Skocz do zawartości
ela1

Mlody rolnik,modernizacja gospodarstwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie wiecie jak to jest czy mozna byłoby połaczyc te dwa programy?na modernizacje ma wejsc dopiero w listopadzie z tego co slyszalam to mozna.Zastanawiam sie nad ciagnikiem,mam 10 hekt.pola,w ODR doradzaja mi, zeby kupic New holanda kosztuje powyzej100 tys.gdzies i ta prase rolujaca,ja tak sie zastanawiqam nad tym ciagnikiem czy nie lepiej cos mniejszego a reszte pieniedzy przeznaczyc na modernizacja stodoly obory,mamy ursusa 30,ale nie wiem czy jest sens taki duzy ciagnik jak nie ma zaa bardzo do czego.Moze jst ktos w podobnej sytuacji,prosze o doradztwo :l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modernizacje jest przelicznik czyli na 1ha-4KM (ale każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie),dobre argumenty i może da się coś zrobić.Ja zlożyłem na MR i chcialeł równięż połączyć oba te programy ale zrezygnowalem jak pani w odr powiedziala że na moje 13 ha bedę mógł kupić ciągnik o mocy50-60 KM. Biorę MRi zobaczymy chcialem kupić 80-90 KM (używany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedziałam,ze tak jest.Zastanawia mnie ten kredyt co wszedł w zycie 1pazdziernika.Czy ktos planuje starac sie wlasnie o niego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ela - czy chodzi Ci o ten kredyt z częściową spłata kapitału przez ARiMR?

Bo jeśli tak, to niby wszedł ale Banki jeszcze nie mają podpisanych umów z ARiMR, no i warunki wcale nie są takie korzystne. Maksymalna kwota pomocy ARiMR to 33 tys. zł i nie więcej jak 22% kwoty kredytu, wypłacana w dwóch transzach, I - 75% kwoty pomocy wypłacana po spełnieniu warunków, II - 25% pomocy wypłacana na koniec okresu kredytowania, a pamiętaj, że kredyt na warunkach komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabi000777: Nie odpuszczaj zakupu ciągnika jaki chcesz kupić na modernizację. Każde gospodarstwo jest indywidualnie rozpatrywane i jeśli zaczynasz przygode z rolnictwem /premia MR/, to jeśli nie masz obecnie żadnego ciągnika spokojnie przejdzie Ci taki 75-90 KM. Dobre uzasadnienie i nie maja prawa odmówić.

 

ela1: Daj sobie spokój z New Hollandem. Są bardzo awaryjne i wielu rolników na nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam taki problem a mianowicie złożyłem wniosek o premie na MR i w biznes planie ująłem zakup i modernizację starej obory na indycznik wraz z terenem na którym się znajduje.Ale dostałem pisemko że nie można określić wartości tego budynku.Jakie macie pomysły bo pomyślałem że rzeczoznawca mógłby dokonać wyceny albo osoba sprzedającą czyli firma może mi wystawić faktórę za ile mi to sprzedadzą.Proszę o wasze opinie jak to rozgryźć;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej rozgryzie temat osoba obsługująca wniosek, zaproponuj swoją koncepcję, a z pewnością dojdziecie do rozwiązania zadowalającego dla obu stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...