Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

sorki że tutaj piszę ale mam pytanie ktoś robił może w kleinie 3000 to sprzęgło na tylnej osi od napędu koła kupiującego? Bo cholera mi cały czas tam strzela jak większy jakiś burak idzie czy coś to koło staje i mi wywraca buraki.... a tam jeden trzask... jak to rozebrać? i czy od neptuna bedzie pasować? a mozę przewiercić to i na śrube na wylot? A jak cofam do tyłu to głomby z buraków tak się wrzynajaw to koło kopiujące:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprzęglo dziala dobrze... tylko cos masz nie tak ustawione, albo są niesprzyjajace warunki, podnies to kolo kopiujące na malym koleczku i zmniejsz szceline doglawiania kluczem 30, albo przesun noz do lub do przodu ( bo nie pamietam) center po ile u ciebie sa wyslodki mokre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Center!

Zanim zabierzesz się za wymianę bądź regenerację sprzęgła, najpierw sprawdź stan łańcucha, który przenosi napęd z tylnej osi kombajnu na wał przegubowy z przodu kombajnu. Łańcuch nie może być zardzewiały ani zbyt sztywno napięty. Kilka lat temu u mnie to właśnie zardzewiały łańcuch był przyczyną szczekania sprzęgła. I jeszcze jedno nie przesadzaj ze smarowaniem sprzęgła.

Nowe sprzęgło od Neptuna to wydatek +/- 300 zł.

Jeśli okaże się, że przyczyną jest zużyte sprzęgło to można starte elementy sprzęgała pokryć spawem. U mnie to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki już wszystko jasne wziełem przesmarowałem i opukałem młotem i już chodzi jak trzeba:D bałem się smarować bo myślałem że bedzie tylko gożej a jednak nie te ząbki siezastały czy coś;) nie ma jak made in germany:D poza tym te noże nowe mają za mały kont wyostrzenia i tego garba takiego ściełem i śmiga jak trzeba;) Bardzo duże buraki w tym roku i trzeba naprawde sprzęt miec jak ikra;)

 

A własnie nie wiem sam po ile są wytłoki w sumie to mnie bardzo to tezi ntwresuje bo mam trochę do sprzedania a mówią że 100ton to 2 samochody taki przelicznik jest... banda w biały dzięń mi to ryba ale Ci co kupują to już za weseli nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2 hl zabieram 60 t jak są 23%sm. A z kopaniem buraka w tym roku to tragedia za mokro i za duże buraczki. Ale jeszcze 2 ha i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie jeszcze jedno pytanie natury technicznej przy takim mrozie u was w kleinach też tak wolno działa hydraulika? u mnie to fatalnie... jakie oleje macie zalane ja mam teraz LHL32 ale teraz widze że orlen wprowadził jakieś L HV typowo do pomp tłoczkowych i jakieś nawet o symboli 15 22 który byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam hydrola 68 najgorzej to tak z pół godzinki a potem już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy nawozy pod buraki opłaca się siać na zimę czy lepiej na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem się zapytać czy nawozy pod buraki opłaca się siać na zimę czy lepiej na wiosnę

ja teraz pod pług daje wieloskadnikiowe a na wiosne przed siewem sól potasową i fosforan amonu oraz saletrzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć ilee dajesz tego wieloskładnikowego i jaki jego skład,i ile soli i fosforanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można wiedzieć ilee dajesz tego wieloskładnikowego i jaki jego skład,i ile soli i fosforanu?

fosforanu 100kg, soli 150kg, wieloskładnikowy to zalezy od ceny w tym roku kupie polifoske ta w której jest najwięcej potasu i dam po 200kg, a saletrzaku dam po 250kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią NPK(S) 6-20-30-(7) 400kg i na wiosnę przedsiewnie saletrzak 400kg później jedynie dolistnie mocznik plus MgSO4 i nawozy płynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pług wysypałem po 400 kg/ha Polifoski 5-15-30 (2-7 Mg-S). Na wiosnę na orkę ok. 250 kg Saletrzaku i pogłównie ok. 300 kg saletry amonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można wiedzieć ilee dajesz tego wieloskładnikowego i jaki jego skład,i ile soli i fosforanu?

fosforanu 100kg, soli 150kg, wieloskładnikowy to zalezy od ceny w tym roku kupie polifoske ta w której jest najwięcej potasu i dam po 200kg, a saletrzaku dam po 250kg

jednak zmiana planów jutro kupie polifoske 5 za 1200zł/t i teraz dam 300kg pod pług i 300kg przedsiewnie, bo przy takich składnikach bede 300zł do przedu na 1ha. a oszczędności trzeba wszędzie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@center to jak masz zalanego HL 32 dziwne że ci wolno chodzi mi Neptun na takim działał normalnie, teraz do stolla leje HL46 i w mrozy bez problemowo tylko taśma przymarzała do rolek

 

Jeszcze w takich warunkach nim nie kopałem cały w błocie zostało mi na glinie wygrzebać 0,5ha. dobrze ze przekopał mi środki i poprzeczniaki Holmerem znajomy

 

Mam troche łobody w burakach to nieraz zablokuje mi buraki na gwieździe ale i tak jak popada to neptuny zjeżdżają a ja stollem kopie ,sypie na HL tylko 3 zbiorniki tak ok 8t bo więcej MF nie daje rady sam z pola wyciągnąć i pod pryzme podjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki po ile płacą w tym roku za buraki pozakwotowe mam prawie 100ton za dużo zbankrutuje przez to!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukrownia Glinojeck:

- buraki pozakwotowe: 60 zł/t netto,

- buraki kwotowe: 132,09 zł/t netto (polaryzacja 17,5%),

- kompleksowa obsługa (załadunek + wywóz buraków): 12,69 zł/t bruutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! czy ktoś juz wie jaka jest cena buraków pozakwotowych w cukrowni Pfeifer & Langen środa wielkopolska np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ile na dziś moze kosztowac limit produkcji i dostawy buraka cukrowego? Nie obiło sie Wam o uszy ile warta jest tona limitu? Potrzebuje troche dokupić ale czy warto bo podobno limity mają być tylko do 2013r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! czy ktoś juz wie jaka jest cena buraków pozakwotowych w cukrowni Pfeifer & Langen środa wielkopolska np.

M. Górka płaci 73 zł za pozakwotowe tyle samo co za tonę wysłotków paranioja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co to siedieje w Krasnymstawie z wapnem że kierowcy nei chcą przywozic i do mnie 70km wołają 500zł bez ceny wapna.... Panowie co się dizeje? przeciez oni przy odbiorze buraka powinni przywozić wapno nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...