym to podzielić na 2 zabiegi od czego zacząć , co z czym pomieszać i w jakich proporcjach?

 

Napisz na ile hektarów to chcesz rozłożyć, to ułożę ci dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5ha buraków . Wczoraj wieczorem popryskałem 1.5l kontaktwin i 1l goltixu . Ziemia ok 20.oo ładnie podsiąkła więc myślę ,że podziała. Agroserwis gdzie masz bazę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję:

 

1. 2 zabieg (bez stosowania 3)

-Kemifam 1l/ha

-Kemiron 0,2l/ha

-Goltix 0,8 - 1l/ha

 

(Kontakttwin zostanie na następny rok)

 

2. 2 zabieg (z ew. zastosowaniem 3)

-Kemifam 1l/ha

-Kemiron 0,2l/ha

 

 

3. ew. 3 zabieg

 

-Kontakttwin 1,5l/ha

-Goltix 1l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi zabieg mogę zastosować kemifam-1L +kemiron-0,2+buracyl-200g Czy to nie zaszkodzi burakom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@angelika

 

Taka mieszanina nie powinna zaszkodzić.

A możesz mi powiedzieć po co dodajesz ten buracyl?

Przecież Kemiron+Kemifam wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.... normalnie coś mnie dzis trafiło.... w południe dowiedziałem się że moja odmiana z whbc którą dostałem na doświadcenie jest źle zaprawiona dokładnie osłonka polimerowa jest toksyczna... szook i dziś przesiałem.... nie wiem co to będzie dobże że nie dużo jej miałem bo to test... ale puźno troche i straszna susza.. współczuje tym co mieli wiecej... i naprawde szkoda mi tej firmy...

 

A co powiecie o beetup extra + metamitron 2l + 1kg ?

 

 

Jaką odmiane przesiewałeś u nas sporo ludzi zosie musiało przesiać dobrze ż eja miałem jej 0,5 jednostki i na dodatek jej nie wysiałem to wymienili mi na nowe

 

 

na 8,5 ha wysiałem niecałe 10 jednostek co 19 cm , kleine unicorn 3 , po 10 dniach buraki już wschodziły tylko 0,63 ary było nie orane przed siewem

 

 

Jak nie popada to na 1 zabieg jade samym kemifamem bez kemironu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o firmie która musiała przesiać 500ha, właśnie Zosi.

My na szczęście przesiewaliśmy tylko 20ha.

I to normalna odmiana, tylko że parę dni po zasiewie była burza i skorupa się zrobiła. Przy końcu pola jak zabrakło nasion facet przywiózł Zosię ale mówił że to jest ta "zdrowa partia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...