Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to już się ucz wyszukiwania piłeczek w krzakach!!!

 

Za jakieś 5 lat zrozumiesz o czym piszę... na razie nie wysilaj się... sadź buraczki dalej... weź nowy kredyt...

 

W sumie to smutne...

po pierwsze to buraki sie sieje nie sadzi a po drugie to każdy niech robi co chce a nie ty na siłe każesz każdemy rezygnować z uprawy buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę się z Ramzesem trochę zgodzić. Sam zastanawiam się nad oddaniem limitu. Jeśli im nie oddam za kasę to oni mogą mi sami zabrać za darmo i wtedy zostanę z niczym. Mogą także zamknąć cukrownię do której zdaję i też zostanę z niczym. A zanim EU zrozumie swój błąd to trochę czasu minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety muszę się z Ramzesem trochę zgodzić. Sam zastanawiam się nad oddaniem limitu. Jeśli im nie oddam za kasę to oni mogą mi sami zabrać za darmo i wtedy zostanę z niczym. Mogą także zamknąć cukrownię do której zdaję i też zostanę z niczym. A zanim EU zrozumie swój błąd to trochę czasu minie.

miałem cukrownię oddaloną odemnie o 6km produkowała najlepszy cukier w polsce bo tylko od niej brała firma która produkowała coco-cola i inne napoje, teraz ją zamkneli i w tym roku mam odwozić do cukrowni oddalonej o 85km bedą wozili tirami ale juz mają ponad tydzień opuźnienia, tez proponują żebym oddał limit 200t ale ja sie nie poddam i bede dalej prokukował buraki, dopuki bedę na tym wychodził na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mogę dodać swojego żalu trochę, ale globalizacja wymusza pewne zmiany,

miałem cukrownie pod nosem 4kliometry cukrownia ta miała najwyższy wydatek w grupie Sudcuker w 2003 roku i pewnie najlepszy w całej Polsce,2tygodnie kopania buraków,kolejki na kopleksy cukrownia założona w 1895roku,Teraz buraki jadą 70km do Ropczyc i jeden góra 2 dni kopania.Ale tak musiało być bo złodziejaszki z dyrekcją na czele rozkradali tą cukrownię.Mam odstawkę na początek grudnia pewnie na Mikołaja pójdą odkopałem poprzeczniaki i szacuje plon na ok.60t cukier nie wiem jaki będzie ale pewnie będzie jeden tir na zapas , a kto wie o jakiej cukrowni pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o opłacalność produkcji buraków się nie martwię lecz oto gdzie będę je zdawał.

KSC i inne mogą pozamykać cukrownie w okręgach w których jest mała produkcja buraków, czyli możliwości przerobowe cukrowni nie są w pełni wykorzystane, czyli

są wyższe koszty wyprodukowania 1kg cukru, cukrownia jest niekonkurencyjna i przynosi straty.

Najgorsze jest to że nie wiesz czy cukrownia do której zdajesz nie będzie w przyszłości zamknięta(np. KSC zamyka cukrownie nagle), a nawet jeśli zamkną to nie wiesz czy ktoś inny będzie od ciebie odbierał buraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do józek rej

nie muszę ci mówić że zgadłeś, jesteś z Łańcuta czy okolic okolice trochę znam tą w stronę Markowej pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już się ucz wyszukiwania piłeczek w krzakach!!!

 

Za jakieś 5 lat zrozumiesz o czym piszę... na razie nie wysilaj się... sadź buraczki dalej... weź nowy kredyt...

 

W sumie to smutne...

po pierwsze to buraki sie sieje nie sadzi a po drugie to każdy niech robi co chce a nie ty na siłe każesz każdemy rezygnować z uprawy buraków.

 

Ja nikomu nie każę rezygnować... gdzieżbym śmiał... Ty jesteś przedsiębiorcą - sam podejmujesz decyzję i ponosisz odpowiedzialność za jej skutki!

 

To czy buractwo się sadzi, czy introdukuje ozimo czy też jaro - to nie mój problem, ja mówię o ekonomicznej stronie zjawiska, nie interesuje mnie, czy introdukcja odbywa się łebkiem do góry czy na dół...

 

Ja tylko informuję uprzejmie, że NA RAZIE możecie dostać dopłatę za rezygnację z części produkcji... Od jutra możecie takie wnioski skłądać...

 

Niebawem zostaniecie do tego przymuszeni ekonomicznie, ale już za darmo...

 

Jeszcze 5-7 lat temu w Polsce było 78 cukrowni, obecnie jest ok. 40... cukrownie dostają kasę za likwidację urządzeń do produkcji, nic to Wam nie mówi???

