Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz że 5t będzie odpowiednia? Zastanawiałem sie nad taką 6,4t nawet do 8t oglądałem więc teraz będę przynajmniej wiedzieć nad czym sie skoncentrować..

Dzięki wielkie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8t Twój Renault też poradzi, tylko będzie miał problem z wjazdem na pryzmę. Znajomy ma Poettingera 8t i ciągnie ją Ursusem 914 tyle że wysypuje przed pryzmą, a dalej wpycha zielonkę drugim 914 z turem, nim też ugniata. Wszystko idzie bardzo sprawnie, no i nie ma problemu z zakopewaniem się ciągnika na pryzmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o przyczepie KRONE 5000 na tandemie z rotorem i walkami i czy ktoś wie ile ona ma ładowności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowność 8 ton . Niestety tylko raz ją widziałem przy pracy więc nie znam jej wad i zalet .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie która przyczepa będzie najlepsza mam do dyspozycji około 15tys. i ciągnik o mocy 85km 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie dobrze zrobię kupując przyczepę do kiszonki a nie prasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz 8-mio tonówkę to można mieć na podorędziu linkę i na dwa ciągniki wjeżdżać na pryzmę. Albo pryzmę robić w dołku i z górki będzie łatwiej.

Jeśli masz wybór lepszym wyborem od Krone będzie Poettinger bądź Claas. To jest moja opinia, z doświadczenia z kilkoma przyczepami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy Poettingera mają prostszy system załadunku niż Claas czy Krone w podobnym wieku, przez co powinny być bardziej niezawodne, a ewentualne awarie łatwiej jest usunąć w polowych warunkach. A co do pryzmy w dołku to nie polecam, bo może się osadzać w nim woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dołku to było "z przymrugiem oka". Faktem jest, że pryzmę trzeba zrobić na wyniesieniu terenu zgodnie z jego spadkiem i dodatkowo ją obkopać. Tutaj się bardzo przydaje tatusiowa socha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kosic żyto na kiszonkę jak myslicie ile czasu musi lezec na polu po skoszeniu aby moc je kisić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe kosił jutro, a pozbieram w sobotę przyczepą, czyli będzie podsychać 2 dni. Tak mi zalecił gość który przyjdzie mi zbierać, czy to dobrze, okaże się bo wcześniej nie kisiłem taką metodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej jest fazie - jeżeli już się wykłosiło - czyli zaczęło drewnieć -to za długo wystarczy 1 dzień na pokosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden czy dwa dni.......wszystko zależy od pogody a ta za piękna nie jest.

Żyto z reguły wolno schnie i nie wiem czy nawet 2 dni wystarczą żeby podeschło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy skosiłem wczoraj i pewnie jutro sprasuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i też skosiłem, do tego uj...bałem 6 noży na kamieniach

U mnie ze 2 dni temu się wykłosiło, pogoda jest niezła, dziś trochę pochmurno ale jutro ma być słońce. Nie chcę też za bardzo przesuszyć żeby potem nie było problemów z zakiszaniem. Jutro pograbię na wały a w sobotę od rana kiszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieraj za wcześnie tylko jak obeschnie rosa bo strasznie wszystko zapiaszczysz

chyba ,że Masz ciężką gliniastą ziemię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zbieraj za wcześnie tylko jak obeschnie rosa bo strasznie wszystko zapiaszczysz

chyba ,że Masz ciężką gliniastą ziemię .

 

Ma się rozumieć, ruszamy koło 10tej na pole więc powinno obeschnąć. Mam na 5 klasie ale ziemia jest jeszcze wilgotna, dziś grabiłem karuzelą to nawet sie tak bardzo nie kurzyło a żytko przez dzień już nieźle podeschło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie nawozy stosujecie na żyto na kiszonke i w jakich terminach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrześniu dałem tylko obornik około 25 ton/ha i nie siałem nic więcej, a na wiosnę koło 20 marca sypnąłem saletrę 250 kg/ha. Mogło być lepiej ale nie narzekam, ładne wyrosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamierzam kosic żyto na kiszonkę jak myslicie ile czasu musi lezec na polu po skoszeniu aby moc je kisić?

 

 

2-3 dni przy dobrej pogodzie powinno wystarczyc.

Jak skosisz to traktujesz to pozniej przestrzasarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam każdy pisze zeby kupowacprzyczepy z rotorami a z tego co ja widziałemto tylko stary typ krone ma jakis rotor i potem od ok 1991 claas takie cos wprowdził ale jak na razie to poniżej 30 tys takiej nie widzialem. Może wie ktos przyczepe z rotorem w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie .W jaki sposób zrobic sianokiszonke prostym sposobem i co proponujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam każdy pisze zeby kupowacprzyczepy z rotorami a z tego co ja widziałemto tylko stary typ krone ma jakis rotor i potem od ok 1991 claas takie cos wprowdził ale jak na razie to poniżej 30 tys takiej nie widzialem. Może wie ktos przyczepe z rotorem w rozsądnej cenie?

Sąsiad ma Mengele jak chcesz to dam numer na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie .W jaki sposób zrobic sianokiszonke prostym sposobem i co proponujecie

 

Przyczepa samozb. i pryzma to chyba najtańszy i najprostszy sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...