Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

My dolistnie dawliśmy Wuxal Mikro 2kg/ha i jakiś NPK (dokładnie nie pamiętam) 1,5kg/ha i Adob Bor 2l/ha

 

A jak u was z chwastami my wczoraj już 4 zabieg jechaliśmy:

- Betanal Elite 1,5l/ha

- Metamitron 1050g/ha

- Venzar (dawki nie pamiętam)

- Odżywki (mikro i bor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie spadł deszcz i buraki przesiane 24 kwietnia z powodu wadliwej zaprawy zaczynają wschodzić. Te z dobrą zaprawą zasiane 4 kwietnia zakrywają ponad polowe ziemi. Już ustalili jakie rekompensaty 50 zł przesiew i oprysk, 90zł uprawa i to co da się udowodnić fakturami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można mieszać herbicydy z odżywkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam pomocy w walce z rdestem ptasim , plantacja jest OK gdyby nie ten rdest , czy jest jakiś środek który zwalcza go skutecznie ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z chwastami cennko w tym roku, przerusł mi koperek jakieś 3cm nad ziemią ma:/ co poradzicie na to lontrel?

 

A co do rdestu zależy jaki wielki jest ja bym próbował z dobrą dawką Kontaktwinu jak gdzieś kupisz jeszcze.

 

Buraki mogą być ogólnie ale lata mi coś jeszcze takie 3-4razy wieksze jak mrówka czarne długie na gęsto tego lata w polu szkodliwe to dla buraka? na traktorze na szybie jak 2 siezepną to jak by kopulowały:D hehe co to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdest ptasi jeśli będzie miał więcej niż 5cm to najprawdopodobniej pozostaje tylko "hakol" (haczka w dłoń i do boju)

Rdest ptasi jest "tylko średnio wrażliwy "na większość(może nawet i wszystkie) herbicydów dopuszczonych do stosowania w buraku cukrowym.

W fazie liścieni to nawet betanal go położy ale potem to już problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Japoński środek na rdest ptasi i już działa , efekty są widoczne , choć działa nie za szybko ,ale skutecznie , nazywa się Geniuhaka

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Tu świeży czy ktoś może mi napisać cóż to za "afera" z burakami ZOSIA?

Mam je posiane w tym roku i są nieciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem Japoński środek na rdest ptasi i już działa , efekty są widoczne , choć działa nie za szybko ,ale skutecznie , nazywa się Geniuhaka

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

 

 

Co ty gadasz, ciekawe gdzie go kupiłeś, sprzedaż tego typu środków jest nielegalna. I w Japonii nie jest zarejestrowany taki środek, bo sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt , środek pochodzi z przemytu , ale warto było za ryzykować , dzisiaj sam zwalczył ok. 0,70 ha. , jakieś 12-14 dni i zwalczy całe pole , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie inna nazwa tego środka to wspomniany wcześniej hakol .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lubelskim kiedyś chłopaki nazwali to U 12 "12 ukrainek z dziabkami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie zamawiam, strasznie drogi ten hakol jedno U żąda za pracę 80zł dziennie +posiłki , bez flaszki też się nie obędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drogo z tego co wiem to u nas wołają 5zł/h

Tyle że 5 godzin robią i 5 godzin odpoczywają.

Jak będą chwasty to sobie zamówię hakoli tak z 5. I w pole. Ze stałym nadzorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę sobie wyobrazić dziś siekania ,ostatnio robiłem usługę i wjechałem w kilkucentymetrową komosę dawką 1,5l/ha betanalu elite i ku mojemu zdziwieniu poszła ,mało tego wzięło również troszkę mniejsze rdesty ,chyba trzeba nie chodzić w pole cały tydzień to wtedy jak urosną ponad 5 cm to już nic ich nie weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w jakiej cenie macie foliarel borowy 21% boru bo coś cyba w tym sezonie poszedł w górę na moje oko a co powiedzieli byście o boraxie z hurtowni budowlanej ? ile kg/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował stosować stymylator wzrostu w buraku o nazwie NUTRI-PHITE PGA.Jakie były efekty ,z góry dziękuje za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej nikt nie zastosował w poprzednim roku ,w tym roku ja zastosuję a efekty na pewno będą tylko jakie ,stosowałem już w rzepaku i pszenicy jarej to widać gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wtym roku zastosowałem na próbę '"Fertiactyl starter" f-my timac agro

na próbę na 2 ha {w sumie 5 ha buraków} w fazie 4 liści i jak na razie zadnych efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!! chciałabym się się dowiedzieć co wpływa na zawartość cukru w burakach ,polaryzacja 16-17 procent to nie za duża jak ją powiekszyc proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zawartość cukru największy wpływ ma nawożenie azotowe ,i większe tym zawartość cukru mniejsza ,najlepiej nie przekraczać 120kg/ha i stosować jak najwcześniej ja w tym roku w całości przed siewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!! chciałabym się się dowiedzieć co wpływa na zawartość cukru w burakach ,polaryzacja 16-17 procent to nie za duża jak ją powiekszyc proszę o wypowiedzi

Bor, Mangan, Magnez i na koniec Tytan poprawiają polaryzację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...