Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jakby nie liczyć jednorzędowym już kopać nie będe .

Ile dni przed odbiorem kopiecie? Czy przy tej pogodzie kopiąc tydzień wcześniej będą duże straty?

Czytaliście ? http://www.ppr.pl/artykul-sad-przyznal-racje-polsce-w-sprawie-oplat-164529.php Czyli że opłata produkcyjna naliczana nam co roku będzie do zwrotu? Kto może kierować i gdzie skargi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednorzędowym wychodzi o połowę taniej nie licząc awarii. Należy też liczyć straty w masie buraka kopanego wcześniej. Ale za to jest liście dla bydła. U mnie narmalnie chcą 800 za ha ale można też po 700 bez faktury płatne na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie w jakiej cenie sprzedajecie wytłoki mokre?

 

Ktos sie orjentuje konkretnie jakie są koszty przywozu wytłoków bo coś tam się pozmieniało?

 

Cukrownia Krasnystaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie jednorzędowym wychodzi o połowę taniej nie licząc awarii. Należy też liczyć straty w masie buraka kopanego wcześniej. Ale za to jest liście dla bydła. U mnie narmalnie chcą 800 za ha ale można też po 700 bez faktury płatne na polu.

 

ten holmer ma lisciarke wiec mozna lapac liscie na przyczepy jak tam u was cukier? ja po holmerze dostalem srednio 11% zanieczyszczen cukrownia krasnystaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie w jakiej cenie sprzedajecie wytłoki mokre?

 

Ktos sie orjentuje konkretnie jakie są koszty przywozu wytłoków bo coś tam się pozmieniało?

 

Cukrownia Krasnystaw

taniej niż 1,5zł nie sprzedawaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam w KSC jeśli chcę zabrać wysłodki mokre to muszę teraz jakąś opłatę zrobić czy tam potrącą jakąś kasę ktoś wie konkretnieile itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie jednorzędowym wychodzi o połowę taniej nie licząc awarii. Należy też liczyć straty w masie buraka kopanego wcześniej. Ale za to jest liście dla bydła. U mnie narmalnie chcą 800 za ha ale można też po 700 bez faktury płatne na polu.

 

ten holmer ma lisciarke wiec mozna lapac liscie na przyczepy jak tam u was cukier? ja po holmerze dostalem srednio 11% zanieczyszczen cukrownia krasnystaw

A próbowałeś łapać to liście bez wierzchołka? Ile tego liścia będzie jak ono świerzutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie jednorzędowym wychodzi o połowę taniej nie licząc awarii. Należy też liczyć straty w masie buraka kopanego wcześniej. Ale za to jest liście dla bydła. U mnie narmalnie chcą 800 za ha ale można też po 700 bez faktury płatne na polu.

 

ten holmer ma lisciarke wiec mozna lapac liscie na przyczepy jak tam u was cukier? ja po holmerze dostalem srednio 11% zanieczyszczen cukrownia krasnystaw

A próbowałeś łapać to liście bez wierzchołka? Ile tego liścia będzie jak ono świerzutkie.

 

u mnie liscie szly na pole bo mi nie potrzebne ale u goscia blisko lapali a trzeba miec jakies 6 przyczep z ciagnikami zeby nadążyć za nim i oczywiscie blisko wozic na polu nie zostaje nic liscia cos takiego wychodzi jak po orkanie tyle ze bez ziemi i kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie pisze o prywatyzacji KSC ? Kupujecie akcje czy nie? wszyscy nabrali wody w usta a to przecież bardzo ważna sprawa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burak jest w tym roku rewelacyjny

moje pojechały 20 września polaryzacja średnia 17,84 plon 64t/ha przy średnim zanieczyszczeniu 6,8%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi burakimi trzeba miec troszke farta bo jak to jest ze z jednego pola wychodzi na jednym sacmochodzie polaryzacja 17.8 a na drugim 15.2 ?? tak samo zanieczyszcenia ?? to bardzo duzo zalezy jak komputer zlapie probe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie koledzy... 20 wrzesnia u mnie było 16 a teraz jest 18 %, za to procenty zanieczyszceń walą po 13 % a buraki kopane w kurzu...

co do prywatyzacji... jeżeli w rękach rolników nie będzie 51 procent akcji to nie widzę "narazie" większego sensu zakaupu akcji.... równie dobrze mogę zagrac u bugmachera 50/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na chwilę obecną nie wiemy ile osób kupi pakiety...

 

A może ktoś napisać jakie są warjanty zakupu tych akcji? co to znaczy pakiet podstawowy i wogólę jakie można kupić ? co to daje ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydział na jena osbe (plantatora lub pracownika) wynosi ponad 17,5tys akcji po 1,6zł, W tym pakiecie mozna nabyc od 1 tys do 17,5tys. I jest to do spłaty na 7 lat z oprocentowaniem około 5%.

Jeżeli wszyscy nie kupią to, to co zostanie mozna nabyć czyli zwiększyć swój przydział tych 17,5tys. ale nie można miec wiecj niz 70tys. I też można to spąłcac przez 7 lat.

Pozostała cześć akcji jest do nabycia wyłącznie za kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kupisz teraz akcje po 1,6 zł i wezmiesz na to kredyt, a powiedzmy wartość kapitału zakładowego spadnie i obniżą ceny akcji do 0,8 zł to dopiero będzie lokata kapitału...

 

ktoś wie czy na polu opryskanym panidą można na drugi rok zasiać buraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po a`la maratonie rosną bez problemu. W zasadzie tylko glin(sulfo) szkodzi w pełnej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi koledzy jestem spokojniejszy.... to teraz pochwale się plonem. Plon w zalezności od pola od 62 do 72 cukier 17,5 do 18,6. Mam jeszcze trochę nie wykopanych zobaczymy co będzie dalej. W stosunku do ubiegłego roku to rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak kupisz teraz akcje po 1,6 zł i wezmiesz na to kredyt, a powiedzmy wartość kapitału zakładowego spadnie i obniżą ceny akcji do 0,8 zł to dopiero będzie lokata kapitału...

 

ktoś wie czy na polu opryskanym panidą można na drugi rok zasiać buraki?

 

Tak to już jest z papierami wartościowymi, możesz zyskać a możesz też stracić. Ale zanim obniżą do takiego poziomu akcje to już pewnie one sie spłącą za dywidendę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak tam w tym roku idzie kopanie neptunami i kleinami? ja dziś wystartowałem i nie bardzo coś bo sporogubi a duże buraki wywraca małe czasami też szczególnie te co stoją na wierzchu widze że też czasami liscmi sieprzytyka jakiś głupi rok a u was? jakieś pomysły macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz do dech i się nie oglądać! U mnie było podobnie duże buraki nawet pod 10 kg ogławiały się nawet ładnie ale jak się wyradlił to był sukces generalnie co jakiś czas musiało się wszystko zapchać. Na szczęćcie tylko z 1 ha był takich buraków reszta książkowa więc szło ładnie. Na dodatek słońce przyświecało jednego dnia nawet 1,5 ha wywaliłem w 10 godzin ale pole długie 510m i kopiec zaraz na przeczu więc szło. A teraz od tygodnia leżą w kopcu i wysychają bo nikt w cukrowni nie potrafi przewidzieć ile przerobią wiedząc doskonale jaki jest plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...