Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kemiron+kemifam niebardzo zwalcza rdesty (kolankowy,plamisty) może buracyl pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl dobrze czy dodanie buracylu ma sens.

W takiej dawce to chwastów raczej nie zniszczy bo zalecana to ok. 1kg/ha

Ewentualnie zwiększ dawkę do 300g/ha - 400g/ha (pamiętaj że buracyl zarejestrowany jest tylko na zabiegi przedwschodowe)

 

Lub zastosuj inny środek np. Goltix 1l/ha + wspomagacz, i powinno być po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.... normalnie coś mnie dzis trafiło.... w południe dowiedziałem się że moja odmiana z whbc którą dostałem na doświadcenie jest źle zaprawiona dokładnie osłonka polimerowa jest toksyczna... szook i dziś przesiałem.... nie wiem co to będzie dobże że nie dużo jej miałem bo to test... ale puźno troche i straszna susza.. współczuje tym co mieli wiecej... i naprawde szkoda mi tej firmy...

 

A co powiecie o beetup extra + metamitron 2l + 1kg ?

 

 

Jaką odmiane przesiewałeś u nas sporo ludzi zosie musiało przesiać dobrze ż eja miałem jej 0,5 jednostki i na dodatek jej nie wysiałem to wymienili mi na nowe

 

 

na 8,5 ha wysiałem niecałe 10 jednostek co 19 cm , kleine unicorn 3 , po 10 dniach buraki już wschodziły tylko 0,63 ary było nie orane przed siewem

 

 

Jak nie popada to na 1 zabieg jade samym kemifamem bez kemironu

 

No witam piootrze no ja miałem odmiane na doświadczenie nie powiem tu taj bo szkoda mi troche tej firmy bo to nie jej wina tylko mówi się o spisku zachodnich koncernów:/ naprawde lipa dobże że miałem tylko 2 jednostki tego ja tez siałem na 19cm 116tys nasion na h siewnik Monopill S na reszcie pól mam ponad 94tys nasion na h czyli dużo za dużo. Powiem Ci na pw co to za odmiana pozdrawiam a jak u ciebie z chwastem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chwastu mało i malutki jutro chyba z rana pryskam , ale wschody nie są za bogate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kemiron+kemifam niebardzo zwalcza rdesty (kolankowy,plamisty) może buracyl pomoże

Na rdesty 0,7l elity,1,5l kosyniera, venzaru 250g, safari 20 gr to na 1 ha to według programu liz herbicyd sami możecie znaleść na stronie www.liz.pl u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie chwastu mało i malutki jutro chyba z rana pryskam , ale wschody nie są za bogate

 

to ile masz roślinek na h? odmierz w międzyrzedziu 11,3m i przelicz po obydwu stronach buraczki. Ja czekam z 2 zabiegiem herbicydowym na deszcz co bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 22 metrach w jednym miejscu 78 szt w innym 92 . Inspektor mówil ,że to niezły wynik.Siew 08.04 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na najlepszym polu 84, na lekko zabitym 50-60 miejscami 30, natomiast na najgorszym od 20 do 30 i wlasnie to pole mialem jutro przesiewac, ale przeliczylem to i ekonomia przemawia zeby zostawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 20-30 to bardzo słabo:/ optymalnie jest 70-80 ja do 50bym nie przesiewał a tak słabo to sam nie wiem a dasz rade posiać w te same ślady bez uprawki i uszkodzeń? tak żeby przesiać najgorsze rzędy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i bym dal rade, tylko ze jest tak sucho ze o wschodach nie ma mowy, a padac bedzie u mnie ... jak w calej Polsce bedzie lalo, niestety taki rejon. dlatego zrezygnowalem z przesiewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na najlepszym polu 84, na lekko zabitym 50-60 miejscami 30, natomiast na najgorszym od 20 do 30 i wlasnie to pole mialem jutro przesiewac, ale przeliczylem to i ekonomia przemawia zeby zostawic...
Jeżeli umiesz liczyć tak jak obrażać , to efekty będą zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prze przymrozki wypuscilem łobode, ma ona teraz 4-6 lisci, Buraki na tym polu rosną bardzo ładnie sa w fazie 4 lisci, ale chwast tez daje czadu, pierwszy zabieg byl beetup 1 l+ 0,2 kemiron+ metamitron 1 kg w drugim poszlo 3 dni temu 1,4 l beetup+ kemiron 0.2 l, dzisiaj gallant 0,6 + safari 30 g a chwast zasmala... mam zamiar pojechac po niedzieli tylko kiedy? i tak mysle moze 4l beetup+ kemiron0,2 + metamitron 1,5 l , pelna desperacja!!!! a moze inne propozycje? co sadzicie o mojej dawce? i kiedy jechac? na gallancie pisze zeby opryski robic 8 dni po zabiegu, ale chyba nie moge czekac... a i czy dodawc do tego jakis olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego czorta walisz tyle etofumesatu (kemironu). Przytulia to nie problem. Na komosę najlepszy fenmedifam i desmedifam

