Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wiesz że kupisz kontakt? U Twojego dealera jest w kupnie? BO KSC w ofercie w tym roku nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to zapisane w cukrowni ale jak bedzie to nie wiem, skoro piszesz ze juz tego nie ma to widocznie bede musiał brac coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na to wygląda że nie ma bo w tej rejestracji są 2 pozycje z kontaktem jedna z miniętą już data obrotu a drugi do 2020roku wiece pewnie na rynku już nie będzie. To co proponujecie na drugi zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie od pewnego czasu nie siałem buraka cukrowego i pobieram platnosc cukrowa z agencji te 50.42 zl za tone w w tym roku sie zastanawiam czy zasiac ale chcialem zapytac

 

czy jak zasieje to czy nie zabiora mi platnosci cukrowej? tej rekompensaty?

do 1 hektara buraka jest tylko platnosc obszarowa nie ma uzupelniajacej i nie wiem czy dobrze mysle ale jezeli zasieje te 3 hektary i uzyskam z jednego hektara powiedzmy 40 ton czyli lacznie 120 ton to czy dostane do tychg 120 ton te platnosc cukrowa? czyli 120* te 50.42 zl??

 

jezeli tak to kto wyplaca te platnosc? agencjia? czy bedzie ona dodana do tej rekompensaty? i automatycznie moja platnosc cukrowa zostanie powiekszona o te 120 ton??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja dawałem ostatnio takiego npk parametry 4-15-30+4s ( ta siarka troche mi przeszkadzala ) , ale w sumie burak ladny wyszedl i dużo. ciekawy jestem co inni dają?? mocniejszego cos?? a pozatym podziele sie ciekawa strona na ktorej przed chwilka bylem. daje linka : http://www.nawozeo.pl/index.php . same nawozy tam maja i dosyć ladnie to wszystko poukładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam takie pytanie od pewnego czasu nie siałem buraka cukrowego i pobieram platnosc cukrowa z agencji te 50.42 zl za tone w w tym roku sie zastanawiam czy zasiac ale chcialem zapytac

 

czy jak zasieje to czy nie zabiora mi platnosci cukrowej? tej rekompensaty?

do 1 hektara buraka jest tylko platnosc obszarowa nie ma uzupelniajacej i nie wiem czy dobrze mysle ale jezeli zasieje te 3 hektary i uzyskam z jednego hektara powiedzmy 40 ton czyli lacznie 120 ton to czy dostane do tychg 120 ton te platnosc cukrowa? czyli 120* te 50.42 zl??

 

jezeli tak to kto wyplaca te platnosc? agencjia? czy bedzie ona dodana do tej rekompensaty? i automatycznie moja platnosc cukrowa zostanie powiekszona o te 120 ton??

 

Płatność cukrowa jest wypłacana na podstawie Umowy z cukrownia zawartą na rok 2006/2007 (jest to płatność historyczna) i aneksami do tej umowy (zwiększającymi lub zmniejszającymi). Rolnik, który w 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 roku ubiegał się o przyznanie płatności cukrowej na podstawie dostarczonej umowy, umów dodatkowej kontraktacji/aneksów do umowy(2006), do wniosku o przyznanie płatności na 2011 rok nie dołącza kolejny raz umowy/aneksu. Dostaniesz płatność do tonazu, który miałeś na umowie 2006/2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie płacić na związki trzeba co rok składać osobne oświadczenie przy podpisywaniu umowy lub w siedzibie związków.

Co o nawożenia to stosuje w zależności od zasobności gleby. Średnio na jesieni P- 100kg K-150kg

Przy ochronie herbicydowej nie pryskam buraków tylko chwasty w zależności jakie występują lub mogą wystąpić. Podstawą jest Rundup przed lub po siewie oraz minimum 2kg metamitronu w czystym składniku w dawkach dzielonych do tego fenmedifam, desmedifam, etofumesat, lenacyl i inne. Zakup środków przez cukrownię nie jest dla mnie w żaden sposób atrakcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez cukrownię jest drożej. Jedyny plus to zakup z płatnością przy wystawieniu faktury bez odsetek. Ale może się okazać że tak jak jeden z plantatorów w mojej okolicy dostał fakturę za sprzedane buraki w wysokości 20 zł tyle nabrał i jeszcze więcej zebrał. Jedyne co go uratowało to płatność cukrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas gosciu oddawał buraki we wrzesniu 2010 i musiał dopłacić ponad 3tys, do cukrowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicach malborka duzo buraków sie uprawia. ale coraz cześciej sie zastanawiam czy przy tym siedzieć.... myślę nad zmianą na rzepak ze wzgledu na cenę... ok 1900 na kontrakt stoi. po za tym mam jeden problem mocznika mi trzeba taniego znalazlem ogloszenie daje linka : http://www.nawozeo.pl/index.php . myśle ze strona ciekawa. ja w poniedzialek bede dzwonił o ten mocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze wpisy i widzę zę nadal myślicie siać buraki a tak naprawde zysk jest tylko z dopłaty z agencji i to czy się sieje czy się nie sieje .Znam cwaniaków co wiedzieli jak sie sprawy potoczą z dopłatami i pokupili po 600 i więcej ton limitu w roku referencyjnym posiali tylko rok a teraz czystą kase zbierają od 600 t

