Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki chłopaki za informację zastanawiam się tylko czy przy niskim nawożeniu azotem uzyskam zadawalający plon powyżej 50 t z ha minimum ja daję 3m mocznika przed siewem i saletrzaku 2m przed wielorakiem oczywiście na oborniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki chłopaki za informację zastanawiam się tylko czy przy niskim nawożeniu azotem uzyskam zadawalający plon powyżej 50 t z ha minimum ja daję 3m mocznika przed siewem i saletrzaku 2m przed wielorakiem oczywiście na oborniku

 

300kg mocznika to troche dużo.W sprzyjających warunkach amoniak uwalnianiany z mocznika może powodować zamieranie siewek, nie powinno sie stosować więcej niz 80kgN/ha.Można ogólnie dać 160N a nawet wiecej jesli obsada jest duża i spodziewamy sie dobrych plonów. Nie bez znaczenia jest długosć wegetacji ponieważ czym później buraki beda kopane tym wieksza bedzie polaryzacjia no i buraki musza byc zdrowe bez chwościka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przeczytalem ile mikroskladnikow potrzebuje burak i jak przekalkulowalem to na np plonvit przy dawce 2 l na hektar, czy ekolist to wychodzi ze trzeba zrobic od kilku do kilkudziesieciu zabiegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie urok to s... na jednym polu mam chyba brunatną plamistosc brzegi lisci brązowieja. liscie dostaja brązowych plam ze srodkiem bialym, jak z tym walczyc i czy wogole warto, czy dac sobie spokoj? Mam pod reką tebukonazol, wystarczyłby? czy cos dolac? jest tego nawet sporo. Rosnie obok inna odmiana i na niej nie ma znaku choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troche z innej beczki: a mianowicie po ile jest wapno z cukrowni z dostawa przy odleglosi okolo 100km od cukrowni! i ile srednio stosuje sie go na ha, 3-4 tony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady jak bardzo zakwaszona to mozę i 20ton ale jak normalne ph tak koło 5 to walniesz 10ton i będzie lux:D ja tak robie i jest spoko

 

A jak tam u was z grzybowymi chorobami? u mnie plamistosc ta zaaakowała:/ środek kupiony jade...

 

A chwasty ... rumianki i rdesty wylazły na nowo ale burak taki duży że punktowa graca chyba pujdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze to wapno ma duzo "zlepów" i ma powolne dzialanie, wiec jak ph 4-4,5 to 20 to minimum, na gleby lekko zakwaszone to tak jak mowisz 10 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytulia widac wypierniczyła w drugiej turze po tych deszczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to wapno kosztuje i ile mniej wiecej za transport liczy cukrownia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba teraz na przytulie to tylko "gracol", bo chyba kemiron to już nie da rady, a zresztą i tak go nigdzie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jestem czy w tym roku jest ktoś kto nie plewił buraków tylko chwasty zwalczył herbicydami jeśli tak to napiszcie receptę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASKIN

to napisz jakie herbicydy stosowałeś bo ja trzy razy betanal elit plus do statniego zabiegu lontrel i teraz grackol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie też rumianek, bylica i ta pier....a przytulia;/

Przytulia po żniwach uschnie i nie stanowi problemu tylko na przyszły rok dużo się wysieje i musisz o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MASKIN

to napisz jakie herbicydy stosowałeś bo ja trzy razy betanal elit plus do statniego zabiegu lontrel i teraz grackol

 

I elite 1l +goltix

II beetup 160 1,5 l + safari + kemiron 0,2+ olej

III beetup 1,7 l + goltix 1,2 + kemiron 0, 3+olej

 

to tylko przyklad z jednego pola, oczywiscie byl dolewany jeszce perenal od jednolisciennych

 

na iinym polu w drugim zabiegu poszlo 3l bettup + olej

a jeszce na innym w trzecim zabiegu poszlo 1,5 l goltix

 

tak jak ktos pisal trzeba byc co drugi dzien na polu i dostosowywac dawki do chwastów w odpowiednij fazie

 

no i wspomagacze w czasie suszy to podstawa

z moich obserwacji: na przerosnietą komose lepiej dziala wieksza dawka goltixu anizeli wieksza beetupu. a na przerosnietą przytulie kemiron w dawce min 0.5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to wspomagacze stosujesz w czasie suszy i co to za olej dodajesz do oprysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie to wspomagacze stosujesz w czasie suszy i co to za olej dodajesz do oprysku

są to związki zwiększające skuteczność środków na przykład adpolan lub olejan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...