Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przydział na jena osbe (plantatora lub pracownika) wynosi ponad 17,5tys akcji po 1,6zł, W tym pakiecie mozna nabyc od 1 tys do 17,5tys. I jest to do spłaty na 7 lat z oprocentowaniem około 5%.

Jeżeli wszyscy nie kupią to, to co zostanie mozna nabyć czyli zwiększyć swój przydział tych 17,5tys. ale nie można miec wiecj niz 70tys. I też można to spąłcac przez 7 lat.

Pozostała cześć akcji jest do nabycia wyłącznie za kase.

CO Wy tu wypisujecie? przeciesz akcjia jest po 0,9zł.Poza tym wszystko się zgadza.Wystarczy wejść na www.cukier-polski.pl

A co do cukru w burakach to jak chcę tak zrobią (u mnie to cukier rósł u nich na rozliczeniu {na papierze} bo najpierw miałem 16,5 a w tej chwili 16,7 i tak mały bo nigdy tak niskiego nie miałem w swojej karierze np. z jednego transportu to z 15,2% zrobiło się 17,05%. no i tak zawsze producent w D.... wali plantatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Minister Skarbu Państwa działając w imieniu Skarbu Państwa zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2004 r. w sprawie programu prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej oraz trybu zbywania tej spółki plantatorom buraków cukrowych oraz pracownikom, oraz prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 19 września 2011 r., ogłosił informację o ofercie publicznej, przedmiotem której jest 777.781.217 Akcji Sprzedawanych po cenie sprzedaży 1,60 zł za akcję"

 

Nie wiem kolego skad ty wziołeś te 0,9zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odbiegam od tematu na chwilkę moje buraki dość mocno wystają coś w tym roku ponad ziemię i sporo mi ogławiaczprzewraca jak ustawiacie te sprężyny ogławiacza jak wyżej burak to tą co ściąga mocniej? a ta druga mała co działa w drugą stronę to jak ? sporo też liści gdzieś się ciągnie przy wyorywaczu jak żadnego roku;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo liści się ciągnie bo za mało ogławiasz...

ciekawe o ile przyrósł cukier od 10 do 20 pazdziernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie jaki teraz jest cukier rok temu jak kopałem było 18 a jak odstawiłem to nikt 16 nie przekroczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad w krasnymastawie miał 18,5 ale miał ładne zdrowe liście nie wiem jak średnio itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do center: tak samo jak u ciebie

do tk tomek : czym kopałeś że masz tak niskie zanieczyszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie oDebra1no moje buraki, ledwo skończyłem kopać bardo sucho

Plon na oko około 70t/ha wyjątkowo udały się dobra obsada wszystkie korzenie równe prawie identyczne małe główki mało liści perfekcyjnie ogłowione dostały tylko 140N/ha przed siewem. I moje zdziwienie zanieczyszczenia 12% cukier poniżej 17 To gorzej jak w ubiegłym roku 11% po kopaniu w błocie przepychaniu ładowarką i przechowywaniu 2 mieszance i odbiorze w Bożenarodzeniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś należy zrobić aby nadwyżka przeszła na stronę cukrowni dlatego nie sieję buraków , bo z takim postępowaniem mam zamiaru się układać pomyśl sprzedajesz pszenicę i przyjeżdżają do ciebie auta a ty im robisz papa ,normalnie to nie do pomyślenia żeby nie było cie przy tym jak jest robiona próba w laboratorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buraki w tym roku plon wyjątkowy lekko ponad 70t/ha zawartość cukru średnia 18,3% zanieczyszczenia średnio 6,8% ale kopane za suchego na poczatku października potem opóźnili odbiór i do 24 czekały. Pewnie conieco straciły na masie ale rok super. U mnie za odbiór buraka chcą 5 zł netto od teny a jak z dowozem wytłoka 6 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowca odbierający buraki powiedział mi - ..jedź do Krasnegostawu masz dużo buraków i jak nie zapłacisz to ci dopier,,, duży procent i nikt nie będzie od ciebie woził . Chyba prawda 400t ładowali cały dzień od rana. Niestety trafiłem na taką zmianę.

To chwalcie się ile płacicie proponowano mi 20zł za samochód olałem i mam 12% i kiepski cukier a znajomy co kopał we wrześniu z daleka zielony kopiec, sama marchewka 6% zanieczyszczeń cukier prawie 19. i narzekał że ktoś tam nie chciał wziąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kierowca odbierający buraki powiedział mi - ..jedź do Krasnegostawu masz dużo buraków i jak nie zapłacisz to ci dopier,,, duży procent i nikt nie będzie od ciebie woził . Chyba prawda 400t ładowali cały dzień od rana. Niestety trafiłem na taką zmianę.

