Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na meszke kiedyś jechałem Bi58 jak była spora a tak jak mała to moze jakiś mospilon albo moze cyperkil ale nie wiem czy bieże myśle że coś taniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haj, mam pytanko, sąsiad zasiał buraczki 5 maja i trochę przetrzymał chwasty jeszcze nie pryskał a niektóre mają 3 parę listków , wziął z cukrowni Torrero ile tego trzeba dać na takie chwasty ? buraki mają 1 parę lisci druga dopiero się rozwija. Ma trochę różnych rdestów , rumian i mlecz , a może coś do niego można domieszać np. Lontrel. Ja nigdy nim nie pryskałem i niewiem co mu doradzic, ma buraczków nie dużo 2 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wilgotną ziemię lub popada to leć torrero słabe 2 l bezpieczna dawka jest 1,5l. Rdestów to on ci nie załatwi. Betanal sobie z nimi radził. Jak będzie ich dużo jest specjalny środek na rdesty, Flirt też trochę załatwi jak byś go dodał. Z Lontrelem(im mniejsze rośliny tym możesz dać mniejszą dawkę) też możesz wymieszać Torrero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większe chwasty to raczej proponowałbym herbicydy działające przez liście np. Betanal + Safari (komosa rdesty przytulja szarłat rumianki) ewentualnie lub+ Lontrel 0.3l(rumianki psianka ostrożeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z przedstawicielem firmy od torero na większe chwasty poleca dać pierwszą dawkę w ilości 2,5 l/ha lontrel można dodać jeśli jest rumian lub ostróżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady, daliśmy z sąsiadem 2l torero + 0.25 lontrel zobaczymy co będzie, upałów niema to może burakom nic nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litr perenalu zwaczy perz na powierzchni 1,30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wydaje sie ze na perz jest 1,5 l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodac ze 0,5 jest na samosiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
litr perenalu zwaczy perz na powierzchni 1,30 ?

Może go do końca nie załatwić. Może opóść miejsca gdzie nie ma perzu a tam gdzie jest daj odpowiednią dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś sposób na zwalczenie skrzypu polnego w burakach bo zaczyna mnie bardzo denerwować bardzo nieładnie to wygląda prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dziabka jedyne wyjście nic innego nie działa uwież sam to przez 2 ostatnie dni przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś sposób na zwalczenie skrzypu polnego w burakach bo zaczyna mnie bardzo denerwować bardzo nieładnie to wygląda prosze o porade

 

2 latka wczesniej trzeba było powapnowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wapnuje od 4 lat co roku pod buraczki i nic. Są miejsca w których co roku jest i koniec. Aby było śmieszniej to na moim wapnie skrzyp też sobie rósł. Więc jak ktoś mówi że nie wapnowane to chce mi się śmiać. Ja bym powiedział że dziadostwo lubi mokre miejsca i wręcz rozsiałem sobie to z wapnem.

Niby Chwastox Extra trochę pokręci więc w zbożu można trochę go potróć by potem mieć spokój w buraczkach. Podobnie Mustang trudno cokolwiek radzić. Widziałem tylko jak się naprawdę pokręcił w kukurydzy jak sąsiad dał milagro+atranex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: z milagrem i atranexem jak przesadzi sie to na drugi rok nic nie urosnie nawet chwasty zostanie tylko "modelowe pole " bez chhwastów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadził bo następnego roku pszenica urosła dał chba jak dobrze pamiętam 1l milagro i 0,8kg atranexu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadził :D bo następnego roku pszenica urosła dał chba jak dobrze pamiętam 1l milagro i 0,8kg atranexu.

 

atranex to w litrach

e to dobże dał ja daje 1,5l i w jezmieniu mam piekne wypalone placyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to był atranex 90wg w granulkach z Makhteshim-Agan. A co do mieszanki to mu taki znajomy komponował bo sam to by napewno przesadził znając go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w ubiegłym roku firmę BAYER, czym zwalczyć bylicę pospolitą i skrzyp polny w buraku cukrowym niema takich preparatów a będzie tego coraz więcej im bardziej będzie uproszczona uprawa. Dziś pryskałem mocznikiem magnezem +witaminki i byłem w szoku taki skrzyp jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie wrócić do wieloraka, którego niestosowałem chyba z dziesięć lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak a u mnie jeszcze pojawia sie bodziszek drobnokwiatowy i na niego też tylko huzar jest w zbożu. Mnie wydaje się ze stare poczciwe aminopieliki i chwastoxy robiły swoje systematycznie co roku niszczyły po kilka roślinek. Teraz wszystkie nowe to niszczą tylko pospolite chwasty. Na jednym szkoleniu gościu pyta o najbardziej uciążliwe chwasty w zbożach. Padają odpowiedzi przytulia, miotła jakieś rumianki i takie wszystkie pospolite. Prowadzący mówi no właśnie nasza firma ma na nie takie i takie środki. Wtedy pytam a co wasza firma proponuje na bodziszka gościu po namyśle mówi że nie mają takiego preparatu, no to co mają na owies głuchy marszczy czoło i coś tam podał jako średnowrażliwy. A jak zapytałem o skrzypa to mina mu zrzedła ale wybrnoł bo stwierdził że żadna z firm nic nie ma na niego. Do końca spotkania juz nie zadał żadnego pytania ciekawe dlaczego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak a u mnie jeszcze pojawia sie bodziszek drobnokwiatowy.

Bodziszek jest wrażliwy w zbożu na (np., Cougar, Huzar,) średnio wrażliwy na wiele preparatów a w buraku to chyba tylko na etofumesat średnio wrażliwy poza tym ładne niebieskie kwiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...