Skocz do zawartości
bit

KUPOWAĆ GOTOWĄ PASZE CZY MIESZAĆ SAMEMU ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie czy kupować nadal koncentraty czy zaczac robic samemu pasze na premiksie soji itd. Firma która mi oferuje komponenty do pasz twierdzi ze wychodzi taniej od 40 do 70 zł na tonie i sa mniejsze zużycia i lepsze przyrosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasza którą zrobisz nie musi być tańsza

ale musi być lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaga pasz wykonywqanych na koncentratach ma przewagę taką, że jest bardziej stabilna w składzie i poza własnymi zbożami nie potrzeba dodawać nic innego.

Niestety prawie będzie zawsze droższa, bo firma, która wykonała komponenty musiała poza stworzeniem receptury(i jej utrzymaniem), wymieszania składników we właściwych proporcjach mi dostarczenia jej do klienta (dystrybutora).

Jeżeli jednak będziesz liczył swoje zboża po kosztach produkcji a nie po cenach rynkowych to Twoja pasza nie musi być droższa i gorsza. Ktoś musi jednak utworzyć Ci recepturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewaga pasz wykonywqanych na koncentratach ma przewagę taką, że jest bardziej stabilna w składzie i poza własnymi zbożami nie potrzeba dodawać nic innego.

Niestety prawie będzie zawsze droższa, bo firma, która wykonała komponenty musiała poza stworzeniem receptury(i jej utrzymaniem), wymieszania składników we właściwych proporcjach mi dostarczenia jej do klienta (dystrybutora).

Jeżeli jednak będziesz liczył swoje zboża po kosztach produkcji a nie po cenach rynkowych to Twoja pasza nie musi być droższa i gorsza. Ktoś musi jednak utworzyć Ci recepturę.

 

 

1. Przy soji i premiksie z reguły cena 1 kg paszy jest wyższa niż na koncentracie.

2. Na soji i premiksie masz większą stabilność bo SAM kontrolujesz skład a nie ktos z mieszalni kto próbuje zarobic jak najwiecej na 1 kg.

3. Z reguły na premiksach masz lepsze wykozystanie paszy, lepsze przyrosty, większą swobode w dobieraniu składników do mieszanki.

4. Prawie zawsze koszt uzyskania 1kg WBP jest dużo niższy na premiksie (niższe zurzycie paszy, mozliwość kożystania z szerszej bazy paszowej)

5. To, że dasz koncentrat plus zboże i gra to fikcja. Z reguły i tak bedzie brakowało białka (czyli pare kilo soji), napewno braknie energi (czyli kilkanaście kg oleju), zakwaszacza ... etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą energią to są problemy chyba zawsze i ta cena

bo białko mam zawsze wysokie tylko czy to białko =aminokwasy czy tylko azot z saletry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że jak sam kupujesz soje, makuch i do tego premix z witaminami i aminokwasami to jestes w stanie zaoszczedzic okolo 10% kasy. Mozna samemu stopniowo przechodzic z soi na makuch i potem juz tylko samym makuchem jechac co jeszcze bardziej ogranicza koszty. Mozna stosowac suszony wywar, śrute arachidową, słonecznikową itd. Zawsze jest tak ze im wiecej sam zrobisz tym masz taniej. Oczywiscie jesli kupisz w miare tanio poszczególne komponenty, bo jak bedziesz sie zaopatrywal u cwanego pośrednika i zaplacisz za soje 2000 zl/t (bo i tacy sie zdarzają) to wówczas oszczędnosci nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tą energią to są problemy chyba zawsze i ta cena

bo białko mam zawsze wysokie tylko czy to białko =aminokwasy czy tylko azot z saletry

Jarki

azot z saletry chcesz potruć

Mocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz zapomniałeś że ja mam świnie nie bydło

z tym białkiem to mi chodzi o to że jak sypiesz dużo azotu pod zboża to masz białko wysokie tylko czy w tym białku jest proporcjonalnie dużo aminokwasów moim zdaniem NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jarku, że Ty silnie" świński jesteś "

Białko tworzą aminokwasy, nie ma możliwości by zmienił się skład aminokwasowy w białku zbóż - bo tak już jest ustalony przez naturę.

Azot "pod korzeń" tworzy (albo nie) białko ogólne ( czyli azot ogólnie *6,25), ile z tego jest pochodzenia paszowego to zależy już od czynników"bożych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak świński jestem choć coraz bardziej mi przechodzi

a z Tym u góry to nigdy nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...