Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku miałem cukier od 16,1-18,2 średnia wyliczona przez cukrownie 17,7 ta sama odmiana i w jednym kawałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak brońmy KSC bo jest biedna bardzo;) a sami siebie to po tyłku i to tak fest po co któremu ma być lepiej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nie przesylają tych gazetek z Polskiego Cukru, w ktorych tylko zdjecia i reportaze z plenerów, wycieczek, sugarparty i innych h....stw, a o plantatorach wspomina się tylko ze jest nas 7000 i mamy na nich za...ć i płacić za akcje bo sie ten burdel z 18000 pracownikami rozleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak by to było jakby wypisać się ze Związku Plantatorów i założyć sobie nowy. Jakby tak wszyscy rolnicy z kilku ościennych powiatów wokół cukrowni się dogadali i zaczeli razem z cukrownią negocjować może by coś wyszło. Jak narazie to mi biorą rocznie ponad 300zł i nie widzę żadnych efektów tej wyrzuconej w błoto pewnie kasy. Kiedyś tam coś przysyłali a ostatnio cisza. Pewnie składamy się na wypłatę kilku prezesów i wice kogoś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzis przysłali kalendarz, ja tez płace tyle co ty a co sie dzieje z ta kasą to nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych pieniędzy utrzymuje sie związkowców-pracowników, ktorzy to nie robią nic dla plantatorów,a dla cukrowni dużo-bo siedzą cicho.... A tak na marginesie czy ktoś widział jakiś regulamin związków? po jaką holerę tam siedzą i co mają robić? jak ktoś dorwie niech opublikuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas pare lat temu był taki gosciu co na każdym zebraniu sie sprzeczał z kierownikami wyzywał ich, a jak go wybraliśmy na jakiej tam rady to zrbił sie cichy jak baranek teraz złego słowa nie powie na kierowników jak dostaje kase od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Panowie bardzo pięć, moim zdaniem można by coś z tymi związkami pokombinować tylko czy one są nam tak koniecznie do szczęścia potrzebne? a Może tylko jakaś strona internetowa czy forum plantatorów gdzie będziemy się zmawiać na pewne rzeczy czego żądamy i to jakoś realizować. Moim zdaniem warto aby cała polska tak strajkowała i tego samego chciała. Sidzuker KSC itp

 

A co do uprawy w tym roku będą raczej buraki u mnie na lżejszej ziemi na której nigdy buraków nie siał 4 klasa , nawozy wsypane gorczyca była obornik był, co by tu na wiosnę zrobić jeszcze żeby się nie zawieść na jesieni?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej ziemi to u mnie buraki najbardziej się udają byle trochę popadało późną wiosną i latem. Jak zadużo popada to znów korzenie będą na wierzchu i zonk. Ja sieję w tym roku na średniej też taka 4 może nawet miejscami 4b miałem gorczycę z facelią ale wyrosła na jakieś 20 cm za zimno było na to obornik koło 30t/ha i na wiosnę N po wschodach i to będzie wszystko żadnej przesady.

Co do związków to przypomniało mi się że w zeszłym roku u mnie organizowali wypad w Bieszczady na 4 dni za jakieś grosze ale na początki września jak były siewy rzepaku i orki więc sobie odpuściłem. Jak nie dogadamy się na poziomie powiatów to nic nie zrobimy jako jednośtki na poziomie kraju. Ja w przyszłym roku planują zawisić na rok uprawę i zaczynam namawiać innych ludzi zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie większośc poł to klasa IVa i plony buraka są dobre, od kilku lat nie schodzą ponizej 60t/ha, sąsiad ma pole z klasą IVb i V i tam też sieje buraki, plony dosyc dobre jak na takie stanowisko, trzeba dać dosyc duzo potasu 250kg, magnezu przed siewem i w odżywkach i około 1kg/ha boru w opryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko to i ja tyle potasu w całości daje nawet więcej fosforu 100 nawet. Tylko ja w 2 dawkach 60% jesień i 40% wiosna bardzo wcześnie. U mnie tęz w tym roku na jednym polu miała gorczyca 2m a na tym lekkim 20cm:D ale to pierwsze to takie wyżej cieplejsze pole fakt. Ta temperatura to i przy rzepaku namąciła. ja się zastanawiam czy nie zawieszę. Ale takie forum "Problemów plantatorskich" myślę że by wiele mogło dobrego zrobić było by tylko to buraki i buraki:D i jechali byśmy po nich:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - maskin, coś ci się chyba pomyliło. Ja tam czytałem to pismo, a potem jeszcze sprawdziłem też sobie na stronie interetowej polskiego cukru. Jest nas-Plantatorów coś koło 17 tysięcy, czyli siła:) a pracowników zostało już tylko 1,5 tys. na wszystkie cukrownie i toruńską "centrale". Miło czytać, że jest nas ponad dziesięć razy więcej!

 

 

cos nie przesylają tych gazetek z Polskiego Cukru, w ktorych tylko zdjecia i reportaze z plenerów, wycieczek, sugarparty i innych h....stw, a o plantatorach wspomina się tylko ze jest nas 7000 i mamy na nich za...ć i płacić za akcje bo sie ten burdel z 18000 pracownikami rozleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do gazetki - dostałem i mi się podoba. Zwłaszcza porady ekspertów. Teksty o kombajnach i szkodnikach buraków były bardzo dobre i nawet ten o kombajnach mi się przydał w tym roku. Nie wiem, jak wy, ale ja się cieszę, że w końcu ktoś o nas pomyslal i za darmo dostajamy informacje, za które normalnie trzeba płacić. I to ile! Poradnik plantatora drogi, a w internecie nie wszystko mozna znaleźć (i też internet drogi) i do tego zywkle nie ma zdjęć. A co mi po tekście, jak nie widze, jak to wygląda na liściach, albo na korzeniu?!!! Możecie sobie narzekać, ale ja tam czekam na kolejny numer. Szkoda tylko ze to kwartalnik i ze czesciej go nie przysyłają. Mogliby też więcej o plantatorach pisać. Tak jak ostatnio o tych spod Kluczewa. Jakies ludzkie, plantatorskie tematy i takie tam.

