Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam 20 razy 2 HL juz mogli wcześniej tak gadać a co masz w umowie bo zawsze można ich nią postraszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie że 20 x tylko nie 2 hl tylko hl + brandyska ale tak w hl hamulce blokują się a w brandysce pożyczyłem przyczepe i pogieli dyszel konkretnie ale to wszystko można zrobić i pewnie trzeba będzie

Mój sąsiad wozi 4011 z d47 b z burtami 1 m a inni forterą 11741 z 1 przyczepą

Nie wiem co jest w umowie ale pewnie nic nie da rady zrobić tak samo z terminami było w tamtym roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wywaliłem Tirkami:D żle było ładować Kleinem ale jakoś poszło jeszcze tylko 1,5h na skład i spokój hehe Ale co nei zabiorą wam juztych buraków no co wy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko w Cukrowni Lublin takie jaja sobie robią czy we wszystkich cukrowniach?Najpierw kazali sypać pryzmy pod Mysz a teraz mówią zę w gre wchodzi tylko czyszczarka z fadromą które to powydzierżawiali prywaciarzom a ci zamiast iść zgodnie z planem to ładują znajomym pozakolejnościa.Poznosili terminy dostawy dla tych którzy zdecydują sie sami dowieźdź buraki do cukrowni.A to że przewoźnikom zmniejszyli stawki o 20% to nie z oszczędności tylko strategi ponieważ w przyszłości planują znieść wogole odbiór od rolników tylko rolnicy sami bedą musieli dostarczyć im buraki na plac.

Wczoraj nareście skończylem kopanie. teraz niech leża sobie do grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to faktycznie niezłe jaja a mysz co uciekła do dziury hehe:P Wiecie co faktycznie nieciekawie ale to fakt u nas tyle przym jest usypane i wogle bez szans żeby to zabrać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To do cukrowni Miejska Górka możesz zawieść tylko resztę buraków a tak firma odbiera z pola. Mają 2 myszy i jak jest przy twardej drodze to idą wanny a w pozostałych przypadkach to ciągniki i minimum 2 HL co śrdnio biorą na zestaw 25t. W zeszłym roku jeden załadował na zestaw 36t ale miał jakieś przyczepy na 3 oskach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie gdy śniegu nawaliło to maskra musiałbym sporo drogi odśnieżać w tamtym roku już bablałem się po śniegu z tirami

A 2 sprawa po co kopać buraki na termin a potem czekać na odbiór nie wiadomo ile

podobno w poniedziałek w lubelskiej cukrowni woziło buraki z pól 5 samochodów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wyobrażam sobie aby w mojej cukrowni jechali na styk tak żeby im buraków do przerobu brakowało. Wiem że w zeszłym roku był taki jeden dzień gdzie im zabrakło buraczków bo coś sie porobiło z jedną myszą i chodziły tylko ciagniki. Oj ten co obsługuje transport to pewnie by sie napocił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas buraki odbierają tylko wanną, więc by taki samochód zjechał z szosy w listopadzie raczej się nie da a gdy rolnikowi zostanie 20t to nie zabierają, bo nie ma pełnego składu jak nie zapłacisz kierowcy to wysypie do rowu najfajniej mają drobni plantatorzy np. 40t cukrownia ponad 40km skład ze 20km. Dużo osób deklarujących odbiór z pryzmy jak dowiedziało się, że odbiór pod koniec listopada dawno wywiozło buraki nawet pszenicę posiali. W ubiegłym roku opóźnienie było ze dwa tygodnie wdrażali nową technologię produkcji cukru bez wody (a jeździli odbierali po znajomych) obiecali w tym roku, że maksymalnie jeden dzień, ale zawsze KSC, od kiedy istnieje robiła rolników w chu_a i to w ostatniej chwili kiedyś zrobili kontraktacje z tydzień po czasie, kiedy można było siać i dopiero wydali nasiona a ZPBZ w KSC to kpina za nasze pieniądze W umowie jest napisane wyraźnie w przypadku nie możności odbioru buraków przez cukrownię rolnik zobowiązuje się dostarczyć buraki na plac fabryczny lub punktu przeładunkowego. Zostało mi jeszcze 1,5ha do wykopania plon lepszy jak w ubiegłym roku ciekawe ile tego śniegu spadnie??

Po ile sprzedajecie wysłodki Lublin Krasnystaw??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej złoty trzydzieści płacili ostatnio w cukrowni lublin za wysłodki. To widzeże dobże zrobiłem że zawiozłem na własną ręke:D hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kontraktuje buraki w cukrowni ropczyce miałem termin na 29 wzieli dzień pużniej niema żle załadunek ropą sprawnie i bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzisiaj dzwonił inspektor i niby mają za 2 -3 buraki zniknąć z pola ciekawe czy tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem jednego .

