Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z kolegów stosował niejodowaną sól spożywczą(chlorek sodu)pod burak.Jeśli tak to w jakiej ilości i ile dodawał potasu (chlorku potasu)jaka jest zawartość czystego sodu w soli.Moge dodać że testowałem 350kg/h w buraku pastewnym i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych,wrecz przeciwnie.A może sól drogowa co o tym sadzicie???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem przez ostatnie 2 lata sól drogową to w pierwszym roku dałem niezbyt dużo to buraki były jak wiadra. Ostatnio na jednym kawałku przesadziłem z nią i efektem była susza fizjologiczna(tak myślę). W tym roku zaniechałem stosowanie tego specyfiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy stosowal ktos glifosat w burakach? a jesli tak to po siewie czy przed? Ja stosowalem zawsze po siewie pyramin ale zastanawiam sie nad glifosatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni po siewie max. Ja też schodzę z pyraminem po wschodach lepszy efekt zwłaszcza że różnie z opadami po siewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes ale stosowales juz glifosat czy bedziesz w tym roku robil to 1 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pond 10lat stosuję 1,5-2l przy 150l wody /ha około tygodnia po siewie (czasem jest to 3 dni a czasem 10) lub sporadycznie 2 tygodnie przed siewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest. Znajomy nie chce juz siać buraków i mam mozliwość odkupienia od niego limit i zastanawiam sie czy jezeli jego limit bedzie na mnei to na kogo bedzie dopłata cukrowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snopek dziekuje za odpowiedz. Producenci randapowatych dopuszczają stosowanie na kilka dni przed wschodami ze względu na szybki rozkład w glebie i działanie dolistne z którym się nie do końca zgadzam.Wdziałem plantację gzie na drugi dzień po zastosowaniuspadł deszcz.Doszło do totalnego zniszczenia kiełkujacych buraków .Tak wiec trzeba obserwować pogode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem 4 dni. Widziałem plantację gdzie niby po 5 dniach od zasiewu dali glifosat to było z 50 % wschodów i nic wiecej. Musieli przesiewać. Jak pisał pobszednik za duże rezyko przy tej cenie nasion. Ten zabieg to zrobieni porządku na polu i wyrównanie szans. Sam raz jechałem na pole z samą wodą a glifosat miałem osobno i z pół godziny łaziłem po polu i szukałem jednego kiełka, aż go znalazłem i to oznaczało że o dziń za późno przyjechałem.

osa nie masz szans na dopłatę kolegi chyba że notarialnie przepisze na Ciebie gospodarstwo. Ja miałem po rodzicach przepisane to dostaje dopłatę cukrową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie gosciu rozmyślił ze sprzedażą limitu. Nawet bez dopłaty bym kupił troche limitu. Podobno buraki są nieopłacalne a nikt nie chce sprzedać limitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest alternatywa dla tanich zbóż. Rzepak ryzykowny, ubezpieczenie drogi a buraczki wcale nie są nieopłacalne. Tylko trzeba się napocić z chemią aby się nie narobić w nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zaplanowanać, dbać i zysk jest;) co do chemi to masz racje odchwaszczenie do największy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraki przy tych cenach zboz wrocily do łask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi dyszami pryskacie na chwast i jakimi najlepiej torero i te kontakty? ile wody najlepiej na h? a u was te wszystkie opryski też się tak piekielnie pienią jak u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA stosuje betanal , w tamtym roku na 2 ha sprobowalem torero i od razu byla roznica tzn slabsze dzialanie. ja zostaje przy betanalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA stosuje betanal , w tamtym roku na 2 ha sprobowalem torero i od razu byla roznica tzn slabsze dzialanie. ja zostaje przy betanalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj dodać do betanalu jakiś metamitron dużo lepsze działanie bo działa też doglebowo a można je mieszać i do tego pyramin. Na większe buraki tak 4 liście to prawdziwa kosa na chwasty tylko skrzyp i powój zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betanal am 1,5 l do tego kemiron 0,1, metamitron 1,2 l plus olej 1l robi wrazenie... tnie nawet jednoliscienne w fazie 1-2 liscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak te wasze kombinacje wychodzą w beczce nie pieni się nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz za krótki przewod przelewowyi ci "chlupocze" -rada- zaloz dluzszy, albo w zlej kolejnosci lejesz srodki, albo za wczesnie... ja leje gdy mam tak 3/4 opryskiwacza w kolejnosci: plyny zawiesiny olej... czasami cos spiernicze to sie spieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat moje buraki nie widziały pracy ręcznej,a stosuje;I zabieg kiedy wschodzą buraki wschodzą chwasty fen+des+eto=do 300 plus 1kg goltix90 II zabieg przeważnie 10 dni po pierwszym to samo zwiększając do 1.5goltix III na jednoliścienne + buracyl lub podobny.Jeżeli problem z mleczem lub ostrożeniem można do II i III dodac 0,15 lontrel.nie wolno sie spóźnic z pierwszym zabiegiem bo jak przeskoczą chwasty żadne dawki ani systemy są bezradne.Ogólnie to każda substancja zwalcza co innego i w zależności od rodzaju chwastu można ich proporcjonalnie zmieniać.Przestrzegam przed goltix 700 w tym roku był podrobiony,ale ogólnie metamitron (Sisco Goltix90)nie da się przedobrzyć bo jest bardzo selektywny.Przy mięszaniu fen+des+ eto pamiętać że w małej ilości wody nie dotyczy elite.Woda deszczówka lub ostała (NIE ZIMNA),końcówki 03niebieskie.250l /h.Jeżeli sa niesprzyjajace warunki to stosuje nutri_phite lub asahi+ rózne odrzywki ale nie wolno tego mieszać z herbicydami bo wychodzi bełt chemiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do progres

Proszę o szczegółowe dawki poszczególnych substancji aktywnych (fen+des+eto=do 300 )

Stosuję te same substancje ale nie zawsze jest czyściutko,na moich polach jest sporo przytuli rdesów i trafią się ostrożeń i mlecz-ziemia ciężka ilasta plony buraka zwykle powyżej 60 t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i myslę że prosimy o podanie przebiegu pogody miedzy kolejnymi zabiegami i warunków glebowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i myslę że prosimy o podanie przebiegu pogody miedzy kolejnymi zabiegami i warunków glebowych.[/quo

Przepraszam jeśli uraziłem moim pytaniem

Moderator proszę o usunięcie po 2 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...