Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

80KM Wystarczy dla przyczepy o pojemności 36m3 czyli o ładownosci 8t. Tylko jest jeden problem ciągnik musi swoje ważyć. Jeśli jest to Ursus 912/914 to śmiało wystarczy ( ja mam U914 i przyczepę Pottinger Siloprofi II na tandemie) Jeżeli masz coś lżejszego to musisz szukać mniejszej przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej szukaj czegoś mniejszego, około 4,5t ładowności bo większa będzie ci przód podrywać i będzie trudno na pryzme z większą przyczepą wjeżdżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sredni plon sianokiszonki z hektara?? czy jesli mam przyczepe o ladownosci 4 tony i zwieze 10x4=40 ton to pozniej po ugniceniu i zrobieniu pryzmy tez mam na skarmianie 40 ton czy moze musze liczyc ze mniej jak tak to o ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wycieku soku to mozna przyjąć, że jest tyle samo. Po otwarciu pryzmy, szczególnie w upalne dni może zwiększać się zawartość suchej masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sporządzenia dobrej sianokiszonki ważne jest właściwy termin koszenia, niestety u mnie mam parę łąk kośnych dopiero po 1 czerwca i trawy na tych łąkach już dawno się wykłosiły i zastanawiam się czy warto z czegoś takiego robić sianokiszonke?? czy jakbym dał jakiś dodatek do zakiszania to zakissi się to w miare dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się spytać o ceny folii i siatek do sianokiszonki, oraz jakiej firmy produkty polecacie. Proszę o jak najszybszą odpowiedź gdyż muszę w najbliższym czasie kupić.

pzdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Kupili rodzice prasę sipma nową owija bale 120x150 . Na ile bali starczy mi przy takiej prasie rolka folii o długości 1800 m i czy siano nie będzie jej przebijać? No i jeszcze jedna rzecz, prasy używamy Hesston 5700 zmiennokomorowa i jak sie uprzeć to zrobi bala prawie o średnicy 180, dokładnie nie mierzyłem, Da radę takiego owinąć? czy raczej robić mniejsze? Jeszcze nie używałem tej owijarki ale tak mam zamiar mniejszych niż 120x160 nie owijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taki problem chce zrobić sianokiszonkę z trawy do jej przewożenia mam ursusa 2812 i chce zrobić chwytak na tuz z siłownikiem tylko nie wiem ile może warzyć bela 120x120 i czy on taką bele podniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taki problem chce zrobić sianokiszonkę z trawy do jej przewożenia mam ursusa 2812 i chce zrobić chwytak na tuz z siłownikiem tylko nie wiem ile może warzyć bela 120x120 i czy on taką bele podniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie ile waży bela sianokiszonki z prasy 1,5 m ile bel uwinę rolką foli na standardowej owijarce . Pogoda do bani i chyba będę musiał zamiast siana robić sianokiszonkę i nie wiem jakie są koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu robiłem kulaki 1,2 metra i wkładałem w worki , wyszło kiepsko. Wtedy podnosiłem turem na sześćdziesiątce ledwo dźwigał ale dał rade , a teraz mam tura na rusku i myślę że podniesie , tylko ile kulaków z rolki foli mi wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam owijarkę sipma dokładnie taką: http://www.sipma.pl/page.php?content=owijarkibelz557 Rolką folii o szerokości 50cm długość 1800m owinąłem już 14 bel. Myślę że jeszcze 6 dam radę owinąć, na pewno nie więcej. Ale owijam bele minimum 1,4m średnicy choć zazwyczaj większe. Jedną zrobiłem potężną ponad 1,6 ale to już miałem trudności z owinięciem. Bele załadowuję na owijarkę zetorem 7245 z turem, porządnie sobie daje radę z podnoszeniem tylko problem jest jeden taki że chwytak ma rozpiętość tylko 1,4m i bele muszę łapać "za bok". W opisie fabrycznym owijarki jest że nadaje się ona do bel o średnicy max 1,3m Jak widać da radę owijać dużo większe, tylko jeśli się chce owijać naprawdę duże to należy załadowywać je i sciągać z owijarki za pomocą tura a nie przy pomocy samej owijarki bo wtedy siłownik sterujący łapą trzymającą belę przy rozładunku zawadza o bela i drze folię kalamitką który jakiś inteligent zamontował w bardzo głupim miejscu. Bele starałem owijać podwójnie, tzn tak żeby bala okręciło na owijarce dwa razy co daje 4 warstwy folii. i Jeśli ktoś chce owijać duże bale to niech stara się je bardzo równo i prosto kłaść na owijarkę bo później mogą być problemy, dobrze radzę Bele zwoziłem z łąki i dopiero na podwórzu owijałem, tak było dużo szybciej. I tak w ogóle to pierwszy raz w życiu robimy w domu kiszonkę tym sposobem, ciekawe jaka wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z foli o szerokosci 75 cm i dlugosci 1800m firmy Silobale owinelismy 41 kulek 120x120

