Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

oo widze kolega z fajsławic koleżanke z LO z tamtąd mam:P hehe I jakie buraczki były Tip top nie? Ale najgorsze jak by jakaś zlewa wystąpiła bo śniego to pikus ale czasem tak bywa. Mi raz zlało i przesiewałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nigdy nie ostrzyłem w siewniku do buraków redlic i nie bardzo wiem jak... Panowie mam redlice i ona ma sprzodu taki ggube coś co wystaje lekko niżej bocznych blach i takie zaraz za tym boczne blachy. Powiedzcie co tu się ostrzy te boczne blachy ? I czy mocno tak na żylete czy aby tylko wyrównać to

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś nawet drut dospawywałem i szlifowałem na kształt klina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ostrzyłeś to co jakie elementy tej redlicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam koniec redlicy ten co w ziemi pracuje bo był gruby ale troche z tym zabawy było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha hmm tak właśnie myślałem... Ostatnie w weekend bende przygotowania świewnika robił. A kiedy siejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kontarktowałem buraki , raczej nie będzie można do cukrowni wozić , skład zamknięty tylko pryzmy

 

Nasiona będą w czwartek także może do swiąt coś posieje mam nawozy posiane i zabronowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u nas też już składu nie ma... Szkoda troche ale cóż. Pozatym zakontraktowane mam nasiona mam i moge siać tylko nie wiem kiedy w zasazie wszystko gotowe tylko agregat i siać:P hmm Ale Panowie kiedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center niewiesz kiedy siać ? u nas najbardziej niecierpliwi już sieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow powaga? hmm ja sie nigdy z tym nie moge zdecydować a teraz jeszcze mówią że wtorek środa śnieg z deszczem hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wczoraj ten najbardziej niecierpliwy posiał jak co roku a reszta czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zawsze siałem przed świętami ale jakoś boje się ... myśle o czwartku - piątku żeby posiać ale nie chce żeby mi pogoda zrobiło psikusa... A ty Grzesiu kiedy planujesz siać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy juz kilkunastu posialo buraki a moj sasiad przez miedze posial pszenice 10 marca i jak narazie jej nie widac............. A jak jest u was z limitem buraczanym bo mi ucieli z 3.5ha zostalo mi 2.6ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wczoraj siali , ja jutro sieje pszenżyto i jęczmień a z burakami poczekam bo w tamtym roku posiałem 3 maja i tak miałem 60 ton ponad plan

 

Jak bardzo zwieracz chodzi to podobno penetrus pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no w maju to juz nie burak... A limity można kupować:P wczoraj przegląd ostsatteczny siewnika zrobiłem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu z 3 ha posieje a kolejne 2 ha chyba później bo jeszcze trochę mi wody tam stoi a nie chcę na 2x siać.

Jak myślicie ile muszę poczekać jak pojadę glifosatem przed uprawą aby podziałał 3 dni wystarczą.

Ile dajecie przed wschodami chemi? Ja w tym roku myślałem o 2000g chlorydazonu i do tego z 200g lenacylu dać po zasiewie a potem po wschodach ethofumesat i metamitron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super zestaw masz jak na ten rok... ja standard jak w zeszłym... Ja chgce w czwartek weszysko posiać z rana sieczepić ale nadają że w środe i sobota opadydeszczu nawet ze śniegiem wiec sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@center co u ciebie inspektor gadał w sprawie wożenia buraków samemu do cukrowni bo u mnie że niby nie będzie można tylko ci z okolicy Lublina

 

Ja się nie śpiesze z sianiem po co ma mi za dużo urosnąć

 

W tamtym roku jak robiłem na buraki 3 maja to były problemy z przejechaniem a w sobote bronowałem to samo pole pod jęczmień i jest suszej sporo a to dopiero początek kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mówił że tylko samochody z wywrotem na tył niby... Ale o ciagnikach nic nie mówił więc chyba będzie mozna traktorkami:D

 

Co do pytania o środek to moze inaczej jakie chwasty królują na polu i ile chcesz wyda oraz ile zabiegów wykonać ? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamosa troche mleczu rdestu pare fiolkow sie znajdzie wydac jak naj mniej a zabiegi to pewnie standart 2-3 ale jestem otwarty na propozycje piszcie co wy stosujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się kila stron wstecz tam temat ten był obszernie przerabiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Dziś zasiałem buraki W tym roku wybrałem Picasso i Esperanza(doskonale poradziła sobie w zeszłym roku z suszą) Zobaczymy jak będzie Mam nadzieje że mrozów juz nie będzie Pozdrawiam Wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd jestes kiciak? Ja nastawiam się na piatek na siew ale jeszcze się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...