Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja wczoraj mialem juz pryskac a tu zaczelo padac. dzisiaj tez deszczyk kropi:/ wczoraj sasiad betanalem popryskal po poludniu ale 2-3 godziny pozniej nie zla zlewa poszla i chyba nic nie zadziala...

mam pytanie: co powiecie o takiej mieszance:

Kemifarm Superkoncentrat 320ec+Flirt 460SC+Gladiator 70WG+Focus Ultra 100EC

najgorsze jest to ze Flirta i Focusa musze za wlasne pieniadze kupic:/ ehh no coz:D

 

a pytam sie gdyz za bardzo sie nie obczajam na herbicydach ale z tego co wyczytalem Kemifarm jest ponoc lepszy od Betanalu, Gladiator jest pobierany przez liscie i korzenie chwastow, zas Flirt pobierany jest głównie przez korzenie chwastów, w mniejszym stopniu przez

liście, niszczy chwasty od momentu ich skiełkowania do fazy dwóch

liści. Z Focusem zas jest tak ze pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin.

 

dobra to bedzie mieszanka?? i drugie pytanie: trawica pospolicie nazywana to jest to to samo co chwastnica jednostronna??

 

i moze jeszcze dorzucic kemironu ?? co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie boicie sie? wlasnie dobre pytanie energy czy zwykly Bo ja mam na jednej dzialce perzylk:/ i juz mi niexle zeszedl na ze 4cm:/ To co roundupem go ? Ale boje sie:-(

kiedy siales? jak nie ma jeszcze buraków to dzialaj.. tylko nie wiem kiedy jak ciagle pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6l/ha to za mało wątpię czy tym popalisz chwasty, jakbyś dał 2l/ha w 150l wody/ha to byłby efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie boicie sie? wlasnie dobre pytanie energy czy zwykly Bo ja mam na jednej dzialce perzylk:/ i juz mi niexle zeszedl na ze 4cm:/ To co roundupem go ? Ale boje sie:-(

kiedy siales? jak nie ma jeszcze buraków to dzialaj.. tylko nie wiem kiedy jak ciagle pada

 

ja siałem w czwartek no maja kiełki na 1-2cm ziarenka pekniete ale nic sie nei dzieje no zastanawiam sie bo nawyłaziło:/ a torero tak bym pretrzymał na puźniej:/ hmmm to ile tego roundupu na 300l wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj mialem juz pryskac a tu zaczelo padac. dzisiaj tez deszczyk kropi:/ wczoraj sasiad betanalem popryskal po poludniu ale 2-3 godziny pozniej nie zla zlewa poszla i chyba nic nie zadziala...

mam pytanie: co powiecie o takiej mieszance:

Kemifarm Superkoncentrat 320ec+Flirt 460SC+Gladiator 70WG+Focus Ultra 100EC

najgorsze jest to ze Flirta i Focusa musze za wlasne pieniadze kupic:/ ehh no coz:D

 

a pytam sie gdyz za bardzo sie nie obczajam na herbicydach ale z tego co wyczytalem Kemifarm jest ponoc lepszy od Betanalu, Gladiator jest pobierany przez liscie i korzenie chwastow, zas Flirt pobierany jest głównie przez korzenie chwastów, w mniejszym stopniu przez

liście, niszczy chwasty od momentu ich skiełkowania do fazy dwóch

liści. Z Focusem zas jest tak ze pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin.

 

dobra to bedzie mieszanka?? i drugie pytanie: trawica pospolicie nazywana to jest to to samo co chwastnica jednostronna??

 

Ja jade kemifam + kemiron

 

trawica to to samo co chwastnica

 

narzie nie podobaja mi się buraki jak nie zejdą w ciągu tygodnia to agregat i sieje kuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o takiej mieszance:

Kemifarm Superkoncentrat 320ec+Flirt 460SC+Gladiator 70WG+Focus Ultra 100EC

 

Mniemam, że jest to propozycja na pierwszy zabieg nalistny. Z tego zestawu ja osobiście jako pierwszy usunąłbym Focus Ultra 100 EC. Dwa powody:

- wg zaleceń mieszanki z graminicydami czyli z Focusem Ultra 100 EC można stosować w II lub III zabiegu pod warunkiem, że buraki wykształciły całkowicie 2 liście właściwe,

- chwastnica jednostronna czy owies głuchy wschodzą w burakach przez przez długi okres (tzn. pojawiają się wraz z pierwszymi wschodami buraków jak i tuż przed zwarciem rzędów), czyli na pewno znaczna część ich nasion jeszcze nie wzeszła.

Drugim środkiem, z którego bym zrezygnował to Gladiator 70 WG. Niewiele wnosi on do zestawu Kemifam + Flirt, poza zwalczaniem samosiewów rzepaku i chabra bławatka.

Z dodawania Kemironu również bym zrezygnował, gdyż całą robotę za niego wykona Flirt 460 SC.

