Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie przywieżli trzy ciężarówki ...jechały na pole do sąsiada ...a więc ich cena mnie wyniosła 0 zł... słownie (zero złotych ) 00/100 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hejka jak tam idzie kopanie buraczków? kiedy spodziewacie się zimy? lepiej wcześniej kopać czy czekać ? mam miesiąc do odbioru;/ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam termin odbioru burakow na 26 grudnia (2 dzien swiat) dla mnie mistrzostwo swiata. Jak sadzicie jaki jest optymalny termin kopania bvurakow ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę że w twoim przypadku optymalny termin kopania bvurakow to 25 grudzień

Znajomy ma obiór 15 grudnia dzisiaj w niedzielę to jest 10 października od świtu kopał i skończył, powiedzieli że ma padać śnieg i -30C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sądzę że w twoim przypadku optymalny termin kopania bvurakow to 25 grudzień

Znajomy ma obiór 15 grudnia dzisiaj w niedzielę to jest 10 października od świtu kopał i skończył, powiedzieli że ma padać śnieg i -30C

To ryzykant , ponad 2 miesiące w pryźmie.

Ryzyko, że nie wykopie w listopadzie jest małe. Ja jak miałem 2 lata temu na 22 grudnia kopałem 20 listopada.

W tym roku już mi odbierają, jutro koniec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze próby Stolla v100 z mtz82 pozytywne na czwóreczce ponad 8km/h bez strat ładnie obcięte zero liści w zbiorniku. Próbowałem na piątce ponad 10km/h niby OK., ale jakoś za szybko. Moim zdanie z pełnym zbiornikiem mtz ma co robić.

Mam problem z napędem wysypu, pasek łapie jak buja zbiornikiem i przesuwa taśmę i wysypywanie trochę za wolno, może przerobię na silnik hydrauliczny jak gdzieś zdobędę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

głeboszuje sie gdy ziemia jest sucha i sie rozsypuje... jaki macie cukier ze swoich buraczków? bo juz rozne glosy slyszalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie kto sypał na jesieni sól kuchenną/drogową pod buraki cukrowe HCl? bo słyszałem że jest dobry efekt ale 50-100kg/h trzeba i jest ryzyko że chlor wpłynie na wschody. A może ktoś wie gdzie kupić węglan sodu? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sól to NaCl i nie wiem co to ma dać? Cl wypłucze się a sam Na (sód) chyba cudów nie zdziała poza tym aż tak dobry z chemii nie jestem ale czy Cl nie połączy się z H i powstanie HCl i zakwaszenie gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ziemię zakwaszają jony H jak dodasz wapno to powstaje H2Ca4 jak dobrze pamiętam ale mogę się mylić. Uwolnione miejsce po H mogą zajmować inne jony. U mnie cukrowni swego czasu ścigała za Na w burakach bo niby gożej cukier było im wyciagnąć. Co niektórzy się śmiali że bardziej im się w kotle pieniło.

Zaczołem kopać plon zapowiada się słaby burak jest ale dużo nie wyrośniętego. Generalnie u mnie mówią że połowa tego co rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ H2Ca4 nie powstanie nigdy ,odczyn gleby to jest stosunek H+ do OH- bynajmniej ph 5 do ph 6 to nie jest tak jak ułamek 5/6 tylko jest to wykładnik do potęgi tzn jak mam glebę o ph 5 i myślę sobie że jak optymalne ph jest 6 to ja mam 80% z tego ,nic bardziej mylnego kilkadziesiąt razy ten stosunek jest zachwiany,i tu nie pomoże 2 tony wapna węglanowego na raz na dłuższy okres,trzeba będzie ładować wapno co jakiś czas po 2 tony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też buraki słabe spodziewałem sie lepszych plonów,obsada duza ale bardzo drobne, ale z limitu powinienem sie wywiązać. Kopali u mnie w nocy a dzis ma być odstawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam tendencyjne pytania...

1.czy u Was tez juz przebiega kontraktacja na przyszly sezon?

2. czy podpisujecie teraz umowy nie dostając je do reki tylko pozniej przy odbiorze nasion?

3. czy przynaleznosc do związkow jest obowiązkowa? czy mozna z niej zrezygnowac? (bo przeciez oni nie robią doslownie nic-ludzie dostają zanieczyszcenia po kilkadziesiąt procent i nie robi sie ztym nic...)

4.czy byly juz u was zebrania w sprawie prywatyzacji ksc i co sądzicie o kolejnym wykladaniu kasy na 17000 pracownikow i czlonkow zarzadu tej firmy?

to tyle na początek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) kontraktacja u nas była we wrześniu na rok 2011.

2) umowa przyszła do mnie pocztą po 2 tygodniach.

3) nie wiem

4) jeszcze nie było u nas zebrania na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cukier średnio 16,2

zanieczyszczenie średnio 10.30

plon z hektara 55ton

odmiana buraka picasso kopane 3 tyg. przed odbiorem.

cena jaka mi wyszła za tonę to 119,106zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki osa, przynajmniej ty jeden...reszte widze to guzik obchodzi... reszta kupi akcje ksc nie negocjując zadnych warunkow i dalej bedzie tyrac za damski h... na szlachte cukrownianą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo któryś z koncernów który po jakimś czasie zbierze pakiet większościowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena akcji dla klientów instytucjonalnych będzie pewnie znacznie niższa a ich ilość da komuś pozycje dominującą już na starcie. Dla pracowników i rolników pewnie przypadnie niewielka część.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeciez prywatyzacja ma byc pracownicza plantatorska... nikt z zewnątrz ma nie miec dostepu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wowczas przewidziane sa 2 scenariusze:

1 glupcy chetni szybkiego zysku sprzedają akcje, ktos dobrze poinformowany skupuje akcje bo wie ze akcje zyskają na wartosci, wynik reforma cukrowni dobrze przeprowadzona, cukrownia generuje zyski, oplacalnosc uprawy jest zadawalająca wyplaty dewidendy, modernizacje innowacje itd...

2 glupcy sprzedający jak wyzej.... przejecie pakietu wiekszosciowego prze inwestora najprawdopodobniej zza odry, budowa wielkich silosow jak w werbkowicach, przeniesienie produkcji na zachod bądz wschod, zostajemy bez mozliwosci produkcji buraka, ale posiadamy silosy do magazynowania cukru niemieckiego...

ot i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe czy buraki w tym roku urosly cos od konca wrzesnia? sprawdzal to ktos realnie? boskoro pszenica rosla tej jesieni bardzo marnie to czy buraki nie bylo lepiej wykopac na 20 wrzesnia i wziąć dopłate 2 eur?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi