Skocz do zawartości
wjacek

Mieszanka zbożowo-strączkowa.

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym zasiac na wiosne mieszanke jeczmien+pszenica+peluszka.jaka norma wysiewu byłaby najlepsza?jakie środki na chwasty??może ktoś z was uprawia takie mieszanki??doradźcie prosze Rolling Eyes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat wyczerpany no chyba żę można by coś jeszcze o ochronie popisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie.mam reszte panidy czy moge nim opryskac mieszanke z pelucha?jaka dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować takiej mieszanki, ewentualnie + pszenica. Czy ktoś z Was siał taką mieszankę z owsem? Dodam, że będę siał na IV klasie, piaszczystej. Doradźcie jakie proporcje i w jakiej dawce na hektar to posiać.

Proponowano mi: peluszka 30%, owies 30%, jęczmień 40% lub owies i pszenica po 20%, jęczmień i peluszka po 30%, dawka 160 kg/ha.

 

Przy okazji potrzebuję nasiona peluszki z produkcji ekologicznej najlepiej w granicach woj. dolnośląskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuję do mieszanki zbożowo-strączkowej dodać pszenżyta jarego ma tak twardą słome że raczej nigdy nie wylega.

Ja pryskam chwstoxem extra rumianków nie mam.

W tym roku mam zamiar wsiać groch w pszenżyto ozime siewnikiem punktowym co sądzicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym roku mam zamiar wsiać groch w pszenżyto ozime siewnikiem punktowym co sądzicie o tym?

 

Pomysł mocno oryginalny. Moim zdaniem niezbyt udany. Czy środki zwalczające miotłę nie będą szkodzić grochowi? Poza tym podejrzewam, że groch przegra konkurencję z pszenżytem i niewiele z niego będzie.

Jeśli zdecydujesz się na ten manewr, napisz o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miotłe mam zamiar zastosować lentipur lub tolurex zaraz na przedwiośniu jak tylko da się wjechać w pole natomiast na 2 liścienne chwastox extra gdy groch będzie miaŁ 10cm.

Jeśli chodzi, że groch przegra konkurencję z pszenżytem i niewiele z niego będzie to może lepiej posiać peluche

O wynikach napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na etykiecie lentipur i tolurex jest napisane, że środek jest pobierany przez korzenie i liście. Jednocześnie w przeciwwskazaniach jest zamieszczona uwaga: środka nie stosować w zbożach z wsiewką roślin motylkowych.

Stosując te środki mocno ryzykujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieszance jęczmienia z peluszką zostało mi miejscami dużo przytulii, co z tym zrobić?

Zastosować Glifosat, czy może zostawić? Co może się stać, jeśli tego nie opryskam?

Zboże przeznaczone na paszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do siewu mieszanke:peluszka milwa 30% pszenica zebra 30% jeczmien stratus 40%-jaka norma wysiewu byłaby opttymalna?stanowisko 3b 4a?ile azotu pod korzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 50 kg.

W tym roku wrócił na rynek basagran w 1l. Kiedyś go stosowałem z przylepcem na wąsach i była naprawdę czyściutko na polu tylko drogo wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dakładnie. To wszystko tak lepiej wymieszać coby równiej było wysiane i modlić się o mokry rok bo inaczej to więcej peluchy wysiejesz niż zbierzesz.

Co do nawozów to ja nie dawałem ostatniej dawki N a reszta normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie w odchwaszczaniu powschodowym mieszanki z grochem, jęczmieniem i owsem.

Chodzi mi o stosowanie MCPA w dawkach dzielonych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem zamiar dzielić mcpa ale zdecydowałem że kupie mcpb i bedzie bezpiecznie dla zboża i dla grochu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwastox extra ja kiedyś dawałem 2l/ha w jednej dawce póżnym wieczorem. Warunek groch musi mieć już wąsy czepne. Fajnie działa cena przystępna ale rumiany zostają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czym można opryskać mieszankę strączkowo- zbożową ( jęczmień owies , peluszka , groch) aby zlikwidować chaber ( głowacz) a nie uszkodzić strączkowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednej z wypowiedź w innym temacie pisze że ciężko kupić ten środek co ewentualnie zamiast tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Moze ktos mi doradzi , czym zniszczyc przytulie w mieszance jeczmien+owies+groch .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Moze ktos mi doradzi , czym zniszczyc przytulie w mieszance jeczmien+owies+groch .

 

Basagram, cena ok 100 zł za litr, dawka 2,5-3l na ha. Można niby chwastox'em extra ale próbowałem kiedyś eksperymentalnie dawkę 2 l / ha (jak ma wąsy i wieczorem) i groch nie wytrzymał, tyle tylko że straszna susza wtedy była... Można też przed siewem afalonem ale nie na wszystkich glebach się to sprawdza... U mnie bynajmniej nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...