Moja propozycja to: Kemifam Superkoncentrat 320 EC + Flirt 460 SC. Będzie taniej i bezpieczniej dla buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku lat stosuje mieszankę betanal elite +metamitron (1l+1l)na pierwszy zabieg.wg mnie to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwszy raz dałem 700g metamitronu,160g fenmedifany, 160 desmedifanu i 50g ethofumesatu. Buraczki w fazie pierwszych liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zeszla juz przytulia la buraki jeszczen ie dzis tak polalo ze na polach woada stoi:/ i kiedy pryskać ? zgroza... coza rok:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób pryszczących buraki przed wschodami Roundupem.

Ile zabiegów nalistnych przeciwko chwastom stosujecie później po wzejściu buraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dni po siewie i juz wschodza... , po randapie mozesz pryskac 1 a czasami 3... zalezy od roku.. ja w tym roku planuje 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie zeszla juz przytulia la buraki jeszczen ie dzis tak polalo ze na polach woada stoi:/ i kiedy pryskać ? zgroza... coza rok:/

 

Ale w nocy nie padało i dzisiaj strasznie nie wygląda może już nie będzie lało

 

Polecisz większą dawką oprysku i tyle

 

u mnie nasiniona z pęczniały ale można je rozkruszyć (w piatek tak było zobacze dzisiaj ) ale nie kiełkują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie zeszla juz przytulia la buraki jeszczen ie dzis tak polalo ze na polach woada stoi:/ i kiedy pryskać ? zgroza... coza rok:/

 

Ale w nocy nie padało i dzisiaj strasznie nie wygląda może już nie będzie lało

 

Polecisz większą dawką oprysku i tyle

 

u mnie nasiniona z pęczniały ale można je rozkruszyć (w piatek tak było zobacze dzisiaj ) ale nie kiełkują

 

Moze i jutro sie jakos wjedzie mam nadzieje wroce z uczelni i naginam jak wiatru nei bedzie... buuuu u mnie na 2 kawalkach wczoraj woda stała to nie wiem czy wsiakła:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melduje zejscie buraków hehe juz jakies 80procent jest:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
melduje zejscie buraków hehe juz jakies 80procent jest:-D

 

No to ładnie! Teraz nie daj szansy chwastom, bo byłoby żal w czerwcu opalać się w burakach z gracą, haczką czy jak tam nazywacie tą "maszynę" z ręcznym napędem do pielenia buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się entuzjazmowaliśmy decyzjami KSC odnośnie likwidacji cukrowni w Lublinie i Łapach... a tu masz...

 

Sud Zucker też likwiduje.... "Najpierw wyłączono cukrownię Chybie a teraz ogłoszono, że nie będą też przerabiać buraków cukrownie: Wrocław, Racibórz i Wróblin w Lewinie Brzeskim".

 

Dalej planujecie rozwój produkcji buraczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się entuzjazmowaliśmy decyzjami KSC odnośnie likwidacji cukrowni w Lublinie i Łapach... a tu masz...

 

Sud Zucker też likwiduje.... "Najpierw wyłączono cukrownię Chybie a teraz ogłoszono, że nie będą też przerabiać buraków cukrownie: Wrocław, Racibórz i Wróblin w Lewinie Brzeskim".

 

Dalej planujecie rozwój produkcji buraczka?

Nie dalej to juz mogą sie rozwijać takie buraki jak ty tylko nie wiadomo czy na cukier czy biopaliwo albo krotsza technologia na nawóz (gówno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się entuzjazmowaliśmy decyzjami KSC odnośnie likwidacji cukrowni w Lublinie i Łapach... a tu masz...

 

Sud Zucker też likwiduje.... "Najpierw wyłączono cukrownię Chybie a teraz ogłoszono, że nie będą też przerabiać buraków cukrownie: Wrocław, Racibórz i Wróblin w Lewinie Brzeskim".

 

Dalej planujecie rozwój produkcji buraczka?

Nie dalej to juz mogą sie rozwijać takie buraki jak ty tylko nie wiadomo czy na cukier czy biopaliwo albo krotsza technologia na nawóz (gówno)

 

ja w tym roku mam tylko 170t cukru do oddania w sudzuckerze ale oddaje do Strzyżowa, rozmawialem z pania w biurze w Strzyzowie powiedziala ze niewiadomo co bedzie za rok z cukrownia bo polowa plantatorow z tejze cukrowni zrezygnowala z siania w tym roku + do tego jeszcze 25% wogole zrezygnowalo z burakow( w tejze 50%) wiec nie wiadomo co bedzie z cukrownia... szczerze mowiac ja licze po cichu na zamkniecie cukrowni, przeciez jak rozbiora beda jakies rekompesaty bo ja napewno sie nie zgodze na transport burakow w drugi koniec Polski...... heh pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło. Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL (1,1 l/ha + 0,22 l/ha) na buraki.

Oby bezwzględnie dla zielska i łagodnie dla buraczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=#FF0000 Jaki Waszym zdaniem musi być plon buraków z hektara przy cenie 27,83 Euro/t aby pokrył koszty ich uprawy

Według moich obliczeń wychodzi około 45 - 50 t/ha. Nie uwzględniłem w przychodach doplaty cukrowej, gdyż siejąc czy nie siejąc płatność i tak otrzymujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pryskałem acordem + sisco. a wy co dajecie na pierwszy oprysk powschodowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...