Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was robił sianokiszonkę w workach? Jakie jest wasze zdanie na temat tej formy sporządania sianokiszonki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez chciałbm zapytac o wasze opinie i spostrzezenia odnosnie zakiszania belek w workach?? W moim regionie własnie teraz kilku ludzi pokupiło prasy i stwierdzili ze nie beda kupowac owijarki tylko beda kisic w workach, worki w moim rejonie sa po 10 zł za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujcie o jakie worki chodzi , wtedy można coś powiedzieć na ten temat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 11 zł macie przy dobrej cenie folii owiniętą belę porządnie folią nie ma sensu raczej bawić się z workami, bo to tylko pochłania większą ilość czasu a kiszonka z takich worków nie jest najlepszej jakości, mój znajomy tak robił rok i na końcu nie miałby co krowom dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprecyzuje ze ja mam owijarke i w takie rzeczy sie napewno nie bede bawił, robie sianokiszonke w belach juz kilka lat swoim sprzętem i jest super. Tylko pytam czy ktos juz coś takiego próbował bo widze ze w mojej okolicy zaczyna to byc bardzo modne...

 

W celu wyjaśnienia dla Bodzio55 chodzi o takie worki do których wkłada sie całą belke. Masz prase robisz bele i zamiast owijac na owijarce wrzucasz belke do worka zawiązujesz (nie wiem dokładnie jaki jest sposób zamknięcia) i masz kiszonke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem gdzieś na agrofoto zdjęcie takiej kiszonki. Fakt, wyglądało to nie ciekawie (bele były trochę klapnięte), ale podobno jakością nie odbiegała od tej robionej za pomocą owijarki. A cena worków ponoć wynosi 6-9zł i jeśli nic ich nie potnie to mogą być wykorzystywane kilka razy. Jeśli to byłaby prawda to wtedy opłaciłoby się robić sianokiszonkę w belach. A jeśli nie to chyba lepiej w silosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buchaj zetor 7211 ma bele w workach. Mi te worki się nie podobają - jak usunąć powietrze ze środka bo przy owijaniu to folia dopasowuje się do beli a tu zawsze będzie gdzieś troche powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale kombinujeta jak koń pod górę - jakby tu siąść na dyszlu i sobie podjechać. Żeby zrobić dobrą sianokiszonkę musi być ona dobrze uciśnięta i mieć szybko odcięty dopływ powietrza.

Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mają być spełnione te warunki w proponowanych workach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie chyba najlepszą formą produkcji sianokiszonki pozostaje pryzma, bo z belach owijanych folią to dużo kosztuje. Mój znajomy mówił, że krowy też nie zachwycają się tą sianokiszonką, więc po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie chyba najlepszą formą produkcji sianokiszonki pozostaje pryzma, bo z belach owijanych folią to dużo kosztuje. Mój znajomy mówił, że krowy też nie zachwycają się tą sianokiszonką, więc po co przepłacać?

 

 

to sam sobie skosztuj jak smakuje kiszona z bel a jak z silosu to zobaczysz która lepsza i zauważysz różnice

 

 

jak masz silos rób napewno do silosu ale jak masz robić pryzmę to nigdy cię to taniej nie wyjdzie policz ile masz odpadu sposób wybierania jak ręcznie to też sie to psuje a bele zależy od obsady jesteś w stanie skarmić max 3dni i niema odpadu wcale

 

 

ale każdy robi jak mu wygodniej i wydaje mu się że tanio kraj jest demokratyczny i to jest dobre bo jest samowolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robił ktoś już sianokiszonke w tym roku??

 

na probe nowych maszyn tylko 4 sztuki bo pada u mnie ale trzeba bo trawy posiane w zeszłym roku mają już około 60cm wysokości ale jeszcze sie nie kłoszą więc niema strachu o jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kupiłeś maszyny do sianokiszonki i jak sie spisały? Jesteś zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@buchaj zetor 7211 ma bele w workach. Mi te worki się nie podobają - jak usunąć powietrze ze środka bo przy owijaniu to folia dopasowuje się do beli a tu zawsze będzie gdzieś troche powietrza.

co do worów to 2 lata temu zmarnowało mie się przez to ponad 100 balotów. w zeszłym roku na próbe zrobiłem 10 balotów i wyciąnołem powietrze odkurzaczem, folia lepiej przylgneła do balota niż po owijarce, ale za chwile przebiła się łodygami od lucerny i powietrze zpowrotem naszło, ależ w listopadzie ok 20 balotó w włożyłem w worki bo nie chciało mi się z owijarką bawić i powiem wam, że wyszła super. Baloty były tak mokre jak kładłem we worki, że ładowacz miał problemy z podniesieniem, a ukisiłu się super, jak rozdawałem takiego balota, to po godzinie już nic nie było, chociaż jeden lub dwa też się zepsóly, więc różnie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie kupiłeś maszyny do sianokiszonki i jak sie spisały? Jesteś zadowolony?

 

 

prase rolującą Welger RP200 szeroki podbierak noże siatka rotor i zgrabiarke Deutz-fahr 3.30 m ogólnie wszystko ok ale traktor w najbliższej przyszłości trzeba zmienić bo C-385 daje z siebie wszystko jakoś ten sezon przemęczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lucerna skoszona na sianokiszonke musi byc rozdrobniona ? Czy mozna ja w takiej postaci zrolowac? A jesli musi byc rozdrobniona a chce uzyc prasy rolujacej to co mozna zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucerna z tego co wiem to trudno się kisi więc proponował bym podlać ją kwasem mlekowym albo inokulantem firmowym bo może się popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy jest za słaby (stosuje się go do roślin dobrze się zakiszających np. kukurydza) i działa powoli. Lepiej używać kwasu mrówkowego. Przyśpiesza fermentację i pasze lepiej się zakiszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEŚLI KTOŚ NA FORUM MA ZBIERAJĄCĄ DEUTZ-FAHR-E327,niech da info jak się sprawuje i przy jakim traktorze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze tą większą 6.37 generalnie super potrzebuje do niego 80koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie folie stosujecie do owijania, jakich należy unikać. Ja stosuje Ensibal jest ok i wydajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego roku kupiłem folie z BIERUNIA, nie wiem jaka bedzie, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...