(betanal am11, betup command i inne). Jak masz buraczki w 4 liściach to 3l powinny wystarczyć. Nic do tego nie dodawaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie prze przymrozki wypuscilem łobode, ma ona teraz 4-6 lisci, Buraki na tym polu rosną bardzo ładnie sa w fazie 4 lisci, ale chwast tez daje czadu, pierwszy zabieg byl beetup 1 l+ 0,2 kemiron+ metamitron 1 kg w drugim poszlo 3 dni temu 1,4 l beetup+ kemiron 0.2 l, dzisiaj gallant 0,6 + safari 30 g a chwast zasmala... mam zamiar pojechac po niedzieli tylko kiedy? i tak mysle moze 4l beetup+ kemiron0,2 + metamitron 1,5 l , pelna desperacja!!!! a moze inne propozycje? co sadzicie o mojej dawce? i kiedy jechac? na gallancie pisze zeby opryski robic 8 dni po zabiegu, ale chyba nie moge czekac... a i czy dodawc do tego jakis olej?

co to jest ta "łoboda" nie znam, najlepiej dolej jeszcze randapu to spali napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga lidio jest to komosa , ale czy to ładnie sie tak od razu w drugim poscie mądrzyc? na to mogą sobie pozwolic starzy wyjadacze.... lepiej powiedz jak ty bys sobie poradzila w takiej sytuacji...

 

Grzes czy 100 g kemironu do jednego zabiegu to tak duzo? w betanalu elite jest go 112 w litrze wiec nie wiem dlaczego sie dziwisz? a daje go dlatego ze mam rowniez inne chwasty np przytulie...

 

czekam na opinie i porady od pozostalych fachowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin16245, dużo masz tej komosy? Podzielam zdanie Grzesia, że wystarczy fenmedifam i desmedifam (beetup czy kemifam) 3 l na ha i nic wiecej. Po twoim programie nie powinno być żadnego chwasta na polu, widać musiało być zimno i może sucho że nie podziałało. Ja jechałem 3x Kemifam+Kemiron+Goltix 0,5+0,2+1 i mam w miare czysto (zostały mi jednoliścienne i jakieś tam niedobitki przytulii). W tym roku słabo środki działają, może przez to że ziemia sucha, u mnie od zasiewu do dzisiaj zero deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin ja 3 zabieg zrobiłem taką mieszanką betup 160 - 1,9l/ha + kemiron 500 0,3l/ha + goltix 1,5L/ha i podobijało resztki ( rdesty i jasnoty głównie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie nawozy pogłównie stosujecie i czy warto dokarmiać buraki dolistnie jak tak to czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin16245: z Twojego wcześniejszego posta wynika że dałeś 2x po 200ml kemifamu i chcesz dać jeszcze raz coś co nawet nie pomaca komosy czy łobody jak piszesz bo sądzę że o tego chwasta ci chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martin16245: z Twojego wcześniejszego posta wynika że dałeś 2x po 200ml kemifamu i chcesz dać jeszcze raz coś co nawet nie pomaca komosy czy łobody jak piszesz bo sądzę że o tego chwasta ci chodziło.

 

Damian niestety w mojej okolicy beetup extra jest niedostępny, a wiem ze to niezla mieszanka bo tepilem nim w ubieglym roku rdest powojowy, tylko nie wiem jak radzi sobie z komosą...

 

Grzes glownie to chodzi o komose, ale w gre wchodzą rowniez inne gatunki chwastów np przytulie, rdesty i inne , ja boje sie najbardziej komosy. Dzis bylem na polu komosa ma najwiecej 6 lisci... rozwazam taką mozliwosc beetup 3l + 1 l metamitronu+ 1l olej. Wydaje mi sie ze bledem bylo nie dodawanie wspomagacza, bo zazwyczaj opieralem sie na elitce a do niej sie nie dolewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz buraki powyżej 2 liścia właściwego to 3 l betupu wystarczą żeby położyć komosę. Jak mają 3-4 liście buraków to 4l betupu położą nawet bodziszka i chabra przerośniętego. Jeden warunek dajesz sam betup cz betanal bez przylepca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saletra czy saletrzak ...oto jest pytanie... na 4 liście właściwe zawsze dawałem 400 kg saletry ale saletrzak ma dłuższe działanie i mówią ,że lepiej wpływa na"zawartość cukru w cukrze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sypiecie nawóz czy jest za sucho? aż tak dużo tago saletrzaku a jakie inne nawozy przed siewem stosujecie i w jakich ilościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie, mam buraczki ćwikłowe i mam w nich szkodnika który na siewkach roki niewielkie plamy tak jakby ssał roślinę, co to może być za dziadostwo??

pytanie numer 2 , w buraczku bardzo malutkim , siewka ewentualnie liście gniją korzenie wiecie może co to może być??

pytanie 3, w tamtym roku gdy buraczki miały 2-4 liście coś jakby zjadało je na wysokości ziemi lub tu7ż pod nią co to mogło być??

myślę że uprawy są podobne to coś doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...