Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten torero był by dobry tylko drogi, a przytuli mało jest głównie to szarłat, komosa i rdesty, mam kupiony betup trio i betanal maxxpro, który lepiej dać teraz gdy buraki wychodzą i czy dodanie kosyniera coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma uszkodzic buraki to zostawię je na pózniej a na pierwszy zabieg kupie inny, co będzie najlepsze na te chwasty co wymieniłem, bo na ulotce betupa compakt nic nie piszą o szarłacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od chwastów. Na liz nasz fajny kalkulator oprysków które są dobrane pod zachwaszczenie i fazy rozwojowe. Potem wprowadzasz herbicydy alternatywne i masz. Tam każą dodawać metamitronu ale możesz i chlorydazonu. Ja zszedłem z metamitronu do minimum ze względu na oszałamiającą cenę.

Naprawdę pobaw się tu:

http://www.liz-herbizid.de/?lang=pl&herbconf=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru na pierwszą dawke Goltix 1l + (betanal elite czy betanal max pro) co byscie polecili)? Inspektor mówi że lepiej max pro, ale elite mozna dawac nie zaleznie od fazy rozwojowej buraka, a mam nasiona polskie podkiełkowane i zwykłe róznica we wschdach jest 4-5 dni i nie wiem co wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się do maxxa dodali lenacylu i niestety można go stosować po wschodach buraka na 2 i 3 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z mleczem polnym na plantacji buraka cukrowego, czym mozna się go pozbyć, przed siewem pryskałem buracylem ale nie pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LONTREL 300 SL lub jego generyk powinien sobie poradzić z mleczykami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam robię mieszankę w tym roku safari 30g + beetupcmpact 1,5l + venzar 0,4 w jakiej fazie buraka można tak jechać szczególnie ten lenacyl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytulia po takiej mieszance może zostać. Może lepiej podzielić Venzar na dwie dawki po 2x 200g i Beetup Trio 180 EC. zamiast compact. Stosować w fazie liścieni chwastów. U mnie poszło z Goltixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek daliśmy Beetup Compact 2l + Kemiron 0,25l + Metafol 1,5l bo rzepaku niestety mnóstwo (2lata temu gradobicie). Dziś już lekkie przebarwienia na rzepaku widać, na reszcie zielska na razie nie. Mam nadzieje, że te wynalazki podziałają bo przez ostatnie x lat był betanal + mrtafol no, ale to jednak znacznei droższe rozwiązanie a to nie powinno być gorsze teoretycznie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przytulia po takiej mieszance może zostać. Może lepiej podzielić Venzar na dwie dawki po 2x 200g i Beetup Trio 180 EC. zamiast compact. Stosować w fazie liścieni chwastów. U mnie poszło z Goltixem.

Dokładnie a co do przytuli jak jej nie ma dużo to szkoda buraki truć. Najlepiej dowalić etofumesatu z metamitronem jak problem z przytulią.

U mnie po 3 zabiegu liście się podniosły. Nie wiem dlaczego może przez upały albo dałem pod 300l wody i to za dużo. Dawałem 0,5l betup compakt, 0,7l metafol, 0,1l venzaru 500 i 0,5kg pyraminu 65. Pole czyste tylko pojawia się chwastnica i gniazda perzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Safari jara przytulię tylko trzeba poczekać żeby większa była i mało wody dawać. A najważniejsze to to żeby lanacyl nie wstrzymał buraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech lat ,stosuje polecane przez ProCam. Burakosat 0.3 l/ha Metafol 1 l/ha Bitup Compact 1 l/ha Betasana 0.5 ll/ha w trzech zabiegach plus jednoliscienne i jest czysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam wasze buraki po betanalu max pro 1,5 l/ha ? bo moje cos cienko, przypalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1,5 to trochę dużawo u mnie zalecają 1,25l/ha. Mało ale robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze powoli sie regeneruja ,wiec nie jest tak zle jak myslalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mszyce w burakach i pytanko zostawic ja biedronkom czy zwalczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bi albo coś podobnego no chyba że masz spore to stado biedronek a nie 2 na krzyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś jakieś wapno szybko działające na buraki w obecnej fazie? Muszę coś zastosować bo będzie kicha... interesuje mnie skuteczność, cena, gdzie i jak szybko mogę dostać... i czy warto się w to bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki mają ponad 4 liście prócz psianki sporadycznie ostrożeń rozważam LONTREL w dawce 0,4l/ha ze środkiem na jednoliścienne i Bi58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwszym oprysku goltix 1l + betanal elite 0,8l i drugim goltix 1l + betanal max pro 1,20l + safari 15g. Zostaly tylko jednoliscienne i oset ale oset to wytne haczka bo mam go okolo 3 ary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zastosowaniem RSM32 w buraku cukrowym w fazie 6 liści w dawce 150l/ha (60kgN) ma ktoś jakieś doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...