Skocz do zawartości
west

PRP SOL stosował ktoś? jakie wyniki?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował nawozy PRP? ja dostałem próbkę zrobiłem doświadczenia doniczkowe i wyniki niezłe ale czy w polu będzie podobnie czy ktoś próbował? Trochę wysoka cena więc przed decyzją wolę się skonsultować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedni to stosują i są zadowoleni inni stosowali i nie chcą tego widzieć ...a jeszcze inni porobili próby przed zastosowaniem i mają zamiar stosować to przez 3 lata na jakiejś tam powierzchni i zrobić po tym czasie próby i sprawdzić czy to ma sens i to chyba jest najwłaściwsze...PRP Sol robi co roku szkolenie u mego sąsiada który to stosuje kilka lat ...i jakoś mnie to nie przekonuje...wole wapno co 4 lata i troche fosforu i potasu posypać i zawartości głównych pierwiastków w glebie jest bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z popzrednikiem, zamaist kase w to wpychac, lepiej nawapnowac pole, dac troche mineralnych, jakiś poplon i bakterie same sie rozwiną, bez oprysów. Ale jesli ma sie za duzo kasy to oczywiscie ze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem PRP pierwszy raz w tym roku pod jęczmień jary na 3 ha, plon był taki sam, jak na innych polach, nawożonych tradycyjnie, więc znowu zastosowałem na tym kawałku PRP pod rzepak. Jakieś 2 tygodnie temu rzepak zaczął ginąć w oczach, widać było, że jest zagłodzony. Szybko poszły odżywki, już trzeci raz, rzepak odżył i to raczej koniec moich doświadczeń z PRP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...