Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

już zasiane? jakiego rejonu jesteś dokładniej? nie boisz się zlewy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś skończyłem siewy. U mnie ładna wilgna ziemia. Lepiej jakby już były cieplejsze nocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jakie są ceny herbicydów na ten rok? co warto kupić a co nie ? Może wiecie co z tym kontakttwin? albo beetup extra jest to w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 kwietnia zasiałem jak na razie OK. 12 kwietnia w planach Rundup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz albo za rok. Jak kiełkują to ostatni moment bo po mocniejszym deszczu kiełki może załatwić. Nawet 5 dzień mówią że już późno. Kupujcie metamitron bo są braki albo nie ma wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze obserwuje wschody i randapuje 1-2 dni przed wschodami, (a w tym roku po tygodniu nawet nie popękały), czasami mozna poprzeczkę "zalatwic" bo tam są najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze obserwuje wschody i randapuje 1-2 dni przed wschodami, (a w tym roku po tygodniu nawet nie popękały), czasami mozna poprzeczkę "zalatwic" bo tam są najszybciej.

Moje siane 7 kwietnia dzisiaj to mają 1cm kiełki maskin nie przypale jak jutro pojadę glifosatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś coś z was wie jak będzie wyglądała sprawa z traktowaniem rozporządzenia Ministra Rolnictwa jeśli ktoś podpisał umowę przed ta datą wejścia w życie?

2. jaka jest skuteczność eżektora dwustrumieniowego przy oprysku na chwast w buraku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze obserwuje wschody i randapuje 1-2 dni przed wschodami, (a w tym roku po tygodniu nawet nie popękały), czasami mozna poprzeczkę "zalatwic" bo tam są najszybciej.

Moje siane 7 kwietnia dzisiaj to mają 1cm kiełki maskin nie przypale jak jutro pojadę glifosatem?

 

jezeli nie ma na powierzchni, a ziemia jest nie popękana i nie pojdzie silny deszcz po zabiegu to myśle ze edzie w porządku, ale decyzję podejmuje każdy sam , Teraz trzeba uważać bo ma się zrobić ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Ktoś coś z was wie jak będzie wyglądała sprawa z traktowaniem rozporządzenia Ministra Rolnictwa jeśli ktoś podpisał umowę przed ta datą wejścia w życie?

2. jaka jest skuteczność eżektora dwustrumieniowego przy oprysku na chwast w buraku ?

P&L ma aneksować umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was sprawa z metamitronem? W ubiegłym roku był po 50,a teraz po 80 zł... ktos tu robi sobie jaja... czym by to szajstwo zastąpić? safari...kosynier..venzar? co dajecie na 1 dawkę? jaki plan opryskiwania?

u mnie chyba pojdzie na 1 raz 150 fenmedifamu, 50 desmedifamu, 100 etofumesatu i 350 metamitonu (tu oszczedzam tylko nie wiem czy słusznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goltix 700 92zl/1L Meta-coś minimalnie taniej Wszystko poszło do USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwszy raz dałem 700 metamitronu po 80 fenmedifanu i desmedifanu i 100 chlorydazonu może jutro pójdzie 2 dzwka.

po co indianom metamitron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze oprócz ansu i grzesia nikomu buraki nie zarastają. U mnie wschody pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja recepta:kemifan 320 0,6+kemiron500 0,4l na pierwszy,na drugi jeżeli dobrze zadziałał pierwszy to bez zmian jeżeli przytulia tylko postrzelona ale żyje to idzie 0,5 Kemiron 500 w trzecim zabiegu dodaję Venzar .Jeżeli jest potrzeba to w drugim i trzecim daję Lonntrel po 0,2l,jednoliścienne nie mieszam jadę oddzielnie na ten rok kupiłem Pilot po raz pierwszy.Już ładnych parę lat nie pielimy ręcznie ani wielorakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marian troche duzo desmedifamu dajesz jak na pierwszy zabieg (96)... lepiej zastapic go fenmedifamem.... no i ja boje sie dac tyle co ty etofumesatu (200).

ja na pierwsza dawkę zapodałem: fenmedifam 144, desmedifam 64, etofumesat 76 i goltix 560. Interesuje mnie czy prawdą jest ze safari trzeba stosować indywidualnie? np pomiędzy pierwszym a drugim zabiegiem pojechac samym safari z trendem, czy dodac do drugiego zabiegu i sie nie motac? ludzie piszcie teraz co i jak robicie nie spac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy lontrel + betanal - można mieszac z opryskiem na jednoliścienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marian troche duzo desmedifamu dajesz jak na pierwszy zabieg (96)... lepiej zastapic go fenmedifamem.... no i ja boje sie dac tyle co ty etofumesatu (200).

ja na pierwsza dawkę zapodałem: fenmedifam 144, desmedifam 64, etofumesat 76 i goltix 560. Interesuje mnie czy prawdą jest ze safari trzeba stosować indywidualnie? np pomiędzy pierwszym a drugim zabiegiem pojechac samym safari z trendem, czy dodac do drugiego zabiegu i sie nie motac? ludzie piszcie teraz co i jak robicie nie spac!!!

Ja daje safari w 2 i 3 zabiegu po 10g i jeszcze nigdy nie było problemu, dodawałem też do 2 i 3 zabiegu oprysk na jednoliścienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 co dajesz na 2 i 3 zabieg? ja mysle 2 zrobić jeszce torero i domieszać z lontrelu albo safari te 10g bo rumianki szaleja;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marian troche duzo desmedifamu dajesz jak na pierwszy zabieg (96)... lepiej zastapic go fenmedifamem.... no i ja boje sie dac tyle co ty etofumesatu (200).

ja na pierwsza dawkę zapodałem: fenmedifam 144, desmedifam 64, etofumesat 76 i goltix 560. Interesuje mnie czy prawdą jest ze safari trzeba stosować indywidualnie? np pomiędzy pierwszym a drugim zabiegiem pojechac samym safari z trendem, czy dodac do drugiego zabiegu i sie nie motac? ludzie piszcie teraz co i jak robicie nie spac!!!

Może i za dużo desmedifan ale jak zmniejszyć jak stosuję Kemifan 320 który ma tyle samo po 160 fenmedifan i desmedifan,a jeżeli chodzi o etofumesat to acześniej jak dawałem Elite to do każdego zabiegu 0,2 kemironu to też wychodziło duży etofumesat i było ok.Natomiast jak dałem sam Elite to sporo przytuli przepuściło.Ziemie ciężkie może dlatego wytrzymują buraki ,tak praktykujemy i plony w granicach 70 t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać ktoś zna sposób na dziką marchew w burakach czy można to zniszczyć po wschodach buraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja dałem 160 desme.+160 fenme. i powyżej 100 etofumesatu zaraz liście robiły się w trąbki pierwsza oznaka przesadzonej dawki. Teraz na 2 raz dałem we wtorek 1050g metamitronu+ 80g fenme.+80g desme.+ 150g chlorydazony dziś po 3 dniach tylko jednoliścienne, buraczki w 2 parze liści i chabry na 2 parze liści lekko przypalone. Pewnie będę musiał samym pyraminen albo lontrelem poprawić na chabra. Zobaczymy co wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osa21 co dajesz na 2 i 3 zabieg? ja mysle 2 zrobić jeszce torero i domieszać z lontrelu albo safari te 10g bo rumianki szaleja;/

W 2 dawce dam 1l goltix + 1l betanal elite + 10g safari + 0,4 pantery, a w 3 zalezy jakiego chwastu bedzie najwiecej na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie w temacie ale mam kawełek buraków pastewnych i po dzisiejszych przymrozkach -3 do -5 wygladają nieciekawie powstana? a jak wasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...