Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a moje koło jutra powinny pokazywać sie na wieszku wczoraj pryskałem randupem bo troche sie zazieleniło na polu od owsa głuchego - przydał by sie deszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie deszcz pszyszedł idealnie. Zasiałem buraki a następnego dnia pięknie pokropiło. Buraków jak na razie nie było (jednak od 3 dni nie byłem na polu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku sieje punktowym i biore 80zł/ha. A u siebie buraki zasiałem już 31 marca.

 

Merk nie czepiam sie tylko przeczytaj swoj post jeszcze raz, z postu wynikałoby że dopiero w tym roku siejesz siewnikiem punktowym..a pomijając już to zainteresowało mnie to nie z przyczyn językowych tylko kiedyś siało sie buraki siewnikiem zbożowym i robiono tak zwaną przerywkę czyli co tam włsnie 18cm albo i mniej wycinano buraki motyką i tyle, ciekawiło mnie czy jeszcze ktoś to robi..tak robiono z 20 lat temu(ale nie za mojej kadencji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że mój sąsiad kiedyś jak siano siewnikami zbożowymi jeździł w szerz wilorakiem bo tak gęsto powschodziły.

Sławek byłeś dokładnie sprawdzić czy nie wychodzą bo widziałem już pole jak pojechano randapem o dzień zapóźno. Sam zresztą pryskałem nim po polu pod kukurydzę bo buraki niby pod folia wychodziły ale na polu też kilka znalazłem więc zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobny sposób sieję pastewne. Tzn. wycinam motyką A sieję takimn siewniczkiem do warzyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się chyba robiło do czasu aż ceny za nasiona wzrosły:P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiły sie pierwsze buraczki a chwasty narazie nie wychodzą. Pyramin+venzar podziałały . Teraz torero na pierwszy strzał pójdzie bo nie mogę u mnie dostać powertwina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pryskaliście buraczki beetup trio 180 ec bo ja dziś tym opryskałem połowę, tylko sąsiad mnie postraszył że można tym zjarać buraczki , zastanowiła mnie niska cena 41 za litr a odpowiednik betanal 180 ec 140 złł/l ,z tym że ten beetup strasznie śmierdzi , rok temu opryskałem ale na trzeci oprysk a w tym roku na pierwszy , na wschodzące buraczki , czas pokaże czy zrobiłem dobrze a dałem tylko 1 l / ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskałem i daweałem 1,5litra na h ale miały 2 litry ale na opakowaniu pisze że 1,5litra w każdym stadium rozwojowym ale jak dałeś litr to powino być super:D bardzo fajny środelk:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś słyszał o systemie ochrony buraka cykrowego tz. mikro dawki i czy ktoś to stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mikrodawki są niedopuszczalne przez polskie przepisy ochrony roślin ,należy stosować tyle środków ile napisali w instrukcji , nie wolno dawki zawyżać i zaniżać , ale kto to dokładnie sprawdzi i jak , to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikro dawi słyszałem o tym w Top Agrar są opisy i warto by kiedyś sprubować bo wygląda interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie sadze -3 podczas kiełkowania i liścieni jest szkodadliwe z tego co przeczytałem. U mnie lekko żółte e co wyszły miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche oprysków AM 11 i agil a etofumesatu żadnego nie było na składzie jednym słowem bede pylił tym samym co w tamtym roku

 

@ center słyszałeś że wywali w Lubelskiej cukrowni dyrektora surowcowego i w Krasnymstawie też jakiegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak słyszałem wywalili no... I to bodobno jakieś gnoje młode takie... A 2 drektor u nas na emeryturke To jakie środki wziełeś i ja kpryskasZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betanal AM11 + stapler 200 EC a na 1 liścienne Agil bo zostało mi troche po rzepaku i chciałem na raz wszystkie opylić i też go wziołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za sucho ja czekam na deszcze jakoś nie ma chwastów gdzieniegdzie tylko trafi się komosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pryskałem i chwastów też niema na 1 kawałku tyko głuchman sie pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:

@ center słyszałeś że wywali w Lubelskiej cukrowni dyrektora surowcowego i w Krasnymstawie też jakiegoś

Możecie coś o tym więcej napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tyle wiem co napisałem, a jak waszy mzdaniem torero na suszy działa takiej jak jest obecnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem torrero w środę , a to jeszcze za wcześnie by stwierdzić jak działa i dałem 1,5 l/ha , sam jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może w poniedziałek polecę albo wtorek ale zobaczy sie licze na deszcz dam 2l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...