 

Niebawem (wiedząc, że zaraz zdemontują urządzenia) cukrownia postawi Was przed bandycką decyzją... zaproponuje dużo niższą ceną... a jak się nie podoba, to wieź buraczki 500 km....

 

Albo co innego fajnego wymyślą, bo przecież prywatne jest lepiej zarządzane, czyż nie?

 

Dlatego pytam jak kogo dobrego? Co zrobicie gdy buraczki się skończą??? Kiedy przerzucicie się na coś innego? Na co? Czy tez będziecie czekać aż do samego końca... Ostatnie Mohikany...

 

A Wy na mnie z kopytami... Nieładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jade i składam wniosek o zbycie limitu.i będe miał spokój nie będe sie z nimi uzerał z cała to Unią czy KSC.Im nie zalerzy na uprawie buraków to mi tym bardziej.Przynajmniej teraz wezme mniej wiecej dwa razy tyle niz gdybym sprzedał limit na wolnym rynku a jeśli dalej bedą ucinać po pare % z limitu to za pare lat nie bede miał co sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już się ucz wyszukiwania piłeczek w krzakach!!!

 

Za jakieś 5 lat zrozumiesz o czym piszę... na razie nie wysilaj się... sadź buraczki dalej... weź nowy kredyt...

 

W sumie to smutne...

No to już ucz się pić kawę/herbatę bez cukru

Za jakieś 5 lat zrozumiesz o czym mówię... na razie używaj tego taniego, dobrego polskiego cukru. Później zostaniesz przymuszony przez ekonomię do korzystania

z drogiego brazylijskiego cukru.

W sumie to smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Ramzesa i mimo ze mam dobra klase geby na ktorej uprawiam buraki jade do Agencji i skladam wniosek, to sa jaklies jaja gdy placa 11 13 zl, no i obcinaja limity jak sie im podoba, uwazam jabysmy wszyscy tak zrobili to by mieli taki sam problem jak budowa stadionu w Warszawie . Peselusy i liberaly napewno cos wymysla i nas uszczesliwia tak jak to wczesniej robili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja złożyłem i mam nadzieje ze zostanie przyjęty.

Myślałem że w agęcji będą kolejki a tu o 9 rano szlo już na bieżąco i wnioski złożyło coś koło 80 osób .Oczywiście jest jeszcze miesiac na składanie wniosków ale liczy sie kolejność.Nie wiem jak w innych agencjach ale sami pracownicy mówili że liczyli na większe zainteresowanie rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraki wykopane teraz czekam na odstawe, planowo mam na 7 XI ale pewnie około 20 dopiero wezmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej rezygnacji z uprawy burakow to sprawa nie jet taka prosta bo pisza ze dadza tylko 10% a z reszta co ? nie jest jednoznacznie powiedzane ze zaplaca za wszystko.Jezeli zle zrozomialem to mnie sprostujcie bo ja jestem takiego zdania ze jak rozwod to rozwod i .Bo ja taka polityke mam w d..jeszcze pare lat temu mialem 270 ton a teraz ukorili na 110. Zreszta wam chyba tez zabierali po 20 30 % jeszcze przed limitami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnik przy składaniu wniosku zaznacza czy rezygnuje z cześci limitu czy z całości a te 10% dotyczy cukrowni.Naprzykład jeśli rolnicy z KSC złożą wnioski na ogólną sume 20% limitu jaki posiada spółka to i tak rozpatrzone będa wnioski tylko do wysokości 10 % dlatego ważny jest termin złożenia wnisków przez rolników ponieważ kto pierwszy ten lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej cukrowni produkcja ma zmniejszyc sie o 20%, więc jeśli nie będzie tylu chętnych do rezygnacji (zostali oni wskazani) to przytną limity wszystkim plantatorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mojej cukrowni produkcja ma zmniejszyc sie o 20%, więc jeśli nie będzie tylu chętnych do rezygnacji (zostali oni wskazani) to przytną limity wszystkim plantatorom

Jak to zostali wskazani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pilna sprawa jak odstawiam buraki do cukrowni i licze wywiezione tony i interesuje mnie ile mam jescze wywieśc buraków to licze z cukrem czy bez? te fizyczne czy fizyczne + to z cukru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie normy liczą według ton oddanych rzeczywiście buraków,a jak cukier wyjdzie powyżej 16% to przeliczą na pozakwotowe(po 40zł :cry: ).Tak czy tak w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze po dostarczeniu burakow do cukrowni jest mozliwosc w przypadku gdy jest nadwyzka przepisania jej na innego plantatora . nawet kilka dni po ostaniej dostawie. Dyskretnie oczywisciwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie przypadkie skąd mozna ściągnąć sobie wniosek o odstąpieniu od uprawy? Podobno miał być na stronie agencji ale nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...