Niby jesteśmy udziałowcami KSC ale traktują nas jak intruzów.Siedzą w cukrowniach panowie w białych koszulach i g... ich obchodzi pogoda że nie ma gdzie skladować buraków bo drogi nieutwardzone a żaden samochód z asfaltu nie zjedzie.Wychodzi na to że robią nam łaske że wogóle biorą od nas buraki a że jeszcze odbierają z pola to może powinniśmy ich po rękach całować Gdzie były nasze Związki Zawodowe że te umowy wyglądają tak a nie inaczej.Jak Cukrownia spóźni sie z odbiorem to wszystko ok.Ciekawe gdy by tak rolnicy zpóźnili sie z dostawą buraków i z braku surowca musieli by wygaszać produkcje. Może wtedy ci panowie w Toruniu ze strachu przed stratą ciepłych posadek zaczeli by troche myśleć Bo rolnicy przeżyją i bez buraków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie rozumiem jednego .

Gdzie były nasze Związki Zawodowe że te umowy wyglądają tak a nie inaczej.

U dyrektora na herbatce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No u mnie działa Związek Plantatorów, nawet negocjują traść umów walczą ile mogą ale niestety firmę stać na zatrudnienie kilku prawników aby nawciskać tyle paragrafów że zawsze coś wymyślą.

A u mnie w cukrowni 2 lata temu posypały sie głowy za to że nie wyciągneli całego cukru z buraczków kilka lat wcześniej też były jaja bo nasypali niezły kopiec na zapas a do produkcji brali z dostaw. Cały kopiec czekał do końca kampani i zbnił bo go nie dostatecznie schłodzili. A w zeszłym roku wywalili dyrektora produkcyjnego bo sprzedawał na lewo wysłodki i cukier. No ale ten Pan załatwił kilka lat temu innemu Panu kontrakt na dostawę buraków do cukrowni i teraz ów exdyrektorek jeździ terenówką i kieruje odwozem gdzie ilu ma jechać i takie tam. Ale kurest.....wo nie.

Na jakimś zebraniu plantatorów gdzie był tez ów Pan kilku rolników tak mu wygarneło że juz nigdy się na czyms takim nie pojawiał. Miałem okazje z nim być na takim spotkaniu i normalnie rzenada gosciu kompletnie nie miał pojecia o czym pierd.....oli. Szło go zagiąć na co 2 zdaniu. Kompetencja że szok. Zobaczymy co ten nowy dyrektor potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KONIEC !! WYKOPAŁEM ALLELUJA hehe ok 55ton z h jestem szczęsliwy bo było w lipiec - sierpień nieciekawie:D Panowie co do biurokracji to macie racje ale co zrobić trzeba rozmawiać to jedyne wyjście..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzisaj przywiozłem 30 ton wytłoków na jedny zestawie pronar 10025a miał co robic na wieczór jade po kozenie ciekawe ile wejdzie na wielgachne przyczepy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro jade ostatni raz z burakami dzisiaj wyjechałem z domu o 9 a wróciłem o 16 , 3 godz stałem po wytłok

polaryzacja śr 18,5 % plon 50 ton z ha

Ze wszystkich odmian takie same wartości

zan śr 8 %

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

unas wytłoki dostajesz od reki ja najdłuzej stałem 25 min. a wy musicie odwozic buraki? u nas wszytko ci z pola wezmą oczyszczarką procenty mamy po oczyszczarcze około 6. mi juz cukrownia bieze buraki z pola 3 lata w tym roku 100t mi wzieli w 20min jeszcze 100t mam do odstawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też miała cukrownia brać buraki termin miałem na 22-10 i opóźnienia jest z miesiąc , to może braliby pod koniec listopada dlatego sam woziłęm

A po wytłok duża kolejka i dlatego tyle się czeka i raz sypie chłopów a nastepny samochód co wozi buraki na cukrowni , naczepe sypie 15 -20 min

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u nas są pustki zawsze sobie z 2 albo 3 stoi a u nas było tak że powyzej 20 ton miało byc ładowane z kupy a ja podjechałem z przyczepami co sie na nie miesci 25 ton bo miech i juz sie pluli czemu nie pojechałem pod fadrome. i teraz jezdze sobie nocą bo nikogo nie mam i nikt sie nie pluje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jutro jade ostatni raz z burakami dzisiaj wyjechałem z domu o 9 a wróciłem o 16 , 3 godz stałem po wytłok

polaryzacja śr 18,5 % plon 50 ton z ha

Ze wszystkich odmian takie same wartości

zan śr 8 %

u was jest bardzo duża polaryzacje ja miałem srednia polaryzacje 15.75. a srednia polaryzacje kampani jest 16,50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi