Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzis pryskałem buraki po raz 4 na chwasty jest tak sucho że zaden środek dobrze nie działa tylko wstrzymuje rosniećie chwastów ale ich nie niszczy, w duzym dospodarstwi koło mnie to pryskaja w taki sposób jadzie jeden opryskiwacz z samą wodą a za nim drugi co pryska na chwasty efakt troche lepszy bo oni dopiero dziś pryskali 3 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w tym roku poszło gładko z chwastami

15-04 siew buraków 1,24/ha

24-04 Rundup 2l/ha

05-05 Sisko 1kg + Akord 1,5l/ha

16-05 Torero 2l/ha (głównie przytulja)

30-05 Galant 0,6l/ha

Dzisiaj rosną tylko buraki mam nadzieję że do wykopków tak zostanie.

Dodatkowo poszły już 2x witaminki insl ,solubor, chelaty Cu, Mn, w 400l wody /ha 5% Mg+7%mocznika

 

Tak praktyczni zauważyłem że trzeba poradzić sobie z chwastami dwuliściennymi w ciągu miesiąca po siewie (2-3 zabiegi) bo później zaczynają się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak praktyczni zauważyłem że trzeba poradzić sobie z chwastami dwuliściennymi w ciągu miesiąca po siewie (2-3 zabiegi) bo później zaczynają się problemy.

 

To prawda, zwalczanie przerośniętych chwastów to małe szanse powodzenia i duże zagrożenie dla buraków. Moim zdaniem najważniejszy jest I zabieg nalistny. Trzeba tak dobrać środki aby zwalczyć jak najszersze spektrum chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie macie racje ten chwast to blekot ZAŁATWI go LONTREL

znajomy miał tak w tamtym roku i pomogło

Mam jeszcze jedno pytanie czy mieszał ktoś LONTREL z AGILEM w proporcjach 0,3l-0,6l bo za jednym zamachen załatwil bym i prosowate prosze o rade

A jak u was z buraczkami dóże są bo u mnie w niektórych miejscach niedługo będzie zwarcie międzyżędzi a kółkami dopiero mają ok 5 cm wysokości krótko mówiąc dardzo nierówne są oj przydał by się dwszcz bo susza i nie ma jak posiać 2 dawki azotu a czas ucieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z bełkotem w burakach Lontrel spokojnie można mieszać kiedyś stosowałem z betanalem+galant

Stosowanie azotu w czerwcu to trochę za późno pierwsza para liści to jest odpowiedni moment na ostatnią dawkę.

Blekot pospolity (Aethusa cynapium L.)

Koeh-154.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to u nas większosc plantatorów wysiewa azot w czerwcu zalwcenia cukrowni mówia zeby nie stosować azotu po 15 czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o azocie w buraku ćwikłowym, można jeszcze dawać?? ja dałem tylko pod korzeń i raz dolistnie, jak roślina ma już 6 listków to dokarmiam co 7-14 dni, zazwyczaj mam ładne zbiory, w tym roku niestety mizerota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w cwikle, ale jest susza i ja czekam na deszcz dopiero sypie... a z innej beczki czy dajecie w czsie suszy mocznik do oprysku razem z borem i mikroelementami??? jak tak to ile moge go dac jezeli wypryskuje 200 l wody na hektar???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję 400l wody /ha 5% MgSO4 · 7H2O + 7% mocznika +wynalazki dzisiaj 10 czerwiec pojechałem trzeci raz w tym sezonie. Azot sypałem w pierwszej połowie maja jakoś rosa go rozpuściła. Jest sucho ale buraki nie więdną jeszcze więc ładuje ile wlezie co tydzień. Rzędy zwarły już się na ponad połowie powierzchni pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały kłopot nie wiem co zrobic:/ wypadało by spielaczowac buraczki na jednym polu bo strasznie jakos twardo:/ al chwastu sporo naschodizło:/ i co zrobic przepieloaczowac i opryskac? czy lepiej odwrotnie ? Czekam na odpowiedzi pozdrawiam:-D PS Planuje Beetup extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw opryskaj jak nie załatwi chwastów to opelaczuj i ewentualnie U12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piootr po ile ten starter i gdzie kupiłeś ?

 

Ja widziałem u siebie na kilku polach dziurki w lisciach:/ i nie wiem czy jechac jakims bi czy czym innym:/ hmm

 

 

Starter kosztuje w granicach 50 zł litr , kupiłem w mełgwi ale Agricola też ma pryskałem chyba 5l /ha i buraki odrazu kopa dostały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piootr po ile ten starter i gdzie kupiłeś ?

 

Ja widziałem u siebie na kilku polach dziurki w lisciach:/ i nie wiem czy jechac jakims bi czy czym innym:/ hmm

 

 

Starter kosztuje w granicach 50 zł litr , kupiłem w mełgwi ale Agricola też ma pryskałem chyba 5l /ha i buraki odrazu kopa dostały

 

a ja w te startery nie wieze, juz wybulilem sie na antystresor i co ? burak przyhamowalo rownie tak samo, jak tam gdzie tego nie bylo, juz lepiej kupic wiecej mikroelementów i tego podobnych... a buraki jak przychodzi cieplo i wilgoc to same ruszaja. mowie szkoda kasy na fiu bzdziu

a tak na marginesie to ile boru trzeba burakom dostarczyc? juz dalem jakies 800 g-4kg cukrowit + w mikro z cukrowitu 5l, mam zamiar jeszce dac 2 kg foliarel czyli 400 g + mikro z cukrowitu 5l... wystarczy czy malo czy duzo?

bo nie wiem jakie jest zapotrzebowanie buraków w bor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do startera o ja sie nie wypowiem nie znam sie:/ ale w asahi wierze:-D A co do boru to woim zdaniem dałes ful wiecej nie trzeba:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to ile boru trzeba burakom dostarczyc? juz dalem jakies 800 g-4kg cukrowit + w mikro z cukrowitu 5l, mam zamiar jeszce dac 2 kg foliarel czyli 400 g + mikro z cukrowitu 5l... wystarczy czy malo czy duzo?

bo nie wiem jakie jest zapotrzebowanie buraków w bor

 

Dałem ponad 4kg Soluboru DF (to ponad 800g/ha) i dam jeszcze ponad 2kg robię tak od kilku lat i efekt jest widoczny dopiero przy takich dawkach szczególnie na świeżo wapnowanych polach. Biostymulatory - ASAHI efekt jest widoczny w stresowych warunkach szczególnie po źle zastosowanych herbicydach, grad, robale.

Gdzieś czytałem że skrajnym przypadku po zastosowaniu boru plon wzrósł o 30% w stosunku do kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraczki okolo 4-6lisci jak pojechalem 2litry beetup extra nie powinno im przy takiej pogodzie zaszkodzic co ? pryskalem wieczorkiem. Wam ten srodek tez sie tak pieni straszliwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze buraki popryskać na mszyce o jest je od zarypania i ciut ciut, pozatym musze popryskać wszytkie zboża na mszyce bo jest jest jej pełno wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to po co my ladujemy w te buraczenta jak i tak dostaniemy za nadwyzke 3 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde to po co my ladujemy w te buraczenta jak i tak dostaniemy za nadwyzke 3 zl

 

bo to jest jak z jazda na rowerze... jak wsiadziesz na niego... to niestety ale musisz krecic pedalami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na buraki w mojej okolicy to myślę, że nadwyżek buraków w tym roku raczej nie będzie. Chyba, że nadrobią zawartością cukru. Do Jana pozostało 5 dni a połowa buraków nie zakryła międzyrzędzi, a prawda jest taka, że jeśli do 24 czerwca rzędy się nie zejdą to rewelacji nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylisćie może że na odmianie balladyna np u mnie porobily sie na niektórych burakach takie pojedyncze liscie z okrągłą łodygą i liściem jak by to było ala Anturium hehe:-D z czego to wynika co to ?

 

Na buraczki w fazie 4-6lisci ile mocnzika w oprysku na h ? na 300litrów wody? no i i mg ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylisćie może że na odmianie balladyna np u mnie porobily sie na niektórych burakach takie pojedyncze liscie z okrągłą łodygą i liściem jak by to było ala Anturium hehe:-D z czego to wynika co to ?

Miałem coś podobnego jak sąsiad pryskał zboże i trochę zawiewało liście rosły jak rurki od dołu.

 

Na buraczki w fazie 4-6lisci ile mocnzika w oprysku na h ? na 300litrów wody? no i i mg ? pozdro
7%(20kg) mocznika + 5%(15kg) jednowodnego siarczanu magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow no i co będzie coś z tych buraków ? nie ma ich duzo ale gdzienietu to takie jakieś kosmiczne sa:/ buu

 

Sporo tego mocznika i magnezu ja mocznika dawalem ok wiadra:/ i mg to 5kg:/ a tu az tyle wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow no i co będzie coś z tych buraków ? nie ma ich duzo ale gdzienietu to takie jakieś kosmiczne sa:/ buu

 

Sporo tego mocznika i magnezu ja mocznika dawalem ok wiadra:/ i mg to 5kg:/ a tu az tyle wow

 

center syp i nie zaluj, ja na 200 l wody dawalem 15 kg mocznika...

 

Mam taki spory plac na polu gdzie buraki sa drobne i nie predko im przyjdzie zakryc ziemie... wiem ze jest brak czegos... a napewno prochnicy... ale jak im pomóc??? pryskalem 2 razy saletra wapniowa, mocznik, tytanit+mikro, moze jakis nawoz potasowy albo fosforowy dac? co wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...