To chwalcie się ile płacicie proponowano mi 20zł za samochód olałem i mam 12% i kiepski cukier a znajomy co kopał we wrześniu z daleka zielony kopiec, sama marchewka 6% zanieczyszczeń cukier prawie 19. i narzekał że ktoś tam nie chciał wziąć

 

ja nie wiem kto ci złożył taka oferte tez oddawalem do krasnego i nie wiem od czego to zalezy bo byly 4 auta z jednej pryzmy z jednego pola i na 3 cukier ponad 17.5 a na jednym 15.3 wiec?? tak samo zanieczyszczenie polaczyli mi jedno auto z kims i co? odjechaly 5 z pola na wszytkich cukier prawie 17 zaniecz od 7-9 a na laczonym 15.2 a zaniecz 20 % tez tego nie rozumiem...a jak mozesz dac lapowke skoro wszystko dzieje sie automatycznie pobor proby? to tylko szczescie o tym decyduje na jakie buraki trafi czyba ze kierowca podjedzie tak zeby nabralo mniejszych burakow bo takie mozesz miec np na przodzie auta poza tym to tylko szczescie u mnie gosc tez mial marchewke plon moze ze 40 ton z ha moze nie i co? cukier 17.8z zaaniecz. 8 % i co powiesz? dlatego tak ze 90% burakow bylo bardzo malych i tak wyszla proba

 

nie ma co narzekac tylko siac buraki bedzie taki udany rok jak ten ale bedzie tez taki ze wyjda po 8 zl i tez bedzie dobrze jedynie inspektor sie ucieszy ze moze smigac niebieskim autem miec dobra kase co miesiac i patrzec na tych naiwnych rolnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem na werbkowice z niedzieli na poniedziałek plon kiepski 44,5 tony dlatego że trzy razy gradobicie dwa razy zlewa taka że rzędy wymyło, ale polaryzacja 18,8 rewelka i to uratowało cały plon. A propa dawania kierowcy 20 zł co za idiota daje kierowca bierze 10 i 10 laborantka ryzykując prace ja bym za 10 podał kierowce z łapówe, głupoty gadasz kolego co chodzi o tą kwestie nie te czsy:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzes do jakiej cukrowni odstawiasz ze masz tak niskie zanieczyszczenia?

P&L M. Górka.

U nas płacą kierowcy za netto 2 czyli wiozą tylko czyste buraki im też zależy na niskim procencie. Na placu są tylko procentowi i kamery nikt nie chce brać jak pytałem kierowcy a stawka jak już było podane 20 zł za transport.

Chociaż mówili że odgórnie jest od 6-12%. Z drugiej strony co mi po takiej oczyszczarce po której są wysokie procenty.

Jak pisałem kopałem buraki jak było sucho na burakach dosłownie 0 ziemi trochę zielonego na dużych burakach. Koledze kopali holmerem to miał z pół metra zielonego po oczyszczarce ale znowu malutko korzena a u mnie po kleinie sporo ich oczyszczarka ułamała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cukrownia gostyn warunki z transportem takie same. ale zanieczyszczenia 9 % to graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o dawaniu kierowcy." -jedź do cukrowni.........."

Dać łapówkę to jak ukraść sąsiadowi, który nie dał, średnia w cukrowni musi wyjść. Jak ktoś ma niższy ktoś musi mieć wyższy. Ocenę jakości robią ludzie, automatycznie tylko są pobierane próbki.

Przeważanie jest w porządku, lecz coraz częściej nie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rypią nas na tych burakch. U mnie zauważyłem taka zależność na tirach: wyższy cukier wyższe zanieczyszczenie i na odwrót, a jak już miałem limit i przyjechały jeszcze 3 tiry to cukier około 16 i zanieczyszczenie 11-12%. A średnia mi wyszła 17,5 cukier i 9,5% zanieczyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze wszysczy sie na to godza jedni uprawiaja bo juz od lat w tym siedza inny bo sie przyzwyczaili a inni jeszcze bo maja pasze itd rypia nas i beda rypac zawsze tak bylo a co z rzepakiem nie jest tak? ktos kupi potrzyma kilka dni miesiecy cena na matif skoczy i biznes sie kreci,

ja zasialem pierwszy raz i powiedzialem ze juz nie zasieje ale jednak zminilem zdanie i zasieje II raz a co;)

a co do przekretow to u mnie kierowcy sobie wymyslili ze beda pobierac oplate 100zl za samochod wytloków za to ze przywioza a przeciez to jest ich obowiazek wiec za co 100zl? u was tez tak? ja nie placilem bo zadzwonilem do cukrowni i przywiezli mi za darmo tak jak powinno byc a ludzi placili bo kierowca nie przywiezie a sie okazalo ze jednak moze za darmo przywieść, tak i z tymprocentem i polaryzacja zawioza ci buraki 170 km w jedna strone jedz i sie dopominaj o swoje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...