Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mógł by być jak bym burt dostawił:D ale troszke za nisko będzie sypac:/ Coś musze innego wykombinowac:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogorek czy burak Kuropatwik?

 

Do tej pory widzialem kilka ekologicznych gospodarstw i jedno co zapamietalem to to, ze jak juz nie zmona bylo sobie poradzic z czyms, to i tak szla chemia byle plon uratowac. Takze ja dziekuje. Poza tym jak uprawiac buraka bez nawozu? Na nowym polu, ktore nie widzialo burakow to moze sie udac, ale tak co 4 lata - to raczej nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po ile są wytłoki, ale mamy do sprzedania ok 1500 ton, szukamy klienta na kazdą ilosc.

a jaki Wam cukier wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukru jeszcze nie znam. Natomiast plon w granicach 65 t/ha.

 

Czy opłaca się wziąć wapno defekacyjne z cukrowni w cenie 10,70 zł/t brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę zobaczyć to wapno. Dochodzi jeszcze transport. Z transportem wyniosłoby mnie jakieś 18-19 zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 7 godzin kopania kombajnem Ropa Euro Tiger i +/_ 400 ton buraków wykopane z powierzchni 5,62 ha. Koszt usługi 738 zł za hektar.

Teraz czekam na przyjazd doczyszczarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 850 zł/ha Holmerem...

 

Orientujecie się może jaką reaktywność ma wapno defekacyjne z cukrowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale walą na procentach w weerbkowicach....od 15 do 27 zanieczyszczen, normalnie złodziejstwo, chyba chca nam uwalic na masie zeby premii nie było....cukru dokladnie nie znam, ale rewelki tez nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje buraczki jeszcze rosną mokną czekają na holmera w polu bagno i ciągle dolewa termin odbioru miną 17 pażdziernika ciekawe czy cukrownia nie potrąci sobie za nieplanową odstawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wysokie plony cukru

27.10.2009

 

Dotychczasowy przebieg kampanii potwierdził wcześniejsze prognozy wysokich plonów wynikające z prób zbioru buraków . Wielu z plantatorów, którzy zakończyli dostawy buraków osiągnęło plon biologiczny cukru z 1ha przekraczający 10 ton.

Przebieg pogody sprzyja także dobrej kumulacji cukru w korzeniach, którego dotychczasowa średnia polaryzacja wynosi 17,4 %."

i co z tego ze biologiczny 10,5 t/ha jak cukrownia zabiera 1/5 plonu w zanieczyszczeniach, a po drugie to gdzie są zwiazki zawodowe? po co ja im place? czy nie widzą skad biorą wytłoki? moze krawaty mielą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buraki zabierali 24 X plon, 55t/ha, zanieczyszczenia od 4% do 7%, cukier 18,5%, Cukrownia Krasnystaw, ale to dopiero połowę zabrali reszta jeszcze rośnie a deszcz ciągle pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u plon około 65t/ha zanieczyszczenia 5-9% cykier od 16 od 17,5 taka rozrzutność bo z dwóch róznych pól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za paranoja juz dostałem umowe na odstawe buraków w 2010r, a w tym roku bede miał za duzo o około 70-80ton niż w kontraktacji, ciekawe czy tą nadwyżke przerzucą mi na 2010r. i wtedy bedzie nowa umowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to odmiana Picasso z Hilleshoga ,oraz Agent z Sesvanderhave (nasiona pobudzane dostałem w prezencie jedną jednostkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...