Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

fakt lipie wygląda ta przyszłosć cukru naszego.. Ale co innego siać ... hmm Pytanie co mozna dać na takie nietypowe chwasty żadko spotykane liscie w kształcie serca lekko brązowaoe co to takiego ? spore te lisćie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarłat szorstki ale musiałbyć dokładnie obejrzeć, nie masz jakiejś broszury o torero tam maja atlas popularnych chwasów.

Moje 3 l Betanalu am11 położyły ładnie komosę a na uwrociach gdzie przypadło 6l położyły chabra i bodziszka ale buraczki też pomarszczyło trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie owsik jeszcze się trzyma, ale już go trochę bierze. Gorzej z burakami. Szczególnie tymi na glinie. Te na gorszych ziemiach nawet mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam kłopoty na glinie bo słabe wschody no ale co zrobić... Mogłem croskilem gline uprawić to mozę lepiej by było ale będzie nauczka na za rok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gliną to jest tak: jak jest normalny rok to wszystko rośnie ładnie, jak jest mokro to uprawiać źle, jak znowu sucho to nic nie rośnie. W zeszłym roku na tym samym polu, kiedy była susza to zebrałem ok 3t pszenicy z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liści sercowych to nie ma przypadkiem któryś z rdestów

 

Ja też mam na glinie buraki i jest OK tylko że ja mam agregat z croskilem i siewnik ma gwiazdy , przy łące wiadomo że na czarnej ziemi lepiej rządki widać

 

 

@ Grześ dlaczego akurat dałeś AM 11 ja z tego względu że taniej wyszedł od kemifamu i w tamtym mi spoko podziałał zresztą w tym też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tańszy był AM 11(180zł) od Kemifamu(430zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoj polny zwalczysz jak opryskasz na jesieni sciernisko na ktorym na wiosne bedziesz sial buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucho z 30% jeszcze nie zeszło jedynie na lżejszej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas w nocy dolało Miałem dzisiaj siać sletrę w burakach ale nie ma mowy, zeby wiechać ciągnikiem, bo nawet jak się wchodzi pieszo to buty zapadają się miejscami po kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wcześie saletre? A ile lisci mają twoje buraki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile liści do nie wiem, ale zawsze tak stosujemy (ok. 200kg na ha). Teraz pora jest dobra bo po pierwsze nie jest sucho a po drugie będziemy chodzić wielorakiem, więc przy okazji saletrę wymiesza się z glebą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

randap nic nie daje na powój bo ten powschodził z nasion a u mnie troche przetrzebiło gradem i pozmywało dwa tygodnie w plecy zanim sie donowią mysle im po gradzie zaplikować coś dolistnie szybciej sie odnowią co proponujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za wczęsnie pocżtek czerwca mozę sypne... Amonową lecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie za wczęsnie pocżtek czerwca mozę sypne... Amonową lecicie?

 

O ile się nie mylę to wg. zaleceń cukrowni w czerwcu już nie można sypać azotowych pod korzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sypneliśmy saletrą amonową. Trochę już przeschło i pojutrze przejdziemy wielorakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja dzis prysnełem taką jedną działke buraczków 2h torero i za jakieś godzine moze 2 zaczą padać deszcz jak mysłicie co z opryskiem zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie lepsze dzialanie bo metamitron ietofumensat pobierany jest przez korzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST KTOŚ ZAINTERESOWANY METAMITRONEM W BARDZO DOBREJ CENIE?? TYLKO WIĘKSZE ILOŚCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam też inne substancje na buraki. Szybka dostawa towaru. Proszę pisać na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...