Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za info

 

widzisz moj inspektor nic na ten temat nie mowi....dlatego nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie 27 zl do tony??o co chodzi?

Masz do wyboru albo 40 zl do tony bierzesz teraz albo w wrzesniu bierzesz kase zalezna od ceny cukru. Mozesz dostac 60zl do tony a mozesz dostac 1 zl....cos jak gielda. ja wybralem kase teraz 27 zl (13 wyplacili awansem wxczesniej

 

a kieedy to sie wybiera??? w ogole jestem nie poinformowany w temacie

ja mialem spotkanie z inspektorem w sprawie wyboru czy chce teraz kase czy ryzykuje i czekam

To tylko tak jest w zachodnich koncernach bo CUKIER POLSKI nie dzieli się zyskami z plantatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie P&L łaskawie dołożył do 40zł i podniósł poza kwotowe do 100zł. Nie wiem co ich zmusiło konkurencja czy brak zainteresowanych na siew. U mnie ispektor mówił że możesz zakontraktować wiecej ale po 125zł bez dopłat na dzień dzisiejszy. Ja zmniejszam areał na kożyść qq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie P&L łaskawie dołożył do 40zł i podniósł poza kwotowe do 100zł. Nie wiem co ich zmusiło konkurencja czy brak zainteresowanych na siew. U mnie ispektor mówił że możesz zakontraktować wiecej ale po 125zł bez dopłat na dzień dzisiejszy. Ja zmniejszam areał na kożyść qq.

Chętnie bym dokupił limitu ok 50ton, bo inaczej nie chcą mi więcej zakontraktować, jeśli ktoś ma na zbyciu niech pisze na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos powie cos madrego o nasionach? na ten rok? jak z nasionami pobudzonymi? lepsze efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie P&L łaskawie dołożył do 40zł i podniósł poza kwotowe do 100zł. Nie wiem co ich zmusiło konkurencja czy brak zainteresowanych na siew. U mnie ispektor mówił że możesz zakontraktować wiecej ale po 125zł bez dopłat na dzień dzisiejszy. Ja zmniejszam areał na kożyść qq.

Chętnie bym dokupił limitu ok 50ton, bo inaczej nie chcą mi więcej zakontraktować, jeśli ktoś ma na zbyciu niech pisze na priv

U mnie w zeszłym roku gościu chciał sprzedać po 60 zł za tonę. Jak dla mnie za dużo.

Ja zamówiłem stare Cassino chciałem electrona ale nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawa w mojej okolicy stoi pod znakiem zapytania. Zamiast remontów dróg przybywa znaków B-18 (zakaz ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa od )12 , 10, a nawet 8t. Mieszczuchy się mądrzą, przeszkadza im hałas itp itd. Skarżą gorzej jak za komuny. Inspekcja, policja, ochrona środowiska, przewrócisz kamień, który położy przy drodze zaraz afera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest pikuś gorzej wygląda sprawa że kupiliśmy w KSC akcji tylko 40% i może nie wyglądać zbyt dobrze ta prywatyzacja... jak jest u was ?

 

Kto coś ciekawego napiszę odnośnie uprawy buraków bez obornika ? jakaś technologia itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie ile trzeba zapłacić u was za limit produkcyjny KSC bo mi trochę brakuje i czy jest sens kupowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze rozsądna cena jak na 2 lata limitowania, w ubiegłym roku można było kupić po 1 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku płaciłem po 20zł/t i juz w po roku mi sie to zwróciło z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkupię 0,5kg nasion buraka cukrowego , najlepiej sprawdzonych 2,3 odmian.

Jestem z mazowieckiego i nigdzie nie mogę znaleźć nasion w takiej ilości:)

Proszę o cenę i odmiany

Mail franek525@poczta.onet.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie odmiany polecacie na średni termin odbioru początek listopada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie sieje w tym roku bo KSC olalo ludzi daleko od cukrowni jak w tamtym roku nie mial kto siac to inspektor zachecal jak mogl siejcie bo warto bo zmianowanie itd. jak w tym roku ludzie poczuli kase z burakow to heja na buraki i powracali wszyscy co mielki kiedy limity a ze sa blizej cukrowni to po co wozic po 150 km....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Odkupię 0,5kg nasion buraka cukrowego , najlepiej sprawdzonych 2,3 odmian.

Jestem z mazowieckiego i nigdzie nie mogę znaleźć nasion w takiej ilości:)

Proszę o cenę i odmiany

Mail franek525@poczta.onet.pl

Pozdrawiam

ja coś mogę mieć tylko ile dokładnie tego chcesz pól kilo to ile to jedna jednostka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni i zwariowałem wczoraj posiane jako ostatni w wiosce. Tak wcześnie jeszcze nie siałem.

Miał ktoś canaste chciałem cassino ale nie mieli i dali to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas póki co nasion nie ma, a raczej inspektor jeszcze nie wydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kto stosował jakiś program ochrony buraka oparty na samym safari + .... coś. Ewentualnie co do tego domieszać żeby było pełne spektrum zwalczania chwastów dwuliściennych Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo Safari trochę "ciężkie" dla buraka. Przy niedużym zachwaszczeniu fenmedifam+desmedifam+etofumesat i safari (niepełne dawki). Polecany dodatek metamitronu. Wszystko zależy od spektrum chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safari najlepsze na rzepak i inne chwasty wrażliwych jak przeskoczą fazę w dawkach dzielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...