Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzis pyskałem drudi raz na chwasty Saferi10g Sisko 1hg, Akord 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis pyskałem drudi raz na chwasty Saferi10g Sisko 1hg, Akord 1l.

a dlaczego safari tylko 10 g? myslisz ze to zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis pyskałem drudi raz na chwasty Saferi10g Sisko 1hg, Akord 1l.

a dlaczego safari tylko 10 g? myslisz ze to zadziala?

safari daje sie w ilości 10-15g. ale przy mieszaniu z innymi daje tylko minimalną dawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

safari daje sie w ilości 10-15g. ale przy mieszaniu z innymi daje tylko minimalną dawke

 

Z tego co mi wiadomo Safari stosuje się zawsze w dawce 30 gr/ha. Ta dawka 10-15g to Twój pomysł? Czy może znalazłeś gdzieś w zaleceniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed północą skończyłem pryskać buraki. II zabieg nalistny (12 dni po poprzednim).

Na jednym polu Lontrel 300 SL + Betanal Elite 274 EC (0,22 l/ha + 1,08 l/ha), a na drugim Safari 50 WG + Kemifam Super Koncentrat 320 EC + Trend 90 EC (30 gr/ha + 0,7 l/ha + 0,05 %).

Mówią coś o przymrozkach ale mam nadzieję, że oprysk podziała. W sobotę powinien już być widoczny efekt. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

safari daje sie w ilości 10-15g. ale przy mieszaniu z innymi daje tylko minimalną dawke

 

Z tego co mi wiadomo Safari stosuje się zawsze w dawce 30 gr/ha. Ta dawka 10-15g to Twój pomysł? Czy może znalazłeś gdzieś w zaleceniach?

gosciu z cukrowni zalecał taką dawke 30g stosowałem kiedyś przy dużym zachwaszczniu i pryskałemtylko z betanolem. gosciu powiedział ze jak daje sisko i akord to 10g wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pogoda nie moge 2x opryskać a dzisiaj już 10 dzień i na dodatek poszedł mi WOM w 360 którą pryskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to zwiększyć dawkę tylko pozostanie w 2 zabiegu

 

Niby proste ale jak wschody są nierówne to co ze "spóźnialskimi" burakami? Mogą paść!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do beetup extra mozna dac przylepiaz a jesli tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Ktoś z okolic łęcznej dostał dopłatę cukrową już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis popryskałem buraki na robaka bo inspektor z cukrowni zalecał a pryskałem "Bi 58 Nowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian9871, czy ten dziabotox to nie to samo co Babopielik?

 

Beetup Extra 191 EC można stosować łącznie z Atpolan 80 EC lub Olbras 88 EC. Dawka tych przylepiaczy to 1 l/ha.

 

osa21, ten robak to pchełka burakowa czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Ktoś z okolic łęcznej dostał dopłatę cukrową już ?

Dopiero w telewizji mówili że nie dostały tylko jednostki. ale wychodzi na to ze te jednostki to wszyscy z mojej okolicy bo nie słyszałem żeby ktoś ze znajomych dostał co kolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damian9871, czy ten dziabotox to nie to samo co Babopielik?

 

Beetup Extra 191 EC można stosować łącznie z Atpolan 80 EC lub Olbras 88 EC. Dawka tych przylepiaczy to 1 l/ha.

 

osa21, ten robak to pchełka burakowa czy coś innego?

teraz dobrze nei pamiętam czy to była śmietka czy pchełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Ktoś z okolic łęcznej dostał dopłatę cukrową już ?

 

Niby ja też te okolice i nic a jak składałęm w Piaskach wniosek o dopłaty na ten rok to mówiła mi że już niedługo bedą dawać decyzje - poprostu bajzel

 

@damian9871 wiadomo że dam wiekszą dawke tylko etofumesat małe wywali przy 100g sporo poskręcało , kiedyś ojciec z sąsiadem pryskał 1 x buraki i zrobili 4 rządki mijaka i za 2 podejściem powałiło wszystko

 

Takiego środka do odchwaszczania jak GRACOL nie używam , Stoll da rade wykopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim powiecie dopłaty cukrowe+obszarowe od tygodnia na kontach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100g już skręcało? to tylko 0,2l/ha np. kemironu 500

To zależy jak do tego dodasz 1l kemifamu to w fazie 2 liści już zrobią się trąbki. Jak jeszcze dodasz z 1l goltixu to te wschodzące na liścieniach spali. U zawsze jest ruletka. Sąsiad mówił że jego szwagier spalił buraczki dawką 1,2l elity. Jakoś nie wierzę w to coś jeszcze musiał domiszać no chyba że były na liścieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się jak dodasz 1l kemifamu ale dawką 0.6-0.7 kemifamu 320 + 0,2 kemironu 500 + 1kg sisko (goltix 700) nigdy mi nie poskręcało niezależnie od fazy w jakiej były buraki. a co do betanalu to u sasiada po 1l się męczyły wszystko zależy od roku. betanale mnie nie przekonują wolę zrobić mieszankę z kemifamu i kemironu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie dopisałem że jeszcze był kemifam w sumie 400l cieczy na 1,72ha a środków to 2l kemifamu + 0,4 kemironu

 

Elita pokona buraki ale raczej w większej dawce ja tak zrobiłem tylko dawka pod 1,5l , gdzieś pisałem w tym temcie o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agencja w piaskach juz wydaje decyzje cukrowe ale nie wiem według jakiej kolejnosci .czy babopielik stosuje se w ej samej dawce co gracarz lub U12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
agencja w piaskach juz wydaje decyzje cukrowe ale nie wiem według jakiej kolejnosci .czy babopielik stosuje se w ej samej dawce co gracarz lub U12

 

babopielik jest równie skuteczny co "nakolantus motyczkantus"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...