Skocz do zawartości
ciezarowka

Zastanawiam sie ile pala ciagniki rolnicze.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie ile pala ciagniki rolnicze, w ciagu jednej godziny pracy lub jednej godziny jazdy po szosie.

za odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do czego to potrzebujesz?

zetor lub ursus 6 cyl ok 12l na godz co w drodze ze starą skrzynią 25km/h wychodzi 50l/100km

mtz 82 ok 8l na godz zegarową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jazda po szosie.. Myśle że ok 4-5 l na mtg (motogodzine)

A praca w polu no to tak w pługu około 15-17 l na mtg

ale za bardzo sie nie oriętuje to nie mam takiego sprzętu, tylko wszystkie tak około palą wiec tak podałem z uprzejmości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JD 6600 przy 2100 obrotach skrzynia 40km ok 100l na ~260km

zajeło to ok 8,5godziny średnio 11,76 l na godzine zegarową

myslę ze przy 1800 spaliłby do 10l/h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pronar 1221a u mnie pali ok 15-17l na godzine pracy z pługiem w transporcie na 100km to mysle ze tak ok50l by chlapnął

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy mysle ze zmiesciłby sie w 25/100km to przeciez jazda na wysokich biegach i mniejsze obciazenie niz na niskich biegach przy orce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Nie podałeś z jakim obciążeniem i jaka trasa(czy w miarę płaska,czy wzniesienia?).A może tylko sam ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba że prędzej się"rozkraczy".Ale generalnie chodzi o to ,żeby ciągnik miał dobrą moc i mało palił(na jednostkę mocy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie Kolego masa całkowita 2 przyczep 20 ton do takiego obciazenia jest stworzony Pronar1221A i wydaje mi sie ze sobie poradzi z tym ciezarem znakomicie oraz zmiesci sie w 25 litrach/100kilometrów

pozdrawiam i serdecznie dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy tym obciążeniu raczej nie zejdziesz poniżej 40l/100 km. W transporcie trzeba wysokich obrotów, przy niższych tracisz na prędkości i na kilometr i tak wyjdzie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam 1221a 4 lata i nie wydaje mi sie zeby przy 20 tonach na haku zszedł do 25 jak dla mnie to niewiarygodne przy dobrej jezdzie moze min 40-45 ale nie 25 no chyba ze cały czas z gorki ale musze równiez dodac ze z mojego pompe bede dawal do sprawdzenia bo coś mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z praktyki...

Bardzo ułatwia tankowanie z licznikiem wypływu paliwa z (własnego) dystrybutora, pompy ....

Tankujemy do pełna (lub do tzw. "odbicia nalewaka, pistoletu"), potem jedziemy w pole. Po skończonej pracy tankujemy znowu do pełna. Mamy różnice w ilości paliwa. Teraz musimy tylko sobie zapisać w jakiej pracy nastąpiło to zużycie paliwa (transport, opryski, głęboka orka) a także subiektywny stan pola, warunków atmosferycznych. I na podstawie kilkunastu odczytów można mieć orientacje o spalaniu paliwa przed dany model ciągnika. Można się bawić w dodatkowy skalibrowany zbiorniczek, ale będzie to zużycie chwilowe paliwa.

Natomiast wyliczenie kosztu wykonania konkretnego zabiegu , uprawki (zespołu uprawek) to już inna "para kaloszy".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi