Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zadzwon do dyspozytora i tam zamow... jak kierowcy h...e to czemu masz z nimi rozmawiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj coś dziwnego ogromny kopiec buraków usypany na polu tak na oko około 30m od drogi. Tak miedzy Kraśnikiem , a Janowem. Dużo jeszcze tam buraków nie zostało wykopanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem rozliczenie za buraki, zdałem buraków 224t, kontraktowane miałem 165t, polaryzacja 16,8% i wyszło 156t buraków kwotowych reszta 67t pozakwotowe po 70zł/t, 224t to plon z 3,3ha co wyszło prawie 68t/ha, po odlicznieu wszystkiego wyszło mi 2600zł z ha na czysto do ręki. jestem zadowolony oby zawsze tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suedzucker za pozakwotowe płaci 20 euro/t netto. Oczywiście należy od tego odjąć koszty obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to w tym roku był ładny plon i super cena euro to ona uratowała w tym roku jaki kolwiek zysk. cukrownie żerują na nas kupując od nas buraki pozakwotowe w bardzo dużych ilościach każą nam siać 1ha buraków i oczekują 40ton jak urośnie więcej to zacierają ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie to w tym roku był ładny plon i super cena euro to ona uratowała w tym roku jaki kolwiek zysk. cukrownie żerują na nas kupując od nas buraki pozakwotowe w bardzo dużych ilościach każą nam siać 1ha buraków i oczekują 40ton jak urośnie więcej to zacierają ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! orientujecie sie ile cukrownia rzada sobie za tone wapna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! orientujecie sie ile cukrownia rzada sobie za tone wapna?

u mnie wyszło 31zł/t razem z dowozem na miejsce około 85km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie to w tym roku był ładny plon i super cena euro to ona uratowała w tym roku jaki kolwiek zysk. cukrownie żerują na nas kupując od nas buraki pozakwotowe w bardzo dużych ilościach każą nam siać 1ha buraków i oczekują 40ton jak urośnie więcej to zacierają ręce.

Jakoś nikt mnie do tej pory nie zmusił do sianie więcej niż chciałem, co najwyżej straszono karami. do tej pory przy kontraktacji stosowałem przelicznik ponad 65t/ha. Ponieważ od trzech lat plon po przeliczeniu przekracza 70t/ha na przyszły rok kontraktuję 70t/ha. Cukrownia Krasnystaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system uprawy Strip-Till

Uniwersytet Hohenheim ( Niemcy) przeprowadził dwuletnie badania pasowej uprawy gleby pod buraki cukrowe ( tzw. zabieg Strip-Till ) w porównaniu do siewu w mulcz.

 

Jesienią wykonano pasowe spulchnienie gleby na głębokość ok. 20cm przy pomocy specjalnego agregatu. Wiosną w tych pasach przy pomocy systemu GPS zasiane zostały buraki cukrowe. Gleba pomiędzy pasami pozostała nie uprawiona.

 

Zastosowanie zabiegu Strip-Till znacząco zmniejszyło erozję, poprawiło infiltrację wody oraz zwiększyło plony cukru technologicznego o 5 do 10%.

Czy ktoś się spodlał z tym w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie to w tym roku był ładny plon i super cena euro to ona uratowała w tym roku jaki kolwiek zysk. cukrownie żerują na nas kupując od nas buraki pozakwotowe w bardzo dużych ilościach każą nam siać 1ha buraków i oczekują 40ton jak urośnie więcej to zacierają ręce.

Jakoś nikt mnie do tej pory nie zmusił do sianie więcej niż chciałem, co najwyżej straszono karami. do tej pory przy kontraktacji stosowałem przelicznik ponad 65t/ha. Ponieważ od trzech lat plon po przeliczeniu przekracza 70t/ha na przyszły rok kontraktuję 70t/ha. Cukrownia Krasnystaw.

to uważasz że bardzo dobrze ci płacą za buraki pozakwotowe i pewnie powiesz wszystkim że dużo ich nie sprzedajesz. Dziwie się tobie że nie chciał byś dostać kasy za tyle cukru ile wyprodukowałeś. limit pewnie też dostajesz za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy to ja bym chciał dostać duuużo lecz jest jak jest.

Nikt mnie zmusz do sianie więcej czy mniej i żadnych limitów już niema przynajmniej w Cukrowni Krasnystaw. Sieje każdy kto chce i ile chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w krasnymstawie albo innej cukrowni ktos sie spotkał z przepisywaniem nadwyzek? bo w werbkowicach 2 lata temu mozna bylo to robic, a teraz ni chu chu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w P&L środa są limity banda złodzieji w tamtym roku inspektorek mówił siej ile chcesz pójdą na rumunię jak w tym roku za wszystkie będzie zapłacone normalnie i co 100 ton ponad limit po niecałe 70 zł niech się najedzą niemieckie świnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz bydła albo może ktoś by był chętny z okolicy, u mnie krowiarze by wzieli ale 100 nie chcieli dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to są wyniki kampani 70ton z h polaryzacja 16% złodzieje!! rzez działa się w Krasnymstawie... wapna nie chcą wozić z cukrowni bo nie mają w kontrakcie i wołają za 60km uwaga 550zł za transport!! pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...