Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opuźniłem się ale moi sąsiedzi dopiero planują niektórzy siew:) hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś oglądałem moje i też koło 40 % już jest na wierzchu. Leciałem w spód Pyramin+Venzar i narazie czysto tylko kilka gniazd perzu się pojawiło. Ale to nic w porównaniu z jednymi w mojej miejścowości tak wyskoczył owies głuchy że tak na oko to 50% pola zajmuje i to dość gęsto. Ale to nie problem. Jutro jadę się zaopatrzyć w Betanal, Kemiron i jakiś tani metamitron. Zobaczymy czy bedzie taniej niż Torrero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pyramin + venzar przed agregat czy po siewie ? a tak pozatym też jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie ta mieszanka ja dziś oDebra1łem Torrero 5l 432zł - nie było większych opakowań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jechałem po siewie a ta mieszanina w Agroloku kosztowała by około 370 zł (Goltix 2,5l +Kemiron 1,5l). Jeszcze tylko muszę sprawdzić ile u nas będzie kosztować.

Nie zapomnij o dodaniu przylepca bodajrze Olbras jest zalecany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Opuźniłem się ale moi sąsiedzi dopiero planują niektórzy siew:) hehe

A ile siejesz ha buraków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam problem 7 dzień po siewie buraków przed siewem dałem venzar a teraz schodzą mi chwasty i są już w fazie liścieni :/ co robić ? Mam Torrero ale zauważyłem też jednoliścienne co dokupić żeby nie uszkodzić siewki ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie mam problem 7 dzień po siewie buraków przed siewem dałem venzar a teraz schodzą mi chwasty i są już w fazie liścieni :/ co robić ? Mam Torrero ale zauważyłem też jednoliścienne co dokupić żeby nie uszkodzić siewki ??

teraz po deszczach powinien venzar zadziałać. Jeśli masz chwasty w liścieniach to możesz zrobić tak 0,1 - 0,2 Kemifanu konc - ale jeszcze raz chwasty w liścieniach MAX !!. Z jednoliściennymi poczekaj - to zawsze spoko zrobisz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz Torrero to nim jedź, po deszczach na wilgotną glebę powinien Ci super zadziałać. I nie cykaj się z dawką po 2 l na ha jak masz chwasty w fazie liścieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze nie posiałem buraczków będe siał w czwartek

wcześniej to mogłem łódką siać a nie siewnikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam wozić do cukrowni do Lublina będe planował koniec 10 i początek 11

u mnie sporo jeszcze ludzi nie posiało bo mokro a w błoto to nie ma co siać

jak robiłem na jęczmień to przedni wał był cały błota a croskill też się oblepiał

wieczorem jak wyjde z domu to rechot żab słychać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie mają zabierać pod koniec września. A u Ciebie nie ma możliwości, że transport z cukrowni zabiera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest możliwość ale w tamtym roku jak brali z czyszczarką to z ostatniego samochodu wyszło zanieczyszczenie 24%

jak się wozi do cukrowni to troche płacą a jak biorą z pola albo wozi się na skłąd to ja muszę zapłącić cukrownia bezie brała tak jak w 2005 przez cała dobe od chłopów wcześniej to tylko do 18 a potem to tylko szły składy i z pól

w tym roku zabierali mi w gródni i tatlałem się w śniegu i w błocie

ja nie mam daleko do cukrowni 22-23 km będe woził po 20 ton na czysto buraka raz na dzień ja odstawiam do KSC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też zabierali w grudniu, ale miałem tak, że tylko doczyszczarka wjeżdzała na pole, a samochody stały albo na asfalcie lub na utwardzonej drodze.

Fakt z tymi procentami, nawet po doczyszczarce nieźle kroją.

U mnie niestety nie ma możliwości, żebym sam odstawiał. Należymy do Südzucker.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam do cukrowni 10 km i nie ma mozliwości od 2 lat dowożenia najwyżej resztę. W ostatnim roku to nawet jak chcesz wapno to ci muszą przywieźć sam nie możesz podjechać. Stawkę chyba mieli 5 zł za t od 1 km czyli mnie kosztowałaby tona koło 50 zł. Nie kupowałem ale coś koło tego bo kilku wzioła i narzekało. Co do % zanieczyszczeń to u mnie jest ruletka po oczyszczarce nie ma nizszego niż 8% chyba w całej cukrowni średnio ponad 10% ludziom wychodziły. A bez oczyszczarki do 20 % mi wychodziły jak się dowoziło. Oczyszczarka u nas kosztuje coś koło 10 zł za t z vat. U mnie jak brali 12 grudnia to akurat śnieg trochę stopniał i im się udało bo na drogach nie było ślizgawki zato na polach to koleiny do kolan. Jak się jeden pustym samochodem wpakował na pole bo chciał zawrócić to go 3 ciągniczki koło 200 konne targały.

Najlepszy numer był na początku kampani jak było ciężko było kopać ściągneli jakść dodatkową firmę do odworzenia i wjechali na pole bez wiedzy rolnika przejeżdżali gdzieś przez ogród i jeden wpakował się pełną Renówka z naczepą w jakieś szambo jednym kołem od naczepy. Kierowce to do szpitala wieźli jak zobaczył co się stało z podejrzeniem zawału serca, samochów pełen buraczków 2 dzwigi podnosiły i przestawiały na inne miejsce a rolnikowi firma przewozowa zobowiązała się zrobić nowy basen. Nie wiem czy zrobili ale było głośno o sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to niezła jaja.

To u nas były też cyrki jak przy głównej drodze zabierali buraki i przyjechał jakiś duży JD (nie wiem konkretnie jaki model, bo nie było mnie akurat na miejscu) z tej firmy co doczyszczarka. No i gdzieś zaczęli wyciągać samochody i błoto się nawyciągało na drogę i ktoś zadzwonił na pały. Przyjechała drogówka i zadzwonili po zamiatarkę czy coś tam, i potem wszystkimi kosztami obciążyli tego rolnika, co zabierali akurat od niego buraki.

U nas chyba od 3 lat już ciężarówki odbierają. Wg mnie lepiej było by samemu wozić, bo taniej wyjdzie, a i tak procent korzystniejszy wyszedł by.

Z wapnem to jeszcze można samemu odbierać i jesienią nawieźliśmy z cukrowni sami coś koło 110t w 6 kursach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie też zabierali w grudniu, ale miałem tak, że tylko doczyszczarka wjeżdzała na pole, a samochody stały albo na asfalcie lub na utwardzonej drodze.

Fakt z tymi procentami, nawet po doczyszczarce nieźle kroją.

U mnie niestety nie ma możliwości, żebym sam odstawiał. Należymy do Südzucker.

jaki miałeś procent, bo u mnie po doczyszczarce ROPA wyszło mi średnia 8.3% zanieczyszczenia, a naleze do tej samej grupy co ty, tylko do cukrowni strzyzów, a odbiór miałem 24 listopada po pierwszych przymrozkach u nas a przed śniegami. W tym roku z odbiorem nie wiadomo chodzą słuchy ze ma przerabiać Lublin , buraczki posiałem 25 i czekam na 100% wschody, dzisiaj piekne deszczyki przechodzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na fze liścieni chwastów w buraku ile torrero na h ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdziłem że mi najwięcej zeszło tej przytuli to ile tego torrero na hektar bo buraczki dopiero wschodzą nie chce zeby im zaszkodziło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A sprawdziłem że mi najwięcej zeszło tej przytuli to ile tego torrero na hektar bo buraczki dopiero wschodzą nie chce zeby im zaszkodziło?

spokoinie możesz dać 2 litry burakom nie zaszkodzi

a nie taniej ci wyjdzie 1l betanal elite + 30 g safari i po przytuli ani śladu nie zostanie policz dobże bo ni wychoidzi taniej i moge jeszcze pare dni poczekać z opryskiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzisiaj posiałem nawozy na buraki ale i tak bez ciągania 360 z rozsiewaczem na linie się nie obyło jak pogoda pozwoli to w czwartek będe siał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na przytulię to sam ethofumesaat wystarczy. Nie czekaj z tym torrero bo jak będą większe chwasty to może nie zadziałać na 100%. U mnie koło 70% buraczków już wyszło. Pyramin+Venzar działe bo sporo chwastów się powyginało przed wschodami, a tylko gdzieniegdzie komosa się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki jak wiatr pozwoli to jutro się biore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi