Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W KSC miało sie zmienić i mieli podnieść o 5zł, te dane co napisałem są z gazety. Tylko że ja mam jeszcze rozliczenie po 140 a oddawałem pod koniec pazdziernika. Pewnie przysla korekte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto siał kiedyś buraki po rzepaku? jak to wygląda jest jakiś plon wiem że się tego nie powinno robić bo to ta sama roślina ale mi by pasowało tak zrobić, jakie poplony po rzepaku proponujecie posiać ? i jak walczyć z samosiewami ?

 

Jak w tym roku stolle v100/202 radziły sobie z suchymi lisćmi na lekkich glebach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto siał kiedyś buraki po rzepaku? jak to wygląda jest jakiś plon wiem że się tego nie powinno robić bo to ta sama roślina ale mi by pasowało tak zrobić, jakie poplony po rzepaku proponujecie posiać ? i jak walczyć z samosiewami ?

 

Jak w tym roku stolle v100/202 radziły sobie z suchymi lisćmi na lekkich glebach ?

Samosiewów powinno nie być dużo pozatym metamitron da radę. Za rok to będzie więcej samosiewów. Co do stanowiska jak nie ma mątwika to powinno być nieźle. Ja takiej opcji jeszcze nie stosowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki odstawione plon w zależności od pola i odmiany od niecałych 60 do ponad 70t/ha zaw cukru od 18% do 19,4% i co ciekawe tam gdzie najwyższy plon tam i najwyższy cukier - odmiana Jonas. Sądze że plon byłby jeszcze wyższy lecz brakowało obsady ze względu na przymrozki wiosenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @gregorfik możesz opisać swoja technologie uprawy, co dawałeś i kiedy, jezeli to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kol osa@21 jestem ciekawy waszej technologi aby uzyskać 72 t/ha i prawie 20% cukru.Miałem teraz ok.65 t/ha cukier 18,56,ale na jednym aucie 16,4% z tego samego pola-czym to tłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
buraczki oDebra1ne wczoraj kopane 04-11-2011 sredni plon 78 ton polaryzacja 19.07%
ja ich duzo nie siej ok7ha ale umnie idzie gruber siew gorczycy przed orka obornik ok 30ton na ha wiosna ok 400kg pk 20-30 +200 kg saletra i koniec wapnowanie rok wczesniej ok 5 ton wapno z cukrowni opryski na chwasty standart kemiron kemifam goltix i ochrona przeciw grzybowa sierpien orius buraki co 4-5 lat na tym samym stanowisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
buraczki oDebra1ne wczoraj kopane 04-11-2011 sredni plon 78 ton polaryzacja 19.07%
ja ich duzo nie siej ok7ha ale umnie idzie gruber siew gorczycy przed orka obornik ok 30ton na ha wiosna ok 400kg pk 20-30 +200 kg saletra i koniec wapnowanie rok wczesniej ok 5 ton wapno z cukrowni opryski na chwasty standart kemiron kemifam goltix i ochrona przeciw grzybowa sierpien orius buraki co 4-5 lat na tym samym stanowisku

Jak to koniec,a pogłównie nic a bor też nic a mikroelementy też nic a może jakieś specyfiki tajne albo gleba w klasie 1plus bo inaczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% coś tam jeszcze dodaje w opryskach dolistnych poza tym burak tylko na dobrej ziemii a jak to koło wrocka to bankowo ma dobrą ziemię kolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po sprawie. Buraki sprzątnięte 380,4t zakontraktowane 250t plon około 68t/ha polaryzacja 17,77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto stosował nawóz fosfan pod buraki ? co myślicie ? jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście siarczan sodu na allegro? da się tym nawozić dolistnie ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka odmiane polecicie na wczesny zbior, Mam miec odstawe na koniec wrzesnia.Myslalem o jakies odmianie typowo cukrowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ksc mowią ci ze masz odbior na początku kampani i wciskają ci odmiany niby wczesne, a tym którzy mają poźne wciskają te same... dla nich chłop był, jest i będzie ciemny... abysmy się tylko na prywatyzacji nie przejechali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wam też teraz KSC wypłaciła na 2 racie jakieś grosze? Kiedy będzie kasa za ponad limitowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi P&L wypłacił 80% kwoty z faktury teraz dostałem 10%, a reszta za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KSC ponadlimitowe buraki wypłata w najlepszym razie czerwiec lub normalnie we wrześniu.Tak mi powiedzieli płacą według umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi P&L wypłacił 80% kwoty z faktury teraz dostałem 10%, a reszta za miesiąc.

 

Pozakwotowe maja nam zaplacic do konca lutego, ia do 17 lutego maja dac kase po 27 zl do tony jesli kase bierzesz teraz nie czekajac na zyski cukrowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi P&L wypłacił 80% kwoty z faktury teraz dostałem 10%, a reszta za miesiąc.

 

Pozakwotowe maja nam zaplacic do konca lutego, ia do 17 lutego maja dac kase po 27 zl do tony jesli kase bierzesz teraz nie czekajac na zyski cukrowni

 

jakie 27 zl do tony??o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi P&L wypłacił 80% kwoty z faktury teraz dostałem 10%, a reszta za miesiąc.

 

Pozakwotowe maja nam zaplacic do konca lutego, ia do 17 lutego maja dac kase po 27 zl do tony jesli kase bierzesz teraz nie czekajac na zyski cukrowni

 

jakie 27 zl do tony??o co chodzi?

Masz do wyboru albo 40 zl do tony bierzesz teraz albo w wrzesniu bierzesz kase zalezna od ceny cukru. Mozesz dostac 60zl do tony a mozesz dostac 1 zl....cos jak gielda. ja wybralem kase teraz 27 zl (13 wyplacili awansem wxczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie 27 zl do tony??o co chodzi?

Masz do wyboru albo 40 zl do tony bierzesz teraz albo w wrzesniu bierzesz kase zalezna od ceny cukru. Mozesz dostac 60zl do tony a mozesz dostac 1 zl....cos jak gielda. ja wybralem kase teraz 27 zl (13 wyplacili awansem wxczesniej

 

a kieedy to sie wybiera??? w ogole jestem nie poinformowany w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie 27 zl do tony??o co chodzi?

Masz do wyboru albo 40 zl do tony bierzesz teraz albo w wrzesniu bierzesz kase zalezna od ceny cukru. Mozesz dostac 60zl do tony a mozesz dostac 1 zl....cos jak gielda. ja wybralem kase teraz 27 zl (13 wyplacili awansem wxczesniej

 

a kieedy to sie wybiera??? w ogole jestem nie poinformowany w temacie

ja mialem spotkanie z inspektorem w sprawie wyboru czy chce teraz kase czy ryzykuje i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...