A że się chwalą, że pisza o sobie... Też dobrze. W końcu wiem, na co ida pieniądze. Pamiętacie, kiedy tak było? Przypomne wam - jeszcze nigdy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz- naganiacz cukrowniany, a może nawet inspektor darmozjad... czytaj sobie te populistyczne gazetki i nie rób zamętu na poważnym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!! Może nawet inspektor i plantator!! wcale bym się nie zdziwił jak bym tego Pana znał;) za nasza kasę takie bzdury pisać!! Siać głupoty że zbiór Holmerem jest opłacalny to niby taka droga informacja? Panowie to że robią balangi za nasze ciężko zarobione pieniądze to każdy plantator w mojej wsi wie bardzo dobrze niekiedy byli nawet na takich i widzieli jak wódka się lała dla pracowników a plantator dostał zaledwie darmowy przejazd.. Mogli i to napisać;) Te informacje z gazetki to można sobie wsadzić daleko... chyba e sie nie umie buraków uprawiać przez tyle lat a no i się zostało jeszcze inspektorem w nagrodę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin i Center - zgadliście. Jestem z zawodu inspektorem tyle, że zieleni a buraki uprawiam od 20 lat, tak ja mój ojciec i - mam nadzieję syn. Sprzedaje buraki Polskiemu Cukrowi od lat i po raz pierwszy w ogóle przejawiaja nami jakies zainteresowanie. Jak Wam sie gazetka nie podoba to nie czytajcie, daja za darmo i ja osbiście wolę to co daja niz nic, które było wczesniej.

Nawet w rolnictwie czasy się znieniają i czasem warto poczytać kogos mądrego - jak wy wszystko już wiecie to wam zazdroszcze i może sami powinniście tam pisać - chętnie poczytam.

Rozumiem Center, że jestes rozżalony, że tobie wódki nie dali ale to nie powód, zeby wszystko krytykować. Bo nie dość, że jako plantatorzy dostajemy najwieksza kasę za buraki (niemiec tyle nie daje) to jeszcze mamy dywidende.

A jak chca sobie pisać, ze dostali jakies nagrody to niech piszą - mi to nie przeszkadza. Zamiast *** o gazetce można by pogadać jak negocjować w przyszłości lepsze warunki - jak będziemy bić piane o byle co to nie będziemy żadną siła i nikt się z nami nie będzie liczył. Tacy, którym wszystko źle i nic w zamian nie proponuja tak na prawde rozbijają solidarność plantatorów i wcale bym się nie zdziwił, jakby działali na polecenie dyrekcji, żeby nas osłabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pije wódki, ale te publikacje są na nędznym poziomie... tylko zobacz stronę liz albo bso albo kilka innych konkurencji jak oni poszli daleko do przodu i nie piszą o takich pierdołach jak nasi... Poza tym jest wiele ciekawych publikacji buraczanych które są bardzo zaawansowane a to to reklamówka. Człowieku to nie komuna że co dali to git, świat poszedł do przodu są serwisy internetowe gdzie całe swoje rozliczenie powinieneś zobaczyć jak wszędzie na świecie a tu co? jakiś świstek i to po 2 miesiącach od końca dostaw, dzwonisz pytasz do czego to podobne... A co do związków to te wszystkie związki są nic nie warte!! do puki plantator z własnej kieszenie nie będzie tego finansować! A nie tak że cukrownia płaci a Ci nie podskoczą. Przyjeżdża dyrektor z Torunia i wszyscy skaczą na paluszkach koło niego nawet nie ma kolejek na wadze w tedy w cukrowniach bo rozgonią, do czego to podobne? A co do ceny to oni nie wynegocjują Ci kolego ceny bo oni chcą kupić surowiec tanio!! każdy koncern... Wiec potrzeba związków rzetelnych. A na zachodzie maja więcej dopłaty na stronie krajowego związku są prezentacje zagraniczne to poczytaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center olej gościa bo ktoś z cukrowni mu pranie mózgu zrobił. My o gruszce on o pietruszce.

 

Beetmeni robicie może pod buraki próby ziemi na mikroelementy i stosujecie sie do nich? Ostatnio znalazłem takie prawo Liebega czy jakoś tak i wnioskuje ze chyba warto je zrobić... Orientuje się ktoś ile kosztuje taka próba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje bez sensu ten koleś jest... Jak by jeszcze z komuny:D

 

A co do mikro to nie ma sensu bo burak nie pochłania ich jakiś strasznych ilości poza B, Mn, które najlepiej dać w odżywce jak i pozostałe moja zasada do każdego zabiegu z możliwych coś domieszać z mikro albo kilka razy jakiś zacier;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam w tym roku nie płacić na związki

 

sieje tyle ile mam limitu

 

wk.... się po ostatniej kampanii plantatorów takich 10-20 ha to powinni doceniac

a tu mają głeboko w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz wypisać się z związku bo przynajmniej u mnie cukrownia zabiera składkę w potrąceniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś inspektor mówił że w tym roku ma nie być w ich ofercie kontaktu i pochodnych bo toksyczny słyszeliście o tym ? mój przedstawiciel środków mówił też dziś że i beetupy to samo ktoś coś wie więcej ? czy to ściema ? A co dajecie na 2 zabieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pójdzie tak:

1- kontaktwin

2, 3- goltix + betanal elite + safari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...