Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Betanalem. Ale to pole kupiliśmy w zeszłym roku i było mocno zapuszczone. Pare lat minie zanim je doprowadzimy do stanu uzyteczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś torero pozostawiłem w polu:D hehe ale sucho ludzie... Módlmy się o deszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buraki mają już 2 pary liści w środę jadę z opryskiem 3 raz , na co wy czekaliście? Opóźniliście siewy? Pryskałem Betanal=Goltix+Venzar do drugiego oprysku dodałem jeszcze Lontrel i Perenal (zabójcza dawka) ale działa i burakom nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na co wy czekaliście?

Jeśli chwastów na polu za dużo nie ma, a pogoda jest niesptzyjającą to po co pryskać? Żeby tyllko wydać kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrfire to kiedy ty siałeś , u mnie buraki mają 2 liścienie i 2 liście i też pryskałem 2 razy , a u ciebie jak rozumiem mają już 2 liścienie i 4 liście , chyba u was jest cieplej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pryskałem , rozkładam sobie przy szosie opryskiwacz i zatrzymał sie kumpel - pyta czy nie umarzły mi buraki bo już 2 w okolicy przesiało , jeden 5 ha opryskał torero także jakieś 1500 zł /ha jest do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie buraki mają już 2 pary liści w środę jadę z opryskiem 3 raz , na co wy czekaliście? Opóźniliście siewy? Pryskałem Betanal=Goltix+Venzar do drugiego oprysku dodałem jeszcze Lontrel i Perenal (zabójcza dawka) ale działa i burakom nic

Przymrozki do -3st.C i miałem pryskać Jak przeczytasz instryjcję stosowania środka a zwłaszcza przeciwskazania to będziesz wiedział dlaczego nie pojechałem. Wolę potem dołożyć większą dawkę niż siać od nowa. Nawet jak będę musiał przejść z haczką to jeszcze się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chwastów na polu za dużo nie ma, a pogoda jest niesptzyjającą to po co pryskać? Żeby tyllko wydać kasę?

 

Mówiąc na co wy czekacie miałem na myśli siew buraków. Nauczony doświadczeniem z poprzednich lat buraki zawsze sieję pod koniec marca. Kwiecień i maj ostatnio są suche co opóźnia wschody a siewka buraka wytrzymuje przymrozki do -7. Jedyną wadą wczesnych siewów są wschody chwastów prosowatych występujących pod koniec maja i na początku czerwca , ma to miejsce gdy ochrona buraka przed chwastami jest już zakończona to jest jedyna wada gdyż muszę oddzielnie pryskać w tym czasie co powoduje nieznaczne podniesienie wydatków na herbicydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak to sorry. Myślałem , ze chodzi Ci o pryskanie. Sam jestem zdania, że najlepiej wcześnie posiać, bo dłuższy oker wegetacji = większa zawartość cukru

Mój sąsiad nawet kiedyś chciał posiać buraki jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pod szkłem no i zbiór 2 razy w roku zero problemów z chwastami - rozważę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ? panowie mam mały problem z chwastami mianowicie co dobrze niszczy fiołka polnego albo inaczej bratka w buraku w sytstemie nalistnym please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o ceny środków (wszystkich) w waszych regiona

[/b]zainteresowani Burak pak na 2,5ha po 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ? panowie mam mały problem z chwastami mianowicie co dobrze niszczy fiołka polnego albo inaczej bratka w buraku w sytstemie nalistnym please
najlepszy byłby burak pak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskałem juz dwa razy Torrero w dawce 1.5l/ha było sucho i widze ze jeszcze jakieś gó..o wychodzi

chyba jeszcze raz pojadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5l torero to za mało spokojnie 2 l możesz dawać jak masz roślinki na liścieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to prawda torero najlepiej działa przy 2litrach na h Dajecie tylko torero czy na nastepne zabiego co innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty dają mieszanki nie ma przecież "uniwersalnego" ale oprócz tego ja zawszę dodaję coś doglebowego przedłuża to działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pryskałem juz dwa razy Torrero w dawce 1.5l/ha było sucho i widze ze jeszcze jakieś gó..o wychodzi

chyba jeszcze raz pojadę

Moja propozycja zastosuj na 3 zabieg

Metafol 700 SC 1l/ha

+

beetup Extra 1,5l/ha

Ja stosuje i działa....

 

Ceny

metafol 264z/5l

Beetup Extra 126zł/5l

Zabieg tani

Ceny Agrolok Sp. z o.o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś buraki opryskane po raz drugi betanalem. Ale chyba padać będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK TO JEST? CZY ZRZEKAJAC SIE PRAW DO LIMITU PRODUKCJI BURAKOW DOSTANE JAKIAS REKOMPENSATE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno miao coś takiego być, ale z tego co słyszałem to dla cukrowni.

A jeśli chcesz pozbyć się limitu to możesz go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...