Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie cukrownia gostyn warunki z transportem takie same. ale zanieczyszczenia 9 % to graniczy z cudem.

U mnie kierowcy też mówili że gostyń wali większe procenty a procentowi pytają ich skąd są buraki- z pola.

Ojciec zawsze powtarza "od myszki do cesarza każdy żyje z gospodarza". nic nie zrobimy można tylko dopominać się o swoje.

U nas jest problem transportów łączonych. Miały być wagi przelotowe na oczyszczarkach są ale na nowych. Na starych jest oko operatora i kierowcy. Powiedźmy że mogą się nieco pomylić ja też wiem ile mam mniejwięcej na przyczepach. Ale jak jeden gościu mówił jak u niego brali to na jednego tira załadowali 40 t buraka według wagi przelotowej. Pozatym była wojna o zanieczyszczenia i procent buraków wtedy. Ja w tym roku powiem inspektorowi że nie podpiszę umowy jak ta sprawa nie będzie załatwiona. Przynajmniej wtedy powinna być średnia że wszystkich odstaw to załatwiało by sprawę. Ja w zeszłym roku na transporcie łączonym niałem 2% więcej zanieczyszczenia od średniej i 1,5% cukru mniej od mojej najniższej polaryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja buraki mam wykopane ale wywózke mam 15 listopada ,ale mam do kolegow plantatorów pytanie: Jestem zainteresowany kupnem limitu buraczanego, czy ktoś wie ile za 1 tonę trzeba zapłacić?, do cukrowni Malbork.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces mimo wszystko plon, ponad 80t o 20t więcej jak w ubiegłym roku . Bez plewienia łażenia gracowania w mulcz z gorczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie ,ostatnio kupiłem 300 ha w okolicach Malborka mogę kupić limit 3000 ton po 70 zł . Czy warto pchać się w buraki ? nigdy ich nie siałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od Anr ?ile dałeś za ha ?,w tym roku burak będzie jakoś opłacalny po 3 latach braku opłacalności ale jak nie masz dopłaty cukrowej to bym się nie pchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto okrywać pryzmę tą włukniną na 14 dni do odbioru? jaki jest koszt tego ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować , a jeszcze bardziej nie warto okrywać przy takich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okrywają ci którzy mają odbiór po 25 listopada. Mają za to jakieś grosze że starczy na okrycie ale odkrywanie jak zawieje ją śniegiem to już porażka że za te pieniądze to nikt by tego nie robił. Nawet kiedyś próbowali puścić buraki nieodkryte ale ta gróba agrowłóknina owijała się na podajnikach i nie szło. Najważniejsze aby włóknina nie dotykała ziemi bo jak przymarznie to nawet ciągnik ma co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt włokniny to ok 500zł przykrywasz ok120 ton razy 1 euro ok 520 zł wloknina starczy przy dobrym przechowaniu nawet na 10 lat trzy lata temu odkrywalem w stycniu nie bylo tak zle tylko sloma od dołu i ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytania:

1. jakie prowadzicie płodozmiany buraczane ? tzn jaka rotacja upraw z burakami ?

2. Nawożenie buraka bez obornika jakie nawozy ile P K i N ? robicie próby glebowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam takie pytania:

1. jakie prowadzicie płodozmiany buraczane ? tzn jaka rotacja upraw z burakami ?

2. Nawożenie buraka bez obornika jakie nawozy ile P K i N ? robicie próby glebowe?

pewnie że najlepiej jest stosować wszystkie składniki pod próby glebowe ja tak z reguły robię potas stosuję w formie chlorku czyli sól potasowa 60% dawka tego nawozu u mnie z reguły waha się w przedziale 200-400kg/ha dalej fosfor to w zależności od prób ale z reguły jest to 150-250 superfosfatu 40% te składniki wysiewane są przed orką zimową natomiast azot daje w dwóch dawkach pierwsza przedsiewnie (saletrzak) druga pogłównie (saletra amonowa)trzeba pamiętać też o magnezie wapniu i mikroelementach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i buraki u mnie wychodzą co 3 lata powinno być dłużej ale nie na wszystkich ziemiach da radę je siać a i zawsze po zbożach nie po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i buraki u mnie wychodzą co 3 lata powinno być dłużej ale nie na wszystkich ziemiach da radę je siać a i zawsze po zbożach nie po rzepaku
u mnie buraki jeczmień rzepak pszenica albo buraki jęczmień pszenica pszenżyto albo buraki jęczmień rzepak pszenica pszenżyto kiedyś miałem buraki jeczmień pszenica buraki zawsze po zbożu ozimym w tym roku buraki wg 2reguły 75t/ha -3/4 klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thug: ale bez obornika ? i jaki masz plon?

 

mateusz2811: brak obornika?

 

u nas buraki uprawiane są co 3 rok burak jarka i ozimka pszenice, ale trudno jakiś konkretny bilans zrobić nawozowy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i buraki u mnie wychodzą co 3 lata powinno być dłużej ale nie na wszystkich ziemiach da radę je siać a i zawsze po zbożach nie po rzepaku
u mnie buraki jeczmień rzepak pszenica albo buraki jęczmień pszenica pszenżyto albo buraki jęczmień rzepak pszenica pszenżyto kiedyś miałem buraki jeczmień pszenica buraki zawsze po zbożu ozimym w tym roku buraki wg 2reguły 75t/ha -3/4 klasa
obornik przed buraki i przed rzepak czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś zmęczyłem gorczycę o wysokości ponad metr w to wywiozłem z 40t obornika na ha. Ziemia sucha przydała by się tależówka byłoby łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie dziś zmęczyłem gorczycę o wysokości ponad metr w to wywiozłem z 40t obornika na ha. Ziemia sucha przydała by się tależówka byłoby łatwiej.
u mnie ściernisko do wczoraj stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam odbierają od was buraki bo coś strasznie cicho w temacie?

U mnie jedna pryzma zabrana plon w granicach 70t/ha polaryzacja 17,48.

Została jeszcze jedna, cukrownia Strzyżów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma tątabelkę dla KSC z cenami buraka w zależności od polaryzacji za ten rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15%-126,70

16%-140

16,5%-146,30

17%-152,60

17,5%-158,90

18%-165,20

19%-175

20%-182

tak jest w KSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sudzucker jest cena 140zł/t przy cukrze od 15- do 18,99%

19%- 142,55

19,5% - 145,50

20%- 148,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Sudzucker jest cena 140zł/t przy cukrze od 15- do 18,99%

19%- 142,55

19,5% - 145,50

20%- 148,25

 

Nie moge sie z tym zgodzic ceny sa podobne jak nie identyczne jak w ksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...