Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest masakra... ale kto to jest w stanie tą pogode przewidzieć. Słuchajcie a może jest jakiś patent żeby nie przywierała posmarować olejem albo czymś?:D hehe

 

Takie pytanie w neptun/kleine czyszczarka poprzeczna te gwiazdy macie napędzane ze skrajnych otworów w reduktorze ? czy środkowy i jeden skrajny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą okrywą kopca jest śnieg. Włókninę powinno się zdejmować gdy jest na plusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przykrylem agrowlokniną od warzyw(akurat takiej mialem full) na sztuke (bardzo cienka ) to sobie wyobrazcie co ja mialem jak platy ochodzily po 1mx1m a pryzma z 20 ha,

A po co odkrywałeś u mnie taką kiedyś puściliśmy przez oczyszczarkę i nie było problemów. Problemy są przy tej grubej agrowłókninie. Kiedyś jak puścili taką na wanny to w cukrowni zawinęła się na bębnach i mieli problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej do neptuna ktoś ma? bo mam problem z czujnikiem głębokości...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no mam takie pola że w środku pola potrafi cała opona wejść w ziemię i oczyszczacz głupieje a na oko nie podniesiesz go jak trzeba... i myślę to wypróbować. Mam taki problem bo którym nie za steruje wyłącznikiem zawsze podnosi do góry ktoś coś wie?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam nikt z was nie zauważył że elektrozawory w neptunie mu się zacinają np?:D Albo że od lewo prawo elektrozawór przepuszcza? To naprawialne dziadostwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki sens ma meczenie sie neptunami, przy tak niskiej cenie usług 6 rzędowców. Lepiej piszcie jakie plony tego roku i jaka polaryzacja, a nie zaśmiecacie forum złomem z poprzedniej dekady. Orientuje się ktoś w wadze buraków w 1m3? Mam pryzmę 2,5 wysokości, 60 długości i 7 szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W metrze takiej pryzmy masz ok 5,5t korzenia x 60= 330 ton, jaki mądrala wywalił kasę na kopanie to Twoja sprawa.

 

U nas zbiór 950zł za /ha a u was jakie stawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie a neptunkien czy inntm 1-o rzędowym na dobrym polu zrobisz 1 ha na dzień i co cię to kosztuje? paliwo(mi mf 235 20l x 5=100)+dniówka(100)+???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi kopanie jakieś 130zł/ha na paliwo. Dziennie Stollem V100 z Zetorem 5211 wykopię niecałe 2ha w sezonie 10ha. Kombajn z remontem kosztował 10000zł Po trzech latach już się zamortyzował i nie mam problemów z odwózka. Kopanie 6-rzędowym 850zł/ha często w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 zł i wy się męczycie neptunami, rządek po rządku i tak hektar cały dzień trzeba łazić, zwariować można i szkoda życia. Niech mi nikt nie mowi ze 20 l na ha, kiedyś kopalem to szło ok 60 l, dokładnie nie pamietam. Jeszce łańcuch się urwie ze 3 razy i buraki ze zbiornika trzeba wyrzucić, albo gwiazda obleci i czasami wyjdzie ze rocznie do kombajnu 2 koła dołożycie, a nie mowiąc nic o tym jak ciągnik dostaje w d... No i oczywiście obsługa przynajmniej jeszcze jednej osoby i ze 2 do chodzenia za kombajnem i drugi ciągnik do podwożenia przyczep. I jeszce grat w stodole cały rok zalega i buraki trzeba zaczac kopać conajmniej 2 tygodnie wczesniej. Widzę same oszczędności. Nie chce was wyśmiewać, ale mnie nie kosztuje drożej i sobie kawke popijam i patrzę jak mi sie buraki wyorują. Zamiast tracic czas na remonty lepiej zadbać o buraki i podnieść wydajność o kilka ton, a kopanie samo sie zwróci. Ale wybór należy do was. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci podnosić wydajność jak za ponad limit zapłacą ci z łaską 100 za t. Ja jak zasiejesz mniej a rok nie przypasuje to znowu brakuje ci do limitu.

2 lata temu 5 ha buraka wykopałem sam w 4 dni MF 235+kleine 5002. Spalił 110l opału. Ale pole 500m długie w zbiorniku akurat się mieściło na obu końcach kopce bez odwózki a i zbierać za kombajnem nie było zabardzo co. Pogoda słoneczna. W kombajnie trzeba było do sezonu założyć lemiesze, szczotkę może jakiś pasek.

Nikt tu nie pisze ale ja jeszcze mam liście. Wiem że nie ma go w żadnych nowych normach żywieniowych jako pasza ale moje opasy zostawią super siano i sianokiszonkę dla nich.

W moich stronach coraz więcej ludzi bierze kombajny ale zawsze ktoś narzeka a to gubił buraki, a to narypał kolei bo napadało i kopali na ostatnią chwilę, a to za duży procent zanieczyszczeń. Sam tak długo jak będę miał chęci ,czas i maszyna pójdzie sam będę kopał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas sie mocno przeciąga bo miałem mieć odstawe na 17 X a teraz przysłali nowy harmonogram na 5 XI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zima, kiedy sprzątamy ostatnie buraki z pola?:D Ktoś rozmawiał z jakimś góralem ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie muszę się brać, a gdzie wy śledzicie takie prognozy pogody itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...