30 tyś jak nic się należy no i oni mają opłacalnośc nie sieją a kasa idzie. według mnie to doplaty powinni dostawać tylko ci co sieją .

Ja jak bendą b.c. po 30 euro to może posieje bo inaczej to szkoda sprzetu inerwów i jeszcze jedno związki zawodowe powiny sie domagać aby liczyć cenę euro nie z września tylko srednią całoroczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie moze ktos to przeliczył jak to z tymi burakami jest oplaca sie to czy nie??

 

ja podpisalem wstepnie umowe na 5 hektarow bo niby w umowie jest cena gwarantowana 118 zl przy polaryzacji 16 %...

 

ale czy beda z tego pieniadze??

 

w tym roku jest kasa na rzepaku i zbozu komu sie udalo ale jak bedzie za rok? tego nie wie nikt nie wiadomo.... nie mozna siac przeciez tylko tego samego wiec chyba trzeba zaryzykowac....

 

moze ktos ju to przeliczyl czy sie oplaca?;-) i sie wypowie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co!! widzicie jak poskutkowało moje gadanie przy Dr jednej z cukrowni!! Oglądaliście dziś o 12tej agrobiznes? Mają zmieniać aparaturę do badania zawartości cukru bo to co jest to przeżytek i Niemcy i KSC. Trzeba walczyć o swoje a nie tylko cicho siedzieć i niech walą nas dalej po (słowo zostało usunięte)ch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście juz rozliczenie końcowe za buraki? po ile wam wypłacili pozakwotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to juz inna sprawa u mnie pozakwotowych było 43t, pozliczyli po 120zł. Czyli po tej samej co kontraktowane. Chyba ze sie pomylili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm taki probem wydzierzawilem limit rok przed koncem dzialansci cukrowni w lapach wiec komu nalzy sie za wszystkie lata doplata cukrowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAm taki probem wydzierzawilem limit rok przed koncem dzialansci cukrowni w lapach wiec komu nalzy sie za wszystkie lata doplata cukrowa??

 

Płatność cukrowa jest wypłacana na podstawie Umowy z cukrownia zawartą na rok 2006/2007 (jest to płatność historyczna) i aneksami do tej umowy (zwiększającymi lub zmniejszającymi). Dostaniesz płatność do tonazu, który miałeś na umowie 2006/2007 jak taką masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowe na moj limit podpisywał dzierżawca ktoremu nie przepisywalem limitu notarialnie i on jakims cudem teraz bierze doplaty za moj limi czy to jemu sie nalezy i czy to wogole jest zgodne z prawem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musisz wypisać się z związku bo przynajmniej u mnie cukrownia zabiera składkę w potrąceniach.

 

na umowie wystarczy napisac

 

jaki mi nerwa narusza to w tym roku jeszcze nie posieje wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Czy u was na rozliczeniach również pojawiła się oprócz opłatyplantatorskiej,opłata produkcyjna od buraków? Dodam,że nie są to małe pieniążki. KSC Krasnystaw.Przyznam ,że nie rozumię polityki tej firmy.Branża ponoc ma się nieżle a po rolniku jedzie na maxa, oby się nie przeliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku miałem opłatę produkcyjną i co raz piszę w postach o niej że jest to bezprawne pobieranie od nas duże kasy!! A nikt mnie nie słucha...

 

jak gęsto siejecie buraki cukrowe? ja sieję na 18,6cm i myślę żeby zagęścić siew to może będę miał lepszą polaryzacje co o tym myślicie? co roku miałem doby cukier tylko w zeszłym lipa..

 

A odnośnie badania cukru ktoś zna dokładniej sprawę rolników z opolskiego ? Mógł by naświetlić sprawę tego protestu.. podobno mają tam taki sprzęt co ma błędy w polaryzacji do 2,5% (ten sprzęt mają prawie wszystkie cukrownie)

PS. I jak tu się nie denerwować i siać buraki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...