koszt foli na owiniecie jednej kulki wyszlo jakos 6,80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z foli o szerokosci 75 cm i dlugosci 1800m firmy Silobale owinelismy 41 kulek 120x120

koszt foli na owiniecie jednej kulki wyszlo jakos 6,80

Ile obrotów na owijarce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to mogę się podzielić doświadczeniem z użytkowania piły do cięcia bel sianokiszonki (można nią ciąć również siano, słomę, kiszonkę z pryzmy).

Posiadam to urządzenie OMC od ok 2 tygodni z Agro-Serwis. nie mam dużego stada więc zakup wozu paszowego nie wchodzi w grę.

Poza tym obora jest dość niska a przejazd wąski.

Rozdaję krowom 1 belę dziennie. Zadawanie jest zdecydowanie łatwiejsze, nie trzeba się tyle naszarpać z odwijaniem co dawniej.

Dużą zaletą jest to (nawet nad wozem paszowym), że jeżeli belka jest w którymś miejscu nadpsuta to piłą można sobie ten kawałek wyciąć (ale piła pracuje tylko w pozycji z góry na dół, cięcie poziome w zasadzie się nie udaje ... może ewentualnie ze skosa).

Aby bela ładnie się "otworzyła" trzeba ją ustawić w pozycji poziomej (czyli w takiej pozycji jak np wylatuje z prasy a nie w takiej jak są składawane, na pionowo) i przejechać piłą po środku.

Piła jest trochę ciężka, poza tym jest koszmarnie droga. Takie urządzenie nie powinno kosztować więcej niż 1500zł a kosztuje 3600zł brutto (ale daje się coś utargować).

nie ma alternatywnych, są w Canagri ale z mniejszym ostrzem, więc i trzeba ciąć więcej.

Przecięcie beli zajmuje około 2 minut.

Nie wiem jak będzie się sprawowało dalej i ile lat wytrzyma, ale na razie jestem zadowolony. Na pewno jest to spore ułatwienie w robocie.

 

Bele robię od 5 palet i najbardziej wkurzało mnie zadawanie oraz wycinanie nożem spleśniałych kawałków. W sezonie zimowym spasam ok 200 bel + kiszonka z kukurydzy wiec piła pracuje codziennie co ostatecznie wydaje mi się uzasadnionym wydatkiem.

Nieraz kupuje się maszyny typu agregat prądotwórczy za 7tys które załącza się raz na rok a resztę czasu stoi, to jest dopiero daremny zakup.

Jeżeli czegoś się używa codziennie to warto się nad tym zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by można było namiary na taka piłe to byłbym wdzięczny. Mam mieszalnik Keenana, starszy typ i nie mogę całychBbALOTÓW WRZUCAĆ TYLKO ROZTRZEPUJĘ je Turem. Tur się łąmie, a jak wrzucę źle roztrzepany strzela łańcuch w mieszalniku.

Z góry dz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dodaje zakiszacze bakteryjne np.feedtech delaval do balotów i jakie sa wasze doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak by można było namiary na taka piłe to byłbym wdzięczny. Mam mieszalnik Keenana, starszy typ i nie mogę całychBbALOTÓW WRZUCAĆ TYLKO ROZTRZEPUJĘ je Turem. Tur się łąmie, a jak wrzucę źle roztrzepany strzela łańcuch w mieszalniku.

Z góry dz.

Kolega przecina baloty wyrzynarką do kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto dodaje zakiszacze bakteryjne np.feedtech delaval do balotów i jakie sa wasze doświadczenia ?

Dobry, ale drogi, są tańsze i równie skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

ile sztuk bydła potrzeba, żeby zjadły balot sianokiszonki 120x120 zanim ten zacznie się psuć po rozpakowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...