Skocz do zawartości
ciezarowka

Zastanawiam sie ile pala ciagniki rolnicze.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie ile pala ciagniki rolnicze, w ciagu jednej godziny pracy lub jednej godziny jazdy po szosie.

za odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego to potrzebujesz?

zetor lub ursus 6 cyl ok 12l na godz co w drodze ze starą skrzynią 25km/h wychodzi 50l/100km

mtz 82 ok 8l na godz zegarową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda po szosie.. Myśle że ok 4-5 l na mtg (motogodzine)

A praca w polu no to tak w pługu około 15-17 l na mtg

ale za bardzo sie nie oriętuje to nie mam takiego sprzętu, tylko wszystkie tak około palą wiec tak podałem z uprzejmości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD 6600 przy 2100 obrotach skrzynia 40km ok 100l na ~260km

zajeło to ok 8,5godziny średnio 11,76 l na godzine zegarową

myslę ze przy 1800 spaliłby do 10l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pronar 1221a u mnie pali ok 15-17l na godzine pracy z pługiem w transporcie na 100km to mysle ze tak ok50l by chlapnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mysle ze zmiesciłby sie w 25/100km to przeciez jazda na wysokich biegach i mniejsze obciazenie niz na niskich biegach przy orce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec koledzy wychodzi maksymalnie 25 litrów na 100 kilometrów po asfalcie. czyli zas wyszło na moje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie podałeś z jakim obciążeniem i jaka trasa(czy w miarę płaska,czy wzniesienia?).A może tylko sam ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że prędzej się"rozkraczy".Ale generalnie chodzi o to ,żeby ciągnik miał dobrą moc i mało palił(na jednostkę mocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego masa całkowita 2 przyczep 20 ton do takiego obciazenia jest stworzony Pronar1221A i wydaje mi sie ze sobie poradzi z tym ciezarem znakomicie oraz zmiesci sie w 25 litrach/100kilometrów

pozdrawiam i serdecznie dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym obciążeniu raczej nie zejdziesz poniżej 40l/100 km. W transporcie trzeba wysokich obrotów, przy niższych tracisz na prędkości i na kilometr i tak wyjdzie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1221a 4 lata i nie wydaje mi sie zeby przy 20 tonach na haku zszedł do 25 jak dla mnie to niewiarygodne przy dobrej jezdzie moze min 40-45 ale nie 25 no chyba ze cały czas z gorki ale musze równiez dodac ze z mojego pompe bede dawal do sprawdzenia bo coś mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki...

Bardzo ułatwia tankowanie z licznikiem wypływu paliwa z (własnego) dystrybutora, pompy ....

Tankujemy do pełna (lub do tzw. "odbicia nalewaka, pistoletu"), potem jedziemy w pole. Po skończonej pracy tankujemy znowu do pełna. Mamy różnice w ilości paliwa. Teraz musimy tylko sobie zapisać w jakiej pracy nastąpiło to zużycie paliwa (transport, opryski, głęboka orka) a także subiektywny stan pola, warunków atmosferycznych. I na podstawie kilkunastu odczytów można mieć orientacje o spalaniu paliwa przed dany model ciągnika. Można się bawić w dodatkowy skalibrowany zbiorniczek, ale będzie to zużycie chwilowe paliwa.

 

Natomiast wyliczenie kosztu wykonania konkretnego zabiegu , uprawki (zespołu uprawek) to już inna "para kaloszy".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...