Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

opowiem jak jest. tam gdzie robilem elitka z dodatkiem kemironu safari i gallanta przytulia wymiera... ale buraki tez jak zabite.

natomiast jest problem na drugim polu... bo nie wiem czemu ale miejscami mam plage rdestu powojowego gad ma juz po 2 - liscie i teraz nie wiem czy kupic betup extra i dac go ??? sam nie wiem ile. czy moze cos wykombinowac z tego: betanal elite 4 litry, safari do oporu, torrero 2,5 l, kemifam 0,5 l, lontrel 0,5 l, . pole na ktorym mam zrobic zabieg to 2,5 ha, poprzedni zabieg 17,05.

czekam na szybkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły betanal am11 z 4(może więcej)l??????? jak buraczki mają kilka liści(zależy ile liści taką daj dawkę) pyramin nie znam dawki i jest coś specjalnego ale nie znam nazwy. Nie kombinuj jakiej wybuchowej mieszaniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał beetup extra 2l/h + olej(ale nie jestem peny czy olej mozna znim dawac) + Lontrel (dawke niech zaproponuje jakis znawca jego) ale 0,2 mozna pewnie dać to była by dobra chyba kombinacja i powinien paść

 

U mnie na polu wkurzają mnie zjeżdzone koleiny po pryskaniach:/ zastanawiam sie czy nie spielaczowac:/ co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast jest problem na drugim polu... bo nie wiem czemu ale miejscami mam plage rdestu powojowego

 

Dlatego miejscami ponieważ ani Elitka, ani Safari, ani metamitron nie zwalczają rdestu powojowatego. Jedynie na Elitkę i Safari rdest powojowaty jest średniowrażliwy.

Jeśli gad ma dwa liście to moja propozycja to: Beetup Extra 191 EC (2,5 l/ha) + Atpolan 80 EC (1 l/ha), ewentualnie jeśli sam Beetup to do 3 l/ha.

 

Propozycaja Grześ również dobra tyle tylko, że potrzebna wilgotna gleba i deszcz po zabiegu bo inaczej Pyramin w ogóle nie podziała. Natomiast uwaga Grześ: Nie kombinuj jakiej wybuchowej mieszaniny jest w 100% najważniejsza.

 

Co do propozycji center to nigdy nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki chlopaki

poszlo beetup extra 2,5 l + atpolan

zabraklo mi na ok 15 arów, wiec uzylem drugiej poleconej mieszaniny torrero 2l + kemifam 0,5 l +lontrel 0,3 l + olej

czekamy na efekty badz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pielaczujecie buraki? Jak tam ze zgorzelą u was? u mnie tak punktowo na jednym polu a u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pojedyncze sztuki ze zgorzelem chyba zdecyduje sie na pielaczowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zruszyłem ziemie ale u mnie ulewy zrobiły podłoge na polu tak że musiałem ruszyć tym bardziej ze zaczyna robić sie sucho i dużo wilgoci ucieka przez nieruszona ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś w województwie lubelskim zaobserwował smietke w uprawie buraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie widze powiat Swidnik

 

dzisiaj jechałem Starterem bo troszke pokonałem buraki opryskiem na chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piootr po ile ten starter i gdzie kupiłeś ?

 

Ja widziałem u siebie na kilku polach dziurki w lisciach:/ i nie wiem czy jechac jakims bi czy czym innym:/ hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś moze podesłać ni linka do jakiegoś atlasu chwastów w śieći bo mam pewien chwast w burakach i nie moge go zidentyfikować pierwszy raz sie pojawił i jest go naprawed dóżo podobnu jest troche do kopru tulko grubszy i masywniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy ktoś moze podesłać ni linka do jakiegoś atlasu chwastów w śieći bo mam pewien chwast w burakach i nie moge go zidentyfikować pierwszy raz sie pojawił i jest go naprawed dóżo podobnu jest troche do kopru tulko grubszy i masywniejszy

www.liz.pl w- tematach- ochrona roślin masz atlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomozcie zostaly mi do zwalczania rdesty Saherb sie nie sprawdzil tydzien temu poszedl Venzar + Safari i Safen tj 0,25+0,30+2l troche sa przypalone ale czy powtorka podobnej kombinacji cos pomoze a moze zamiast Btanalu dac Lontrel Ten Venzar mial byc dany przed siewem i nawet bylem na polu z opryskiwaczem ale sie nie dalo opryskac bo strasznie wialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomozcie zostaly mi do zwalczania rdesty Saherb sie nie sprawdzil tydzien temu poszedl Venzar + Safari i Safen tj 0,25+0,30+2l troche sa przypalone ale czy powtorka podobnej kombinacji cos pomoze a moze zamiast Btanalu dac Lontrel Ten Venzar mial byc dany przed siewem i nawet bylem na polu z opryskiwaczem ale sie nie dalo opryskac bo strasznie wialo

na duże chwasty ja bym sprobował coś z metamitronem, jeśli burak ma już 6 liści to pełna dawka powinna sobie poradzić, a takie mieszanie po więcej niż 2 środki to jest wyrzucanie pieniędzy, to nie działa jak powinno, lontrel sobie najprawdopodobniej z tym nie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tylko Lenacyl zawarty w Venzarze dziala na rdesty najlepiej i sa juz tego skutki bo troche rdesty przyschly jutro bedzie tydzien po zabiegu. tylko ta faza mi uciekala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to tylko Lenacyl zawarty w Venzarze dziala na rdesty najlepiej i sa juz tego skutki bo troche rdesty przyschly jutro bedzie tydzien po zabiegu. tylko ta faza mi uciekala.

zależy jaki to jest rdest (plamisty, powojowaty, ptasi) na plamisty metamitron będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z mszycami bo u mnie już kilka się pojawiło sąsiad nawet już kadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już ponad tydzień temu jechałem pyrinexem wymieszanym z fastakiem, na burakach nie było w sumie dużo ale na marchwi to plaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomozcie zostaly mi do zwalczania rdesty Saherb sie nie sprawdzil tydzien temu poszedl Venzar + Safari i Safen tj 0,25+0,30+2l troche sa przypalone ale czy powtorka podobnej kombinacji cos pomoze a moze zamiast Btanalu dac Lontrel Ten Venzar mial byc dany przed siewem i nawet bylem na polu z opryskiwaczem ale sie nie dalo opryskac bo strasznie wialo

na duże chwasty ja bym sprobował coś z metamitronem, jeśli burak ma już 6 liści to pełna dawka powinna sobie poradzić, a takie mieszanie po więcej niż 2 środki to jest wyrzucanie pieniędzy, to nie działa jak powinno, lontrel sobie najprawdopodobniej z tym nie poradzi

 

ja mialem problem z powojowym i polecialem beetup extra 2,5l + olej, i efekt jest dobry, dobry efekt na rdesty to tez mieszanka torrero 2l+lontrel 0,3 + kemifam 0,5 l, albo elite 1,3 l+ safari + goltix 0,5 l, ostatnia mieszanina zastosowalem w fazie 4 lisci i jest ok, natomiast 2 pierwsze kombinacje faza 4-6 lisci.

A tak na marginesie to dzieki dla Glebiusz za rady. ocaliles mnie od babopielika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...