Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy planujecie nawozy pod buraczki posiać bo ja chyba w przyszłym tygodniu jak taka pogoda będzie:P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wstrzymam bo jeszcze snieg spadnie i wszystko popsuje. Wcześniej wysieje sól i wapmag a reszte przed samym siewem. Myśle że jeszcze z tydzień wolnego będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mzna sie opuźnic ale nawozy posiane jak najwczesniej i przebełtane to nei zaszkodzi a wręcz przeciwnie i rozłozy i w czasie obowiazki... ehhh przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak wysieje teraz kemire to mi sie zacznie rozkładać i strata bedzie. Na tygodniu wapno przywiozą (tlenkowe) to sie zajme. A czy stosowanie wapna cukrowniczego pod buraki nie spowoduje przniesienia jakiejś choroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sam nie wiem zastanawiałem się nad tym ale wydaje mi sie ze nie powinno a ja sieje Polifoske i musze wcześniej zasiac i zbełtac bo zdziesiątkuje mi wschody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pleciałem bronkami i włóka pod buraczki ładnie przeschło. Jak tak dalej pójdzie to pod koniec przyszłego tygodnia posieję buraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaga? A nie boisz się sniegu zlewy itp że za wczesnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co mam czekać jak u mnie 3 dzień można się opalać i skiby bieleją. Siać jeszcze nie będę bo porzeczka nie puściła pąków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w waszych cukrowniach wygląda sprawa dopłat cukrowych do limitu zakupionego z Uni bo u mnie mówią że jeszcze nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@center nic się nie dowiesz

 

nic nie wiedzą ja dzisiaj inspektora pytałem i jeszcze coś modzą żeby mniejszy był vat na ten kupiony limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dopisałem że niedaleko mnie ma siać buraki z 0,5 ha na próbe co z tego wyjdzie inspektor ma mu przywieźć 1 pudełko nasion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u was jeszcze kontraktują tak małe działki , chyba że coś żle zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 jednostka to 0,8 ha u mnie zebranie bedzie na czasie to sie dowiem wiecej ale znajac zycie zebranie bedzie jak bedzie czas najwiekszej pzacy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On sieje więcej buraków a te 0,5 ha sieje na próbe zobaczyć co bedzie ztakich wczesnych siewów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po zebraniu był facet z syngenty i naprawde miał bardzo interesujacy wykład jeszcze na tak ciekawym wygładzie nei byłem. Ten Pan sam sieje buraki i pokazywał filmy z własnego gospodarstwa i naprawde super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy posiałeś chyba w tamtym tygodniu ja siałem RCW na pszenice i rzepak 2 działki pszenicy konkretnie poryłem a ostatnie 12 ha nie posiałem bo w sobote deszcz popadywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dziś z rana wstałem o 5 rano:P hehe poszło po kozaku ciapkiem z lejkiem a Puźniej Zetor + Kultyator z bronka i Tip TOP:P hehe przy miedzach troszke mokro ale tak to wir w baku:P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie odmiany buraczków polecacie na ten sezon ? Pozatym sieje 2h burak po buraku i cos tolerancyjnego na chwscika by sie przydało dajcie jakis pomysl? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie opryski proponujecie w tym roku na buraki ja chyba zastosuje TORERO tylko będe miał problem z rdesami myśle dodać LONTREL ale on jest troszke drogawy a może macie jakiś tańszy oprysk który działa na rdesy

do tej pory jeczałem mieszaniną betanalu elit +pyramin jednak trzeba ciąć koszty i dodatkowo w tamtym roku zostało mi w polu sporo samosiewów rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rdesty Sahreb Extra to jest w umiarkowanej cenie a na rzepak to metamitron czyli np Goltrix czy co tam ... Kiedy siejemy Panowie? Przed swiętami ktoś sie odważy:P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz

ja z chęcią zasiał bym juz i jutro no może po jutrze tymbardziej że wszystko zboże juz mam posiane przed deszczami ale niestety dopiero w środe zakontraktowałem a kiedy będą nasionka to jeszcze nicht nie wie

ciekawa sprawa z tymi nasionami że cukrownia nażuca nam swoje odmiany i niedopuszcza do zakupu nasion na własną ręke ja z chęcia kupił bym sobie nasionka za gotówke i takie jakie mi sie podobają pewnie cukrownie maja na tym niezły zysk

a tak na marginesie to jeden znajomy zasiał już kawałek przed deszczami masionami z tamtego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje niestety oni też chcą jeszce coś zarobic... Ty powiedz jak zejdą mu ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...